Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Simson skuter 50cm2 nie wchodzi na obroty

10 Kwi 2018 22:31 678 5
  • Poziom 6  
    Witam wszystkich, otóż mam problem z moim znajomym, jego Simson gaśnie podczas najmniejszej próbie dodania gazu. Jednak gdy zatka mu się o około 2/3 dopływ powietrza reaguje na tyle, że da się nim jechać ale przez około 3 km, po czym gaśnie i już nic nie pomaga ani zwiększenie dawki powietrza ani zmniejszenie. Iskra taka, że konia by zabiła i zapłon ustawiony tak, że i z pierwszego pali ale bez gazu. Od razu powiem, że zimering od strony magneta wymieniony prawidłowo na nowy i brak reakcji, ssanie też działa ok zamyka się i otwiera jak powinno być, dysze zarówno paliwowa jaki i powietrzna drożne, cuda chyba jakieś... może spotkał się ktoś z takim przypadkiem? Proszę o radę.
  • Poziom 33  
    Napisałeś, że po około 3 km gaśnie i potem nic. Co wtedy dzieje się z paliwem, czy leci z niego paliwo?? Bo może ma coś w zbiorniku i raz jest dobrze a drugi już nie i go zatyka? Mówię o kraniku po zdjęciu wężyka. Mam nadzieję, że gaźnik tak jak piszesz jest czysty i dobrze wyregulowany.

Dodano po 1 [minuty]:

Jak wygląda świeca?
  • Poziom 6  
    Paliwo z baku cedzi jak trzeba przez cały czas ,mieszanka paliwowa prawidłową 100ml oleju shtila na 5 l paliwa motor nie reaguje ani na regulację śrubą biegu jałowego ani na regulację iglicą chyba że jest jeszcze coś co można w nim regulować a nie wiemy ale nie dopatrzeliśmy się żadnej innej śruby

Dodano po 5 [minuty]:

Paliwo z baku cedzi jak trzeba przez cały czas ,mieszanka paliwowa prawidłową 100ml oleju shtila na 5 l paliwa motor nie reaguje ani na regulację śrubą biegu jałowego ani na regulację iglicą chyba że jest jeszcze coś co można w nim regulować a nie wiemy ale nie dopatrzeliśmy się żadnej innej śruby ponad to świeca przelała ok brak śladów np nagaru czy oleju spalonego zastanawiam się nad tym powietrzem bo są dwie dysze czyste jak rozumiem większą to paliwowa a mniejsza to powietrzna mam rację?
  • Poziom 33  
    To dobrze zrozumiałem , że ci zalewa świece ( ponad to świeca przelała ) ? Bo jak ci zalewa świece to masz za dużą dawkę paliwa , może utopił ci się pływak albo przepuszcza zaworek . Jak masz ustawioną iglice na przepustnicy ?? :|

Dodano po 59 [sekundy]:

Może być za duży poziom paliwa .
  • Poziom 6  
    Bardzo Dziękuję za pomoc ale wczoraj dla pewności jeszcze raz zajrzeliśmy do tego gaźnika i nie ma już śrubki ,dyszy ani najmniejszej rzeczy której byśmy nie sprawdzili poziom paliwa jest też i ok bo i pływak szczelny dobrze zamyka i doprowadza paliwo wszystko co nam przyszło do głowy sprawdziliśmy i nerwów zabrakło więc daliśmy za wygraną motorek poszedł do mechanika może ktoś inny da sobie radę jak tylko dowiemy się przyczyny z pewnością nie omieszkam napisać o tym co powodowało taki stan motocyklu ale strasznie Dziękuję za wszelkie podpowiedzi