Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa routera Asus DSL-N10

09 Kwi 2018 22:12 609 2
  • Poziom 5  
    Witam.
    Potrzebuje pomocy w naprawieniu routera Asusa DSL-N10. Awaria wyglądał tak że po wstaniu rano zauważyłem ze nie ma wifi a na routerze nie świeca się żadne diody. Przy przełączaniu włącznika na tyle obudowy diody sygnalizujące Power i Internet mrugną na ułamek sekundy i gasną, po jakieś minucie od podłączenia zasilania zaczyna też mrugać dioda sygnalizująca próbę nawiązania połączenia adsl mimo ze kabel telefoniczny nie jest podłączony i robi to w taki sposób jak by router był sprawny. Jeżeli router pozostawi się podłączony do zasilania to procesory grzeją się w takim stopniu jakby router normalnie pracował kości ram pozostają zimne.

Zmiana zasilacza na inny nic nie daje próbowałem kilku. W trakcie awarii nie był on podłączony kabel telefoniczny internet był doprowadzony z modemu w trybie bridge oraz był na oficjalnym sofcie.

Napięcie na wtyczce zasilacza 11.55v, po podłączeniu do routera na gnieździe 11.83v. Pod spodem załączam zdjęcia z wynikami moich pomiarów. Proszę o radę co jeszcze pomierzyć oraz jaki może być powód że router zachowuje się w taki sposób.

Router CPU: Ralink RT3050F @320MHz WiSoC
    Router RAM: Winbond W9825G6JH-6 32MB (SDRAM)
    Router Flash: Macronix MX25L3206EM2I-12G 4MB (SPI)
    ADSL CPU: TrendChip TC3162LE-LQ128G
    ADSL RAM: Winbond W9816G6IH-6 2MB (SDRAM)
    ADSL Flash: Macronix MX25L8006EM2I-12G 1MB (SPI)
    ADSL Chip: TrendChip TC3086-QFN64-EPG

Naprawa routera Asus DSL-N10
  • Poziom 9  
    Witam .
    Miałem podobny problem z Linksysem.
    Wymieniłem wszystkie elektrolity .
    Nie były popuchnięte ,ale w czasie wymiany i pomiarów przynajmniej połowa miała
    góra 50% pojemności.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 5  
    Wymieniłem elektrolity niestety nic to nie dało ma ktoś jakiś inny pomysł?