Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie taśmy LED - wadliwy zasilacz czy błędne połączenie

Sasquie 10 Kwi 2018 20:53 231 4
  • #1 10 Kwi 2018 20:53
    Sasquie
    Poziom 15  

Proszę o pomoc przy zasileniu taśmy LED (wg. schematu w załączniku). Zasilanie taśmy LED - wadliwy zasilacz czy błędne połączenie

Wykonałem połączenia, zasilacz jest podpięty w miejscu łączenia obu fragmentów listwy LED. Luty są ok, kable również nie pomylone, a jednak przy pierwszej próbie, po podaniu napięcia, listwa zaczęła mrugać (3-4 regularne mrugnięcia, po czym zapaliła się światłem ciągłym), po czym z zasilacza zaczęły się wydobywać trzaski i dźwięk jakby strzelających iskier. Odłączyłem napięcie, odpiąłem listwy i sprawdziłem zasilacz bez obciążenia, po włączeniu jedynie był jeden strzał i zasilacz padł. Po otwarciu widok jak na zdjęciu (uszkodzenia jedynie po stronie input).
    Zasilanie taśmy LED - wadliwy zasilacz czy błędne połączenie
    Do zasilacza prowadzi nowy przewód dwużyłowy, od zasilacza do taśm, za sugestią pracowników sklepu elektrycznego, przewód głośnikowy.

Czy to kwestia błędnego połączenia? Powinienem zasilanie podać na końcu jednej z listew?

0 4
  • #2 10 Kwi 2018 21:18
    HD-VIDEO
    Poziom 38  

Wygląda na wadliwy zasilacz, np. C5 - krzywo, płytka nie umyta, mogły pozostać kulki cyny

0
  • #3 10 Kwi 2018 21:32
    and_rog
    Poziom 21  

C5 krzywo, bo raczej taką temperaturę od czegoś dostał, że się odlutował. A banalne pytanie - ile W miał zasilacz, a ile W potrzebowały LED-y? A same podłączenia prawidłowe, tak można podłączać. Tylko dla pewności: taśmę uciąłeś tam, gdzie miała oznaczenia, a nie gdzie "pasowało"?

0
  • #4 10 Kwi 2018 21:33
    Sasquie
    Poziom 15  

Wg. opakowania (dł. taśmy to 2,5m) 12W, zasilacz jest na 15W, a nie wykorzystałem całej taśmy. Tak, ucięte w wyznaczonym miejscu.

0
  • #5 10 Kwi 2018 21:37
    and_rog
    Poziom 21  

Więc pewnie to, co napisał HD-VIDEO - wadliwy zasilacz....

0
  Szukaj w 5mln produktów