Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia Lumia 640 XL LTE - nie można odczytać zdjęć z karty SD

moonchild 10 Kwi 2018 18:04 915 9
  • #1 10 Kwi 2018 18:04
    moonchild
    Poziom 14  

Problem jest zapewne złożony ale od początku...

Nokia Lumia 640 XL LTE - smartfon na systemie Windows Phone ...
    Do zeszłego roku było super. W marcu rok temu najpierw wysiadł Messenger z Facebooka potem zaczęły się jaja. Przyszło info, że Microsoft przestał supportować takie telefony i żeby korzystać w pełni z Fejsa i innych aplikacji trzeba zainstalować Windows 10 w wersji mobilnej. Instalowało się... ze trzy dni...?
    Po tej instalacji zmuliło telefon tak, że czasem nawet wejść na F nie można a jak już wejdzie to wywala go co chwilkę. Generalnie masakra. Win10 Mobile zajęło 4/5 pamięci telefonu. Mimo tego, że mam 32GB kartę micro SD to nie wiem czemu ale nie dało się na nią wrzucić aplikacji itd..
    I tak to w skrócie. Pół roku się męczyłem do świąt 2017 i nabyłem w abonamencie nowy telefon Huawei P10 Lite. Ten jest w androidzie i na razie śmiga że aż miło.
    A Nokia została jako magazyn zdjęć i tel awaryjny.
    Witz w tym, że od kilku dni nie można zeskanować karty SD a taką procedurę telefon sam przeprowadza po każdorazowym zalogowaniu.
    Problem zaczął się od tego, że chciałem zrucić kilka zdjęć z jesieni. Zdjęcia niby są w telefonie i na One Drive ale ani z karty ani z One Drive ściągnąć ich nie mogę.
    Telefon wyświetla tylko kilkanaście ostatnich zdjęć i dalej pokazuje tylko szare kafelki. Po baaaardzo długim czasie się niektóre otwierają ale często w tym momencie wywala system i trzeba restartować telefon. Potem zanim "naciągnie" wszystko to trwa nieraz kilka godzin!
    Ciekawe że te zdjęcia są w telefonie na karcie SD ale on zawsze wywołuje je z chmury...! Czemu..? Po zrobieniu kolejnego zdjęcia nie zapisuje się ono na karcie SD ani też w chmurze... Po skanowaniu karty pojawia się komunikat "nie można było naprawić karty SD"
    Sama chmura (One Drive) do wczoraj działała bez zarzutu. Co prawda mam bardzo stary komputer z win XP i czasem długo trwało pobieranie zdjęć czy ich pokazanie na stronie O.D. ale było. Teraz po odpaleniu One Drive na komputerze wywala takie coś:

Komputer mam raczej czysty.. Bez przerwy korzystam z ccleanera i malwarebytes. Co prawda jakiś2 tyg temu był jakiś drobny syf ale Mbam go skutecznie (chyba) usunął. Z innymi aplikacjami i programami problemu nie mam.

Pomocy, bo szkoda mi tych zdjęć. Całe wakacje 2016 i 2017 i narty i szkolne z dziećmi domowe, święta i ze zlotów starych aut... Tragedia jeśli je stracę.
    Boję się tę kartę SD sformatować .. chmura choruje.. a jak wszystko poleci to się potnę chyba...

0 9
  • #2 10 Kwi 2018 18:30
    qs300
    Poziom 26  

Jeśli zdjęcia są na karcie pamięci, to przełóż ją do komputera i zgraj na dysk twardy.

Dodano po 3 [minuty]:

A jeśli chodzi o sam telefon, to przywróć go do ustawień fabrycznych, zainstaluje sobie czysty Win10 Mobile i powinien chodzić lepiej, chyba że masz uwalony telefon.
    Miałrm taką Lumię 640XL i nawet po aktualizaxji do Win10 Mobile nie było zadnych problemów.

