Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - kopiowanie wiersza w zależności od wartości komórki

10 Kwi 2018 23:22 324 5
  • Poziom 14  
    Witam.

Chciałbym prosić o pomoc w stworzeniu formuły, która będzie kopiowała wiersze z arkusza bazy do innych arkuszy.
    Kryterium kopiowania musi byc wartość w kolumnie A (gniazdo główne).
    Czyli jeżeli w kolumnie A jest Flowpack 1 to kopiuj wszystkie wiersze Flowpack 1 do Arkusza Flowpack 1.
    Jeżeli w kolumnie A jest Flowpack 2 to kopiuj wszystkie wiersze Flowpack 2 do Arkusza Flowpack 2.
    Itd...

Z tym że ilość tych wierszy gniazda głównego np Flowpack 1 jest nie określona i po aktualizacji pliku zawsze ulega zmianie.
    Formula musiała by wyszukiwać dana nazwę w całej kolumnie A i kopiować to co znajdzie do poszczególnych arkuszy.

W załączniku przykład jak by to miało wyglądać.

Gniazd głównych i tym samym arkuszy do których miało by sie to kopiować jest ok 35.
    W pliku przykładowym umieściłem tylko kilka żeby było wiadomo o czym mowa.

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Specjalista - VBA, Excel
    Te 'gniazda' zawsze jest sortowane, jak w przykladzie lub moga byc zamieszane?
  • Poziom 14  
    Są posortowane.
  • Specjalista - VBA, Excel
    Nie testowano, sprobuj
    Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod
  • Poziom 14  
    Dziękuję za tak szyba reakcję ale mam taki problem że za bardzo nie wiem jak działają makra.
    Czy mógłbym prosić o plik ze zrobionym tym makrem :)

Z góry dziękuję.
  • Poziom 33  
    Jeśli masz jakieś przeciwskazania co do zastosowania makr :cry: to w Twoim układzie danych najprościej moim zdaniem wykorzystać "wewnętrzny import" danych z Bazy przy użyciu Microsoft Query :D
    W kwerendach zmieniasz tylko kryterium filtrowania i po każdej zmianie Bazy możesz odświeżyć i zaktualizować wszystkie arkusze asortymentowe :spoko:

Excel - kopiowanie wiersza w zależności od wartości komórki2018-04...png Download (145.59 kB)