Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Makita dmr 106 - Oprogramowanie DAB

Elvis51218 09 Apr 2018 10:17 5706 22
    Elvis51218
    Level 15  
    Witam poszukuje oprogramowania do radia makita dmr 106. Radio sprowadzone Angli i niestety w polsce nie działa DAB.
    arigato
    Level 27  
    Obawiam się, że kolega chyba nie przeskoczy tego problemu. W Polsce dają DAB+ i należałoby się upewnić, czy odbiornik kolegi pracuje w tym systemie/standardzie DAB. Jeżeli nie, to raczej pozostanie tylko odbiór analogowy.
    Podobno BIOS-y mogą wszystko, ale czy aż tyle, czyli kompletną przebudowę z DAB do DAB+?
    djluki2013
    Level 13  
    Witam kolegów. Mam radio Makita BMR 101. Mam taki problem że po naciśnięciu przycisku wyświetlacz się podświetla i ukazuje się napis Welcome Makita i na tym się kończy. Pamięć się rozsypała? Może ktoś ma Bin do tego radia? Dziękuje z góry.
    Makita dmr 106 - Oprogramowanie DABMakita dmr 106 - Oprogramowanie DAB
    kazikszach
    Level 36  
    djluki2013 wrote:
    Witam kolegów. Mam radio Makita BMR 101. Mam taki problem że po naciśnięciu przycisku wyświetlacz się podświetla i ukazuje się napis Welcome Makita i na tym się kończy

Mam identyczny przypadek, czy coś ustaliłeś?
    djluki2013
    Level 13  
    Niestety nic nie ustaliłem bo nie miałem kiedy, Ja stawiam na wsad i od tego zacznę, tylko nie ma go kąt zdobyć.

Dodano po 10 [godziny] 52 [minuty]:

A Ty kolego "kazikszach" ustaliłeś coś? Jak byś miał jakieś zmiany daj znać.
    Z góry dziękuje.
    djluki2013
    Level 13  
    jacolo11 wrote:
    Wsad do dmr 105 jest w necie jest dab+ działa mi na dmr110

Kolego nie wiem czy zauważyłem ja mam model BMR to nie wiem czy będzie pasowało. Na elektrodzie jest wsad?
    Dziękuje
    djluki2013
    Level 13  
    Potwierdzam wsad jest dobry, Wgrałem i radio działa.
    Jesteś wielki"bartek243" dziękuje.
    kubatypan
    Level 1  
    Podpowie ktos jak wgrac ten soft do radia ?? Makita
    djluki2013
    Level 13  
    Radio trzeba rozebrać. wylutować pamięć i na programator. Wszytko idzie bez problemu.
    mindzio88
    Level 1  
    może ktoś podesłać ten soft do dmr 105 na email m-arty(malpa)wp.pl z góry dzięki.
    djluki2013
    Level 13  
    Nie wiem jak jest w dmr 105 czy też jest pamięć, ale o ile się nie mylę to w dmr 106 już jest w procesorze soft.
    Proszę mnie poprawić jak się mylę.
    djluki2013
    Level 13  
    Sprawdź Tą paczkę:) To jest od 105. Ale patrzę po zdjęciach wygląda jak moja 101. Rozbierz do środka i sprawdź czy płyty [ i tak będziesz musiał do programowania] są podobne porównaj z moimi zdjęciami to może pasować od 101 podawany po wyżej:)
    djluki2013
    Level 13  
    Witam kolegów. Może ktoś ma Bin do Dmr 109? Mam takie radyjko po włączeniu podświetla się wyświetlacz i tyle. Pamięć jest 25Q80DL.
    Z góry dzięki.
    Norbior
    Level 6  
    Witam wszystkich. Mam problem identyczny jak z postu djluki2013. Wyświetlacz radia się tylko podświetla, pokazuje się napis Welcome Makita i to wszystko.
    Radio Makita BMR 101 i prośbę o rozwinięcie tematu jak wykonać wsad oprogramowania do tego radyjka. Jakiego sprzętu używacie - co polecacie na początek zabawy w te klocki oraz jeżeli możliwe to jakiś odnośnik do literatury.
    Chciałbym zacząć od pytania którą kość należy programować (zakładam, że jedna z zaznaczonych na zdj.):
    Makita dmr 106 - Oprogramowanie DAB
    1. ET2314
    OB48E
    2. 4580
    C024F
    3. 12WNH37
    4013B
    4. CHMC S69
    SCA108
    5. CHMC S69
    SCA108

Z góry dzięki za podpowiedzi :)
    djluki2013
    Level 13  
    Nie wiem czy Ci się kalkuluje kupić programator na jedno użycie, Lepiej daj to komuś żeby Ci to zrobił bo jest dokładnie opisane wszytko jak to zrobić a TY nadal nie wiesz gdzie i jaka pamięć jest.

Dodano po 13 [minuty]:

A jeszcze widzę na Twoim zdjęciu że układy nr 2,3,4 już były lutowane, Ty je wyciągałeś, po co?
    Eugen Krajczok
    Level 14  
    Witam
    Czy ma ktoś wsad do DMR110 ?

Pozdrawiam

E.Krajczok

Dodano po 3 [godziny] 57 [minuty]:

Witam.

Czy próbował ktoś z kolegów sczytywać lub zapisywać software na wlutowanej
    pamięci za pomocą programatora CH341A

Za odzew z góry dziękuję

E.Krajczok
    djluki2013
    Level 13  
    Jaka Pamięć tam jest? Nie wiem czy tak zaprogramujesz, Jak programator zdoła zasilać pamięć to Ci zaprogramuje. Pamieć jest tak mała i bez problemu się ją lutuje że ją wyciągniesz i masz pewność poprawności odczytu i zapisu.
    Jak usterka że chcesz soft wgrywać? Jak odczytasz to podeślij mi na Pw, sprawdzę na 109 bo szukam.
    tomaszxd989989
    Level 1  
    Witam czy posiada ktoś wsad do dmr 110?
    mateuszkowalski650
    Level 1  
    Witam mam problem z wyświetlaczem radia BMR 104 chodzi o kontrast prawie nic na nim nie widzę. Ktoś pomoże?