Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Beko DSFS 6830 - zmywarka nie chce rozpocząć żadnego programu

Cz3siek 11 Kwi 2018 10:03 186 4
  • #1 11 Kwi 2018 10:03
    Cz3siek
    Poziom 3  

Witam wszystkich.
    Mam problem ze zmywarką Beko DSFS 6830. Zaczęło się od uszkodzenia szkła wyświetlacza, taki plastik w którym wyłamały się tak jakby przedłużenia przycisków.

Po wymianie zmywarka nie chce wystartować na żadnym programie. Próbowałem wymusić na niej reset, ale nie potrafię znaleźć odpowiedniej kombinacji przycisków.

Na wyświetlaczu pokazuje mi się E:9 i wartość ta przeskakuje na E:1, E:4, E:3, itp. Poza tym nic się nie dzieje. Raz udało mi się coś włączyć, widać na zdjęciu "r5L", ale także żadnej reakcji ze strony zmywarki. Ktoś wie, jak wykonać reset na tej zmywarce, ewentualnie jaka może być przyczyna jej zachowania?
    Beko DSFS 6830 - zmywarka nie chce rozpocząć żadnego programuIMAG00..jpg Download (553.68 kB) Beko DSFS 6830 - zmywarka nie chce rozpocząć żadnego programuIMAG00..jpg Download (625.37 kB) Beko DSFS 6830 - zmywarka nie chce rozpocząć żadnego programuIMAG00..jpg Download (501.68 kB)

0 4
  • #3 16 Kwi 2018 17:20
    Cz3siek
    Poziom 3  

Chupacabra wymieniłem tylko plastik, żadnej elektroniki nie ruszałem. Przyciski nie są trwale wciśnięte bo każdy reaguje normalnie.

0
  • #4 16 Kwi 2018 22:02
    Chupacabra
    Poziom 26  

Wcześniej przed wymianą działała normalnie? Ja bym zaczął od dokładnego sprawdzenia wszystkich wiązek przewodów podłączonych do tego panelu. Być może to zbieg okoliczności a być może coś zostało niefortunnie wysunięte, przesunięte przy wymianie plastiku.

0
  • #5 20 Kwi 2018 15:09
    Cz3siek
    Poziom 3  

Chupacabra napisał:
    Żaden z przycisków nie został trwale wciśnięty przy skladaniu?

To byla dobra podpowiedz :) Rozebralem to ustrojstwo jeszcze raz i sprawdzilem przyciski bez tego plastiku i zmywarka ruszyla. Poskladalem wszystko tym razem juz slabiej to sciskajac i zmywarka dziala. Wielkie dzieki.

0