Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mocny Zestaw nagłośnienia do Audi A4 B7 sedan

11 Kwi 2018 15:58 1491 3
  • Poziom 2  
    Witam wszystkich forumowiczów,
    Piszę na tym forum po raz pierwszy więc proszę o wyrozumienie. Chcę złożyć i samodzielnie zamontować w miarę mocny sprzęt car audio w swojej A4 B7 sedan (jest to diesel). I chcę zapytać o opinię wszystkich znawców w tym temacie. Proszę nie opisywać jak to zamontować bo z tym sobie poradzę (mam doświadczenie) tylko czy skompletowany przeze mnie system audio będzie dobrze ze sobą współpracował, oraz co ewentualnie poprawić, dysponuję budżetem do 8tys zł. Podkreślę jeszcze że nie zamierzam startować w żadnych zawodach, ma to służyć do do odsłuchu indywidualnego, jestem miłośnikiem mocnego grania oraz ciśnienia, lecz bez przesady. Mam trochę pojęcia ale przy was to i tak szarak ze mnie :). To tak na początek:

PARAMETRY AUTA:
    - alternator Valeo 14V 140A,
    - akumulator gigawatt 74Ah 680A,
    - pojemność bagażnika 442l,
    - radio PIONEER MVH-AV280BT, 2 Din

Skład zestawu: (do zakupu)
    - wymiana akumulatora na BANNER POWER BULL 80AH 700A
    - (jeśli potrzeba, a myślę że tak) wymiana alternatora na Valeo 14V 180A,
    - okablowanie plus oraz masa, przewód spawalniczy 100% czysta miedź 35mm², (nie podaje długości bo każdy wie ile kabla potrzeba by poprowadzić od aku do bagażnika, zaś masa będzie krótkim odcinkiem około 1metra)
    - okablowanie od wzmacniacza do 4 głośników 16,5cm w drzwiach, przewód czysta miedź 1,5mm²,
    - kabel od monobloku do subwoofer czysta miedź 3,5mm² (0,5-0,7m),
    - zabezpieczenie prądowe (bezpiecznik przy aku) ANL 200A Hollywood,
    - konektory miedziane na kable (+) oraz masę, na resztę czyli głośnikowe nie daję ponieważ uważam że bez sensu dawać konektory lepiej niech kabel stanowi powierzchnię styku,
    -2x kabel 2rca-2rca Prolink exclusive 5m, podwójnie ekranowany,
    - kondensator Hifonics HFC 2000, 2Farad (mogę dopisać parametry techniczne)
    - monblok Crunch GPX2200.1D 1100W RMS 1Ohm,
    - wzmacniacz Crunch GPX1000.4 - wzmacniacz czterokanałowy, moc RMS 4x70 Wat przy 4 Ohm (do zasilenia 4 głośników w drzwiach)
    - 4x głośniki HERTZ DSK165.3 Zestaw odseparowany 165mm
    - 1x głośnik na sub Ground Zero GZRWX30SPLD2 1500W SPL w impedancji 2x2Ω w obud. 60dm³ ze szczelinowym bass-reflexem, zestrojony na 30Hz... będzie pracował na 1Ω pod monoblockiem,
    - no i mata butylowa grubości 2,5mm do wygłuszenia auta, trochę kosztuje ale to podstawy :)

Niestety nie mogłem dodać linków bo za mało postów na forum napisałem, jestem tu świeży że tak powiem, jak coś mogę pisać i dosyłać wszelkie info...
    Będę wdzięczny za wszelką pomoc, wskazówki oraz opinię od ekspertów oraz bardziej doświadczonych :) Bedzie to mój drugi system car audio w mojej a4 b7. Może tyłka nie urwie ale mam nadzieje że będzie fajnie grało :).
  • Poziom 2  
    Nikt nie wypowie się w temacie?? tyle tu znawców... :)
  • Poziom 21  
    Dsk to porażka. Crunche tez nic specjalnego.
  • Poziom 2  
    Więc co polecasz zamiast tych dsk, oraz wzmacniacza crunch (musi posiadać 4 kanały) bo myślę że monoblok da rade, dobre opinie o nim słyszłem, 'domino987'. Posiadam budżet do 8tys zł...