Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BMW E90 N43B20A - Dziwne dźwieki podczas dodawania gazu w okolicach 2000rpm

11 Kwi 2018 15:54 2622 4
  • Poziom 1  
    Witam,
    posiadam samochód BMW E90 320i.
    Auto jest z 2008r (już polift - LCI), ma przejechane +/- 160000km.
    Samochód posiada silnik N43B20A, 170Km.

Przy dodawaniu gazu w okolicach 2000rpm słychać dziwne grzechotanie, stukot, co widać (słychać) na niżej załączonym filmiku.
    Co to może być?
    Samochód nie wydaje dziwnych dźwięków przy odpalaniu (więc raczej nie łańcuch?), a także nie wykazuje żadnych błędów. Wtryskiwacze mają prawidłowe parametry pracy. Jedyne z czym samochód ma problem to czasem z odpalaniem na ciepłym silniku (kręci dobre 3-4s) (zdarza się to raz na 10 odpaleń, natomiast na zimnym silniku wszystko jest idealnie)
    Czy ktoś może się z czymś takim spotkał?

PS: Auto mam od około 2msc, i od początku było słychać ten dźwięk.

Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 1  
    Minęło już trochę czasu, ale chciałem zapytać czy udało Ci się rozwiązać zagadkę stukania. Ja mam ten sam silnik i dokładnie taki sam dźwięk przy mocnym wciśnięciu gazu, słychać to przy ruszaniu i przy zmianie biegów z wciśnięciem gazu gwałtownym. Pojedyncze stuknięcie czy kliknięcie
  • Poziom 15  
    valvematic , jest ok. w razie co prosze o kontakt na pw
  • Poziom 1  
    Witam, co prawda minęło już sporo czasu od publikacji postu ale mam pytanie czy problem został rozwiązany ?
    Mam podobne objawy w swoim aucie natomiast żaden z mechaników póki co nie był w stanie zdiagnozować przyczyny.