Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Terminal płatniczy, a Aero2

shymeq7 09 Kwi 2018 11:17 531 10
  • #1 09 Kwi 2018 11:17
    shymeq7
    Poziom 7  

Witam, da radę połączyć terminal płatniczy do Internetu przez kartę SIM Aero2?

0 10
  • #2 09 Kwi 2018 11:49
    pietia86
    Poziom 25  

Jeśli terminal spełnia wymagania dostępu do Aero 2 to nie widzę problemów. Musiałbyś tylko pamiętać o tym że Aero rozłącza połączenie po 1 godzinie. Można to rozwiązać kupując jeden z dostępnych pakietów.

0
  • #3 09 Kwi 2018 12:03
    c2h5oh
    Moderator

Regulamin Bezpłatnego Dostępu do Internetu punkt 6.6. Korzystający nie jest uprawiony do wykorzystywania Karty SIM w celu odpłatnego lub nieodpłatnego świadczenia jakichkolwiek usług na rzecz osób trzecich.

Tak więc nie możesz (zgodnie z prawem) użyć karty Aero2 do pracy z terminalem płatniczym.

0
  • #4 09 Kwi 2018 12:56
    shymeq7
    Poziom 7  

A techniczne jest to możliwe, aby terminal połączył się z kartą Aero2? Wiem, że kiedyś Aero2 wymagało sobie konkretnych modemów i routerów do poprawnego działania, stąd moje pytanie.

0
  • #5 09 Kwi 2018 13:54
    pietia86
    Poziom 25  

c2h5oh napisał:
    Regulamin Bezpłatnego Dostępu do Internetu punkt 6.6. Korzystający nie jest uprawiony do wykorzystywania Karty SIM w celu odpłatnego lub nieodpłatnego świadczenia jakichkolwiek usług na rzecz osób trzecich.

Tak więc nie możesz (zgodnie z prawem) użyć karty Aero2 do pracy z terminalem płatniczym.

Faktycznie, nie zastanowiłem się nad prawnym aspektem...

0
  • #6 09 Kwi 2018 16:15
    makosuu
    Specjalista Sieci, Internet

Nigdy nie było jakichś specjalnych wymagań,tzn. sugerowali pewne modemy ale można to było odpalić na prawie wszystkim. Pamiętaj że co godzinę trzeba captcha przepisać, chyba że kupisz pakiet, ale tak to lepiej chyba inna sieć sobie upatrzyć, np. a2mobile.

0
  • #7 09 Kwi 2018 17:26
    salmon
    Moderator - Sieci, Internet

makosuu napisał:
    Nigdy nie było jakichś specjalnych wymagań

No właśnie pewne były - modem musiał obsługiwać UMTS w paśmie 900MHz - a nie był to każdy dostępny.

0
  • #8 09 Kwi 2018 17:32
    makosuu

No oczywiście, że było ale to chyba to chyba oczywiste. Nie było innych wymagań. Poza tym przy darmowym używaniu wpuszcza do UMTS900 Aero2 ale także czasem do UMTS2100 Plus, taka ciekawostka.

0
  • #9 09 Kwi 2018 17:38
    salmon
    Moderator - Sieci, Internet

makosuu napisał:
    No oczywiście, że było ale to chyba to chyba oczywiste.

Nie bardzo, chyba, że inaczej rozumiemy znaczenie "można to było odpalić na wszystkim".
    Czy obecnie wpuszcza do sieci Plusa nie wiem, dawno nie używałem karty Aero2.

0
  • #10 09 Kwi 2018 17:44
    makosuu

No dobra. Może nie na wszystkim ale tylko sprzęty wyciągnięte z muzeum nie mają UMTS900, poza tym bądźmy poważni, co godzinę kapcia przepisywać w terminalu, dla mnie to nie ma sensu.

0
  • #11 09 Kwi 2018 18:02
    shymeq7
    Poziom 7  

Płacisz 2zł na miesiąc i masz bez captcha. Ma być tanio i długo ważny pakiet, przynajmniej miesiąc. Aero2 te warunki spełnia.

0
  Szukaj w 5mln produktów