Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bmw e36 1.6 m43 rozrusznik - Rozrusznik kręci lecz silnik sie nie rusza.

Bosq 10 Apr 2018 22:47 1125 4
    Bosq
    Level 2  
    Witam. Mam problem z moją bmw e36 1.6 z silnikiem m43.
    Kupiłem auto jakieś 2tygodnie temu wszystko chodziło jak należy lecz po jakimś czasie zaczął zwieszać się bendiks (Rozrusznik się kręcił lecz nie ruszał silnika).Jeździłem do tej pory aż całkiem już nie łapał. Pierwsze co mi przyszło na myśl to że po prostu rozrusznik do wymiany więc wyciągnąłem go I podłączyłem pod akumulator celem sprawdzenia go. Rzeczywiście było tak że rozrusznik się kręcił A bendiks się nie wysuwał. Kupiłem używany rozrusznik lecz sprawny na 100%. Myślałem że to rozwiąże problem lecz po zamontowaniu go dalej to samo :/ posprawdzalem przekaźniki,bezpieczniki i wszystko niby gra. Dodam jeszcze że auto pali na pycha nie ma lpg i po przekręceniu stacyjki nie słychać pompy paliwa lecz gdy ruszę delikatnie autem na biegu z włączonym zapłonem włącza się pompa paliwa.
    Proszę o pomoc pozdrawiam.
    technolo
    Level 14  
    W bmw nie usłyszysz pompy paliwa .... pompuje razem z rozrusznikiem.
    Jeśli używka sprawna na 100% to prawdopodobnie wyrobiona zębatka po stronie silnika.
    piotrek22101
    Level 39  
    Sprawdź czy przewody zasilające rozrusznik są całe,nie uszkodzone. Może za malło prądu dostaje i nie da rady.
    Bosq
    Level 2  
    Zębatke też sprawdzałem i jest dobra. Zęby nie są zniszczone w żaden sposób
    remo1979
    Level 10  
    I juz rozwiazales problem? Mam podobnie, rozrusznik wymieniony I Nadal kreci ale sie slizga, obydwa sprawdzone na sucho I Bendix sie wysuwal, podejrzewam kolo zamachowe..