Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

YAMAHA Majesty YP 125 ładowanie akumulatora

felixwawa 11 Apr 2018 16:18 2088 7
Helukabel
    felixwawa
    Level 10  
    Aku słabo się łąduje , wymieniony był stator alternatora bo skuter przestał zapalać i regulator napięcia. Odpala pięknie ale na zaciskach aku po odłączeniu od akumulatora jest napięcie 3,5V , a wydaje mi się ze powinno być około 14V
    Jakieś pomysły o co chodzi

Help Aku jak włącze światła siada po chwili i nie mozna go zapalić, dlatego zapylam na nietoperza z wyąłczonymi światłami.

Co z takim fantem zrobić jakieś pomysły, co zrobić co posprawdzać.

Dodam jeszcze ze sprawdzałem na starorze jest podobnie na kazdym kablu jak skuter chodzi około 3,5V.
  • Helukabel
    bestboy21
    Level 39  
    Nie mierzy się napięcia bez akumulatora bo wychodzą takie głupoty.
    Kolega najpierw zmierzy napięcie samego akumulatora, czy np. nie jest zwarta jedna cela i napięcie będzie poniżej 12V.
    Jeśli napięcie akumulatora będzie poprawne tzn. ok 12,5V, podłączyć akumulator do motoru i zmierzyć napięcie ładowania na średnich obrotach.

Może być sytuacja że jedna cela akku jest zwarta i akku pobiera tak duży prąd że wykańcza regulator, ale to takie zgadywanki macanki.
  • Helukabel
    felixwawa
    Level 10  
    Aku jest nowy ma 12.5 maam go zmierzyc jak silnik jest włączony?

Dodano po 1 [minuty]:

Wsadzilem ten akumulator 2 dni temu dopiero gp kupilem.
    bestboy21
    Level 39  
    Odłącz od instalacji i zmierz ale skoro piszesz że nowy to raczej nie to.
    Zmierz ładowanie z podłączonym akumulatorem.
    felixwawa
    Level 10  
    Moze cos poruszylem w instalacji pokazujez podlaczonym akumulatorem 14.5 V to xhyba dobrze . Hmm albo moze jak cos sie rozgrzeje tp nawala ladowanie. Bo to zwykle po przejechaniu 12 ,14 km
    Hmm musze to obserwować. Naposze co odkryłem
    bestboy21
    Level 39  
    Może masz zamontowane jakieś "mp3" czy inne ustrojstwo które zjada prąd na postoju.
    felixwawa
    Level 10  
    Nie alarmu tez nie mam
    bestboy21
    Level 39  
    Pozostaje przejrzeć wszystkie konektory w części instalacji odpowiedzialnej za ładowanie, czy aby któryś nie jest luźny.
    Osobiście chyba bym zamontował na stałe multimetr czy inny woltomierz żeby kilka dni go obserwować w czasie codziennego użytku.