0
  • #4 10 Kwi 2018 18:34
    polmark2
    Poziom 18  

A po USB widzi PC-et telefon?
    Też mam 640LTE, też wywaliłem messengera, FB chodzi po 3-ciej próbie uruchomienia, korzystam z FB przez przeglądarkę, ale zdjęcia robi ok, i mam do nich dostęp po USB. Chmury nigdy nie używałem.

0
  • #5 11 Kwi 2018 01:30
    moonchild
    Poziom 14  

Widzi zarówno telefon podłączony przez kabelek jak i samą kartę wsadzoną do czytnika USB (a'la pendrive) i zwykłego portu kart SD w kompie.
    Otwiera wszystkie foldery ale części (znakomitej większości) zdjęć nie widzi, tj są ikony ale nie miniaturki. Próba otwarcia zdjęcia kończy się białym oknem podglądu i informacją, że podgląd niedostępny. Próba skopiowania czy przeniesienia takiego zdjęcia lub filmu kończy się tym co pokazałem wyżej.

Jak żyć...??

0
  • #6 11 Kwi 2018 02:50
    Orzel27
    Poziom 26  

Na ratunek polecam program testdisk, darmowy a czyni cuda. Dużo odzyskuje, nawet sformatowane karty. Opcja whole czyli całość.

0
  • #7 11 Kwi 2018 11:19
    moonchild
    Poziom 14  

Tiaa.. próbowałem to ściągnąć ale jak to cudo zainstalować.. Co nie kliknę to wywala że czegoś nie widzi czy niema..

Dodano po 2 [minuty]:

to jakaś wyzsza szkoła jazdy.... Nie umiem nic w dosie robić.. czarna magia dla mnie...

Dodano po 20 [minuty]:

No dobra.. za drugim razem odpaliło z poziomu winxp .. ale i tak pokazuje okienka dos w których są pojęcia o których nie mam zielonego pojęcia. Niby znam angielski ale myślę, że nawet gdyby to było po polsku to i tak dla mnie chińszczyzna..

0
  • #8 11 Kwi 2018 22:26
    Orzel27
    Poziom 26  

Uruchamiamy pilik photorec_win.exe, następnie napęd czyli kartę pamięci, strzałką w dół. Później opcję partycji - intel, dalej system plików, whole czyli całość i w ostatnim oknie wciskamy "y". Program utworzy katalog z odzyskanymi plikami będzie zapisywał po pięćset plików po czym utworzy następny. Programem testdisk_win.exe zawartym w katalogu, lepiej się nie bawić bez znajomości obsługi.

0
  • #9 11 Kwi 2018 23:45
    moonchild
    Poziom 14  

Dobra!

Trudno... ja tego nie ogarniam...

Na szczęście fotki są w chmurze One Drive... Gorzej z filmami... ;-( Spróbowałem odzyskać je programem Recuve ale niestety .. 90% z nich się nie otwiera.. Szlag by to G trafił.

Pytanie tylko dlaczego od kilku dni po otwarciu One Drive na komputerze pojawia się komunikat że strona jest phishingowa i niebezpieczna.. .
    Co to jest..????
    Nie znam logo tego programu. Nie mam nic takiego w komputerze. Na telefonie One Drive otwiera się normalnie, choć przeraźliwie muli a zdjęcia z poprzednich miesięcy czy lat niemal się nie otwierają.

0
  • #10 13 Kwi 2018 09:28
    moonchild
    Poziom 14  

A dziś zaczęło jeszcze wyskakiwać takie coś....

Syf jakiśjest czy jak..?

Dysk, L: we właściwościach pokazuje 3/4 zajętego miejsca ale wszystkie foldery puste.. Matko święta... zdjęcia poszły...??
    Co to jest...???

Skanowałem komp Malwarebytes ale pokazuje ze czysto jest....

Dodano po 32 [sekundy]:

No i to okienko o jakimś opóźnionym zapisie, w kółko się pojawia...

0