Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Peugeot 308 alpine ute-92bt - działanie manetki do zmiany stacji

10 Kwi 2018 14:19 549 4
  • Poziom 9  
    Witam,

szanowni chcę zakupić http://www.audiopioneer.pl/pioneer-deh-s5000bt.html do samochodu Peugeot 308 (2009r).

Dlaczego wymieniam? Problem z wyszukiwaniem/utrzymaniem stacji radiowych a brak bluetootha czy usb doprowadza mnie do szału przy dłuższych trasach.

Skąd wątek?
    Zastanawiam się czy przy wymianie radio na to nowe będę musiał zmieniać jakoś instalację czy wystarczy ta kostka, która teraz jest?

Pytanie dodatkowe: w aucie przy kierownicy mam manetkę do zmiany stacji / regulacji głosu itp. Czy to wszystko będzie kompatybilne z nowym radiem?

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 11  
    Radio nieoryginalne podłączysz bez większego problemu. Kostka ISO i ogień.
    Problem może się pojawić z pamięcią radia po wyłączeniu zapłonu. Nie wiem jak to jest w Peugeotach. Uzbrojony w miernik napięcia dasz radę.

Jeśli chodzi o kierownice i sterowanie z niej - tego na 100% nie ogarniesz.
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Poziom 27  
    Co do kostki ISO to powinna nawet być, więc tylko wpinasz. Jak nie to adapter z Peugeota na iso. Podtrzymanie pamięci będzie (możliwe że zmienisz czerwony z żółtym). Jedynie w Peugeotach napięcie chyba nie jest po kluczyku tylko wyłącza po jakimś czasie. Co do sterowania z kierownicy to jak radio ma taką opcję to trzeba dokupić adapter (cena 150-250zł). Ale będzie działać.

W tym budżecie ja bym wolał kupić alpine ute-92bt jak nie zależy Ci na CD.
  • Poziom 9  
    adam_1991r napisał:
    Co do kostki ISO to powinna nawet być, więc tylko wpinasz. Jak nie to adapter z Peugeota na iso. Podtrzymanie pamięci będzie (możliwe że zmienisz czerwony z żółtym). Jedynie w Peugeotach napięcie chyba nie jest po kluczyku tylko wyłącza po jakimś czasie. Co do sterowania z kierownicy to jak radio ma taką opcję to trzeba dokupić adapter (cena 150-250zł). Ale będzie działać.

W tym budżecie ja bym wolał kupić alpine ute-92bt jak nie zależy Ci na CD.

Adam, dziękuję za sugestię. Sprawdzę tego alpine i zapewne pójdę w tym kierunku, ponieważ uciekam właśnie od radio z CD, a w szczególności zależy mi na sprawnym sparowaniu iOS z radio (TIDAL itp.).

Pytanie dodatkowe, czy do tego alpine ute-92bt, również będzie potrzebny ten adapter?

Reasumując powinienem zamówić:
    1. alpine ute-92bt ;)
    2. PEUGEOT 308 2008-2013 SZARA ramka pod radio 1DIN
    3. Separator antenowy ISO-FAKRA
    4. jakiś adapter do podłączenia manetki przy kierownicy?