Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brak napięcia dmuchawy sterownik TECH

11 Apr 2018 08:26 690 4
  • Level 11  
    Witam kolegów
    Sytuacja przedstawia się następująco.Po omyłkowym podaniu fazy na obudowę sterownika TECH ST-57 z PID nastąpiła jego śmierć kliniczna .Po wymianie wszystkiego co było możliwe , łącznie z przekaźnikami, nastąpił jego powrót do zdrowia .W trybie pracy ręcznej na wszystkich wyjściach pojawia się prawidłowe napięcie zasilające ( 230 V ) .Wszystkie przekaźniki "pstrykają". Jedyna usterka jest taka,że na wyjściu dmuchawy , po podłączeniu multimetru , napięcie wynosi zero .Wszystkie elementy ( mostek,tranzystory,transoptory) wymienione na nowe.Niestety, jestem zupełnym laikiem w tej gałęzi elektroniki.Może koledzy mają jakieś sugestie,podpowiedzi,schematy?
  • Helpful post
    Level 40  
    Prześledź linię sygnału od procesora/kontrolera do elementu wykonawczego. Skoro pomiary nie sprawiają ci problemu sprawdź stany na nóżce układu odpowiedzialnej za ten przekaźnik. Czy napięcie tam zmienia się w zakresie 0-5V.
  • Level 11  
    Dzięki
    W tym modelu przekaźniki są na 12V DC.Napięcia na cewkach są prawidłowe.
  • Helpful post
    Level 40  
    Sprawdź jakie są sygnały sterujące na nóżkach kontrolera tych działających i sprawdź czy taki sygnał pojawia się na nóżce. Sygnały sterujące na nóżkach mogą mieć 3.3V do 5V a potem jest optoizolacja i podniesienie do 12V.
  • Level 11  
    Jeszcze raz dziękuję.Mam takie podejrzenie ,że przyczyna leży w okolicach p10nk60zfp .Trochę ciężko mi dojść po ścieżkach jak to wszystko działa i jak pomierzyć.Może ktoś dysponuje schematem ( myślę,że to rozwiązanie jest stosowane w wielu rodzajach TECH-a ),zasadą działania lub poradzi jak sprawdzić cały ten blok.