Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jestem zielony. Jaki telewizor kupić?

11 Kwi 2018 16:20 1245 40
  • Poziom 5  
    Cześć, przychodzę do was z prośbą o pomoc w wyborze tv.
    Nasz 11 letni TV kineskopowy padł. W serwisie stwierdzili, że lepiej kupić nowy. Z racji tego, że średnio się na tym znam chciałbym prosić o pomoc. Przeszliśmy się po sklepach, i w sumie 2 modele się nam spodobały. Który będzie lepszy?
    lg 32lj500v W euro agd jest za 900 zł Fajny zgrabny.
    lub ten:
    A ten philips43pft4001/12 w saturnie był za niecałe 1200 zł .

Telewizor ma służyć tylko i wyłącznie do naziemnej TV. Żadne opcje internetowe typu smart TV nas nie interesują.
    na forum była ankieta wiec dołączam.
    1.Jak daleko siedzisz od ekranu telewizora ? Około 3.5 metra
    2. Czy siedzisz na wprost ekranu czy bokiem do ekranu ? na wprost.
    3. Jaki telewizor posiadasz obecnie ? 21 cali Kineskopowy samsung.
    4. Jaką markę preferujesz ? Obojętne.
    5. Jakiej wielkości telewizora szukasz ? 32 cale min- 43cale max
    6. Jaki sygnał i urządzenia będą podłączone do telewizora ? naziemna TV tylko
    7. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? seriale/wiadomości itp.
    8. Czy będziesz grał w gry, a jeśli tak to na konsoli czy komputerze PC ? nie.
    9. Czy będziesz aktywnie korzystać z systemu SMART telewizora ? nie.
    10. Oglądasz wieczorami czy w dzień ? Częściej wieczorami.
    11. Ile pieniędzy możesz przeznaczyć na zakup telewizora ? 1200 zł max

No wiec prosiłbym o jakieś sugestie,
    pozdrawiam
  • Poziom 5  
    Czyli myślisz, że ten LG będzie dobry?
  • Poziom 16  
    Tak myślę, dwa razy większy ekran wam nie będzie potrzebny do seriali i wiadomości.
    A dźwięk tym lepszy im lepszy więc lepszy eldzi.
    Każdy ma FULL HD
    Płaski szok
    Miłych wrażeń ;)
  • Poziom 5  
    A skad to info ze phiips ma kiepski dzwiek? Bo jednak te 43 cale mi sie bardzo podobaja ... :)
  • sprzedawca - konsultant
    Philips ma pełny dźwięk, więc nie trafiłeś !
  • Poziom 5  
    Ludwik XVI napisał:
    Za 1100 pln kupisz LG 43LJ500V.
    Sprawdzi sie.
    W saturnie, jest za 1299 zł, dlatego mysle nad tym philipsem. W necie w jakiejś recenzji twierdzą ze philips ma słabą jakość obrazu. Patrząc w sklepie jakoś jej nie widzę. A z tym dzwiękiem jak jest?
    Dźwięk posłuchaj - normalny.
    Obraz jak sam sprawdziłęś - wiesz, że piszą zwykłe bzdury !
  • Poziom 5  
    LOCOLOCO napisał:
    Dźwięk posłuchaj - normalny.
    Obraz jak sam sprawdziłęś - wiesz, że piszą zwykłe bzdury !
    nie jestem fanatykiem kina domowego więc mi odpowiada. Ładne kolory i ostry. Ale dźwięku raczej nie posłucham w sklepie gdzie 100 innych tv jest włączonych. Czyli co myśli Pan, ze ten philips bedzie ok ? BO jest jeszcze kwestia tego co się naczytałem o philipsach. Podobno obecnie są bardzo słabej jakości. Philipsa produkuje TPV z Gorzowa i o dziwo LG też, bo widziałem na opakowaniu małym drukiem logo producenta czyli TPV...
  • Moderator RTV Co kupić
    Tanie modele LG sa z zasady lepiej dopracowane niz analogiczne Philipsy.
    Zaleta LJ500 jest matryca VA. Wysoki kontrast.
  • Poziom 5  
    philips i wspomniany przez Pana lg 43 calowy stoja w saturnie obok siebie, w obrazie nie widzę rożnicy...

