Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektrolux EWF 106310W - Naprawa zbiornika/ łożyska

kot mirmur 09 Apr 2018 11:50 624 4
 • #1
  kot mirmur
  Level 33  
  Witam kolegów.
  Pralka zaczyna hałasować przy wirowaniu. Jak na mój koci słuch, ewidentnie kończą się łożyska na osi bębna. Na razie jeszcze nie ma luzów, ale pewnie za niedługo się pojawią. Nie raz zdarzyło mi się wymieniać wymieniać w/w w innych pralkach, tak ze znam dobrze początkowe objawy. Niestety mam bardzo małą łazienkę, pralka jest tak obudowana, że trzeba by było poświęcić pół dnia, tylko po to żeby zdjąć z niej górną pokrywę. Żona moja była by oczywiście w siódmym niebie - pomijając wszelkie komentarz , itd.. Pralka ma siedem lat (po wcześniejszych perturbacjach z Polarem i Wchirpoolem, które psuły się zaraz po skończeniu gwarancji - dwuletniej).

  Jednak i tak każda z nich chodziła około siedmiu lat. Jak brałem tego Elektroluxa, to wykupiłem pakiet gwarancyjny na 5 lat - dwieście parę złotych dopłaty, za siedem lat świętego spokoju! Moje zasadnicze pytanie brzmi - czy zbiornik w tej pralce jest rozkręcany? Jeśli tak, to przy kompleksowym serwisie: (wymiana szczotek silnika, grzałki, być może nawet pompy wody) za chwile programator nie umrze tak jak to miałem w Whirpool.
 • Helpful post
  #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  kot mirmur
  Level 33  
  Dzięki kolego Skryn, na pewno ją naprawię. Przez długi czas ładnie się sprawowała, myślę że po liftingu dalej tak będzie. Jednakże przeraża mnie fakt samej demolki łazienki, i tego że muszę ją wytargać z domu, na klatkę schodową. Inaczej jej nie rozbiorę. Żona się ucieszy, parę stówek zostanie w kieszeni, A ja już jestem w siódmym niebie, jak sobie pomyśle o wszystkich komentarzach. Pozdrawiam.
 • #4
  abuhamza
  Home appliances specialist
  Zbiornik wyjmiesz od przodu, jak wszystko odpowiednio rozłączysz to wszystko wychodzi przodem bez problemu.
 • #5
  kot mirmur
  Level 33  
  Wiem kolego abuhamza. Jednakże, żeby zdjąć przód, muszę wpierw zdemontować górną pokrywę.