Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

C3 1.6 16v 2003r - Włączenie wysokich obrotów zespołu wentylatora chłodnicy

mietek_g 11 Kwi 2018 09:11 360 1
  • #1 11 Kwi 2018 09:11
    mietek_g
    Poziom 14  

Witam. Mam problem z citroenem C3. Otóż występuje usterka jak w temacie: Usterka trwała: Włączenie wysokich obrotów zespołu wentylatora chłodnicy. Zaczelo się od spalenia się wentylatora chłodnicy. Po wymianie wentylatora zauważyłem, że działa on cały czas ( nawet po wyjęciu kluczyka) Sprawdziłem czujnik temperatury w głowicy (niebieski jednopinowy) i nie jest zawarty. Ten działa na zasadzie zwarcia styku przy przekroczeniu temperatury bodajże 115stC. Zwarcie pinu do masy również nie daje żadnego efektu. Drugi czujnik temperatury (zielony) również działa poprawnie i poprawnie wskazuje temperaturę. Wymieniłem również BSM oraz wtyczki do niego z uwagi na to, że dostała się tam woda i zaśniedziały wtyczki i trochę podtopiło gniazda. Nie mniej usterka występuje wciąż a mi skończyły się pomysły. Klima również działa bez zastrzeżeń. Bezpieczniki sprawdzone. BSM wymieniony kompletny z bezpiecznikami. Wentylator został wymieniony cały - z przekaźnikiem i regulatorem przy wentylatorze. Odpinanie niebieskiego czujnika nic nie zmienia - jest rozwarty. Znalazłem jakiś schemat do ECU - i tam jest, że pin wyzwalający włączenie wysokich obrotów jest na wspólnej żyle z czujnikiem zielonym - a ten poprawnie wskazuje temperaturę, więc żyły mają ciągłość.
    Miał ktoś może podobna usterkę? Ewentualnie gdzie szukać przyczyny jeszcze? Może ma ktoś rozpiskę pinów do ECU Bosch 7.4.4 do Citroena C3?

0 1