Dodano po 15 [minuty]:

To co brać tego philipsa?
  • Poziom 16  
    Koledzy a skąd wywiecie?
    Ja czytałem opinie, zresztą taki telewizor za takie pieniądze...
    Dla mnie LG to porządniejsza marka, philips-a kojarzę tylko z napraw.
    Kojarzenia - polecam super gra planszowa "Tajniacy".
    Zapewniam 100 % radości.
    Co do telewizora Philipsa - zostaję przy swojej ocenie.
  • Poziom 5  
    RebellionArts napisał:
    Koledzy a skąd wywiecie?
    Ja czytałem opinie, zresztą taki telewizor za takie pieniądze...
    Dla mnie LG to porządniejsza marka, philips-a kojarzę tylko z napraw.

Co ma Pan na myśli pisząc " zresztą taki telewizor za takie pieniądze..." ?
    nie wiem czy porzadniejsza marka, Was pytam. Ale oba te modele wyjeżdzają z tej samej fabryki TPV z Gorzowa. Bo producentem Lg nie jest lg, tak samo z philipsem tylko produkuje go firma zewnętrzna. Trochę to dziwna polityka jak dla mnie ale tak jest...
  • Poziom 16  
    Najlepiej bedzie jak Pan sam poczyta o tym telewizorze, opinie innych uzytkownikow, nikt tutaj raczej z obecnych ich Panu nie przeczyta, my doradzamy technicznie, i ja polecam LG. Jezeli ma Pan chrapke na duzy telewizor to 43 cale ale jak tylko seriale i tvninfo to nie przeplacac lepiej, skoro wczesniej i tak mialo sie CTR 21 cali...
  • Poziom 5  
    Jednak wezmę philipsa. Tani a ekran ma większy. napiszę jak pierwsze wrażenia.
    Przypomnij się na PW - to dostaniesz coś więcej do Philipsa.
  • Poziom 5  
    Cześć. W sobotę zakupiłem tego philipsa . W saturnie był na obniżce za 1070 zł, więc cena świetna. Instalacja dosyć banalna, bo i tak podłączyłem go do dekodera naziemnej przez hdmi. W internecie pojawiały się opinie o kiepskiej jakości obrazu/dźwięku oraz, że to sprzęt niższej klasy. Jeśli za niższą klase uznajemy brak niepotrzebnych bajerów typu smart tv i wifi to się cieszę, że to niższa klasa. Swoją drogą średnio rozumiem trend, na robienie z telewizora- komputera. nie wystarczy, że telefony to już w zasadzie małe komputery?
    Co do jakości obrazu, kiepska nie jest, średnio rozumiem skąd te opinie? Patrząc oczywiście na modele ktore kosztowały po 3 tysiace, fakt philips ma mniej żywe, troche sprane wyblakłe kolory, ale nie powiedziałbym , że jakość obrazu jest zła. Jest ok. Dźwięk też jest ok, do normalnego oglądania tv wporzadku. Chociaż zauważyłem, że moc głośników mniejsza niż w moim starym kineskopie. Ale i tak nigdy nie oglądałem z głośnikami na maxa. To oczywiście nie brzmi super świetnie, jak ze sprzętu grającego za pare tysięcy ale poziom do oglądania tv jest akceptowalny. Podsumowywując z zakupu jestem zadowolony. Przeskok z 21 cali na 2 x wiecej 43, to fajne doświadczenie. Gdyby tak jeszcze pochodził z 10 lat to byłoby super.
    na koniec mam pytanie, bo się zastanawiam. Ten tv ma full hd, widziałem natomiast w sklepie inne które były włączone i uwage przykuł sony 32 calowy z hd ready, no i problem w tym, że nie widziałem różnicy między full hd a tym hd ready. TO jest niewidoczne gołym okiem czy jak? Oba te telewizory były włączone na tvp1 hd. Ta rozdzielczość to jakaś ściema czy ja jestem ślepy? Pozdr.
    Zależy jaka odległość - różnice rozdzielczości zależą od odległości i jakości podanego sygnału.
    Opluwanie jakości Philipsa - to większość hejterzy, ale Ci co nie widzieli a wiedzą.
  • Poziom 5  
    Jakosc taka sama sygnału ,a patrzyłem z bliska.
  • Poziom 5  
    Czyli ślepy jednak nie jestem. Dzięki za pomoc :D
    Jestem zielony. Jaki telewizor kupić?
    Tu masz tabelę odległości.
  • Poziom 16  
    Czy hejterem jestem, to nie była raczej mowa nienawiści...
    Philips ładnie 'świeci" ale słabo 'gra'
    Sam mam philipsa, naprawdę długo trzyma, nawet jak na warunki cieplne (nie wspominając o wiecznych bateriach w pilocie) jednak dźwięk mi nie działa...
    I zauważyłem, że każdy kto ma telewizor philipsa ze znajomych. skarży się na dźwięk bądź jego brak.
    Już nie raz przełączałem bezradnym koleżankom dźwięk z HDMI na zwykłe komputerowe
    Dlatego odradzam philipsa
    Hejtuję za to sprzedawców - konsultantów co naciągają ludzi na sprzęty, zazwyczaj droższe proponując coś jeszcze dodatkowo, e? LOCOLOCO?
    O dźwięku pierwsze słyszę.
    Philips ma się dobrze.
    Obecnie modele maj.a jedyne matryce natywne w klasie cenowej - 100Hz.
    Bo tylko Philips stara się uszanować klienta w klasie cenowej.

