Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka Brother - Tusz oryginalny czy zamienny?

masza11 10 Kwi 2018 09:34 642 8
  • #1 10 Kwi 2018 09:34
    masza11
    Poziom 1  

Cześć!
    Od niedawna mam drukarkę Brother D-J125 i przyszedł czas na pierwszy zakup tuszu. Jak myślicie, czy lepsze są tusze oryginalne czy tańsze zamienniki albo uzupełnianie kartridży? Czy może zdarzyć się, że tusz zamienny nie będzie działał w mojej drukarce i tylko stracę pieniądze?

Z góry dzieki :)

0 8
  • #2 10 Kwi 2018 09:43
    SkalskiP46
    Poziom 3  

Bardzo dobry wybór! Ja wierzę tylko drukarkom Brother :) Zawsze używam tuszów zamiennych i jeszcze nigdy nie miałem z nimi problemu w drukarce Brother. Wcześniej miałem drukarkę Lexmark i zdarzyła mi się sytuacja, kiedy kupiłem zamiennik za 100 zł i niestety drukarka w ogóle nie widziała tuszu. Niestety zmarnowałem pieniądze, a nadal nie miałem czym drukować. Wolałem kupić nową drukarkę niż dwa nowe tusze.
    Ja do drukarki Brother kupuję zawsze zestaw po 10 tuszów (czarny, niebieski, żółty, czerwony) za ok. 40 zł :)

0
  • #3 10 Kwi 2018 14:08
    Allebiuro.pl
    Poziom 3  

Dobrej jakości zamienniki na pewno nie sprawią problemów.
    Najlepiej znajdź jakiś zaprzyjaźniony sklep.

0
  • #4 10 Kwi 2018 14:33
    dr.master
    Poziom 38  

Zamiennik kupić można, ale nie najtańszy.
    Należy pamiętać, żeby drukarkę mieć cały czas włączoną do prądu aby mogła samodzielnie się czyścić.
    Jeśli po wymianie atramentów zauważysz braki w wydrukach należy od razu podjąć kroki naprawcze aby nie dopuścić do zaschnięcia głowicy.

0
  • #5 10 Kwi 2018 16:10
    ta_tar
    Poziom 28  

Też jestem posiadaczem drukarki (DCP-J125) już od dłuższego czasu. Ja kupuję na zmianę raz tusz oryginalny a raz zamiennik. Jak napisał dr.master. ważne jest to aby drukarka była cały czas podłączona do zasilania. Miałem raz dłuższy wyjazd z domu ponad miesiąc nieobecności i po powrocie niestety miałem mały problem z tuszem (odłączyłem drukarkę od sieci). Musiałem przeprowadzić kilkukrotnie program czyszczenia i ustawienia i się udało. Teraz nawet jak wyjeżdżam na dłużej to jest nie wyłączana tak jak lodówka.

0
  • #6 11 Kwi 2018 07:38
    kiko80
    Poziom 24  

Sam mam Brothera tylko DCP-J152W model i od 3 lat tylko wyłącznie zamienniki

0
  • #7 23 Kwi 2018 21:29
    jacekRCA
    Poziom 25  

Też mam tego brothera 152w, ponad 4 lata, drukuje od samego początku na zamiennikach, active jety są najlepsze dla bardziej wymagającego wydruku, może nie są najtańsze ale i tak taniej to wychodzi niż oryginał.

0
  • #8 27 Kwi 2018 18:54
    toman1toman
    Poziom 10  

Oprócz oryginałów sprawdzone zamienniki z którymi nie ma problemów przy tej drukarce to ActivJet i Black Point.

0
  • #9 12 Cze 2018 09:06
    SkalskiP46
    Poziom 3  

Ja drukarkę mam zawsze podłączoną, więc czyści się kiedy chce. Nigdy nie miałem z nią problemów. Od lat kupuję te same zamienniki za grosze i z drukarką nie miałem żadnych problemów!
    Naprawdę niezawodny sprzęt.

0