Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak świateł pozycyjnych lewych

09 Kwi 2018 20:38 435 2
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich. Krótko opiszę problem:
    Renault Laguna 3 2.0 benzyna. Mój pies przegryzł mi kabel ze świateł obrysowych lewych w przyczepce. Nie zauważyłem tego i podpiąłem przyczepkę do auta. Skutek: nie działają światła pozycyjne w aucie lewe. Zmieniłem żarówki, sprawdziłem bezpieczniki znajdujące się w kabinie oraz te, które są w komorze. Niestety bez skutku.
    Czy macie jakis pomysł gdzie jeszcze szukać?
    Co ciekawe, żaden bezpiecznik z kabiny kierowcy nie odpowiadał za działanie świateł pozycyjnych. Jedynie po wyjęciu jednego bezpiecznika w komorze silnika (80A), tylne prawe światło przestało świecić.
    Z góry dzięki za pomoc!
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 27  
    Przekaźników kolega szukał? Znajdź pod maską bezpiecznik od prawej strony to obok niego powinien być od lewej, załączaj i wyłączaj pozycję i sprawdzaj na którym bezpieczniku się prąd pojawia.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    Też mi to przyszło do głowy, ale pod maską koło modułu UPC gdzie znajdują się bezpieczniki, jest tylko jeden przekaźnik.
    W kabinie są 3 albo 4 przekaźniki- sprawdze je.
    Podczas szukania informacji na ten temat natknąłem się na wypowiedź, że światła w Renaulcie nie są sterowane przekaźnikami, tylko bezpośrednio wyłącznikiem przy kierownicy.

Dodano po 4 [minuty]:

Może coś z modułem haka?

Dodano po 1 [godziny] 2 [minuty]:

Przekaźniki wyglądają na sprawne. Wyciągałem każdy po kolei i żaden nie miał wpływu na działanie lamp pozycyjnych.
    Z modułu haka też wyciągałem bezpieczniki i bez reakcji