Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba - Toshiba 48U7653DB uszkodzony Vestel 17IPS20 - zastępca

11 Kwi 2018 00:18 1965 5
  • Poziom 17  
    Witajcie koledzy, potrzebuję małej pomocy w doborze innego zasilacza... ewentualnie naprawy aktualnego.

TV to Toshiba 48U7653DB na zasilaczu VESTEL 17IPS20
    oznaczenia z labelki 23253538 - 27438527 460
    oznaczenie z PCB 17-09-15
    23253560

płyta z zdjęcia mojej płyty w załączniku z wylutowanym Q301

Uszkodzonenia wstępne:
    Q301 - zwarty
    R320 - uszkodzony
    U300 - wystrzelony
    R231 - wystrzelony

Myślałem o zakupie innego PCB zasilacza, jest tego na ebay dużo niestety każdy się czymś różni, jednakże najbliższy wyglądowi jest mi ten z tego linka

https://www.ebay.co.uk/itm/142751790649

różnica wizualna w nim tylko taka że brak w nim jednej diody D503 (reszta tj. ilość kondensatorów elektrolitycznych. ich umiejscowienie, mosfety, diody wygląda wszystko tak samo), aczkolwiek jest ta dioda lutowana szeregowo razem z D504 (od biedy można ją dolutować z uszkodzonej) zapewne chodzi o obciążenie (2 w szeregu, mają większą wydajność prądową)

pytania moje 2.

Czy zasilacz z owej aukcji można zastosować
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 35  
    Tylko płyta z identycznym numerem zaznaczonym na zdjęciu na czerwono gwarantuje pełną kompatybilność.
    Możesz kupić wyglądającą podobnie, ale przyszykuj się na niespodzianki a może i nawet fajerwerki :-)
    Toshiba - Toshiba 48U7653DB uszkodzony Vestel 17IPS20 - zastępca

Nie patrz na ilość elementów od góry, pod spodem jest więcej różnic.
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 17  
    Dziękuję za ODP. właśnie po tym numerze wpierw szukałem, a gdy nie znalazłem to wtedy zacząłem właśnie po elementach lub możliwie najbliżej wizualnie, ale faktycznie tylko z jednej strony PCB. Pozostaje mi się uzbroić w cierpliwość i czekać aż taki zasilacz się pojawi lub próbować naprawić to co mam.
  • Poziom 17  
    Zasilacz zakupiony, TV się włącza ale po 30 sekundach obraz znika, dzwięk jest,
    Wsumie to jego pierwotna usterka była, ale ktoś wcześniej grzebał i zasilacz też uwalił, twierdząc że podświetlanie matrycy sprawdzał i że niby jest OK.

Orientuje się ktoś jakie mogą być przyczyny? Podświetlanie matrycy mimo to? jaki tam napięcie idzie.. podepnę może pod zasilacz labolatoryjny i sprawdzę pobór prądu,
    Czy nadal może to być wina zasilacza?
    Wiem że czasem bez pomiarów się nie da, i wróżenie z kuli nic nie daje.

Pytam bo możliwe że to są jakieś standardowe objawy, wynikające z konkretnych problemów.

Będę wdzięczny za nakierowanie