A to jest najlepsze podsumowanie użytkownika:

"Cześć. W sobotę zakupiłem tego philipsa . W saturnie był na obniżce za 1070 zł, więc cena świetna. Instalacja dosyć banalna, bo i tak podłączyłem go do dekodera naziemnej przez hdmi. W internecie pojawiały się opinie o kiepskiej jakości obrazu/dźwięku oraz, że to sprzęt niższej klasy. Jeśli za niższą klase uznajemy brak niepotrzebnych bajerów typu smart tv i wifi to się cieszę, że to niższa klasa. Swoją drogą średnio rozumiem trend, na robienie z telewizora- komputera. nie wystarczy, że telefony to już w zasadzie małe komputery?
    Co do jakości obrazu, kiepska nie jest, średnio rozumiem skąd te opinie? Patrząc oczywiście na modele ktore kosztowały po 3 tysiace, fakt philips ma mniej żywe, troche sprane wyblakłe kolory, ale nie powiedziałbym , że jakość obrazu jest zła. Jest ok. Dźwięk też jest ok, do normalnego oglądania tv wporzadku. Chociaż zauważyłem, że moc głośników mniejsza niż w moim starym kineskopie. Ale i tak nigdy nie oglądałem z głośnikami na maxa. To oczywiście nie brzmi super świetnie, jak ze sprzętu grającego za pare tysięcy ale poziom do oglądania tv jest akceptowalny. Podsumowywując z zakupu jestem zadowolony. Przeskok z 21 cali na 2 x wiecej 43, to fajne doświadczenie. Gdyby tak jeszcze pochodził z 10 lat to byłoby super.
    na koniec mam pytanie, bo się zastanawiam. Ten tv ma full hd, widziałem natomiast w sklepie inne które były włączone i uwage przykuł sony 32 calowy z hd ready, no i problem w tym, że nie widziałem różnicy między full hd a tym hd ready. TO jest niewidoczne gołym okiem czy jak? Oba te telewizory były włączone na tvp1 hd. Ta rozdzielczość to jakaś ściema czy ja jestem ślepy? Pozdr."

Jest ocen pozytywnych tysiące:
    https://www.google.com/search?q=opiniepus6561&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b

Philips wrócił na swoje miejsce.
    Nowe modele które testujemy na Androidzie 7,0 - mają wszystko o co zabiegają kupujący.
  • Poziom 5  
    Moja opinia jest po paru dniach użytkowania taka sama, sprzęt dla mnie ok. Jednak o jakości philipsa slyszałem wiele złego. Sąsiadka z dołu ma takiego za 3 tysiące. Przez te Smart TV (i niedopracowanie producenta) TV potrafi sie sam zaciąć, uniemożliwiając oglądanie telewizji. Co niepowinno mieć miejsca w zadnym tv, takim za 3 tysiace jak i takim za 400 zł.
    Philips leci mowiac brzydko w ci**a. Odsyłając tv jako naprawiony, a problem dalej ten sam. Takich przykladow jest tysiace. Ale z tego co mi sie wydaje to wina kiepskiego oprogramowania i obecnosci smarta. Dlatego wzialem tv bez niego i mam nadzieję, że będzie chodził bez problemu.

Dodano po 5 [minuty]:

Ps dla tych co nie wiedzą. Telewizory philipsa nie produkuje philips a jakas firma TPV.
    TO samo z Lg z serii --lj500v, rowniez producentem jest TPV. nie wiem czy to dobrze, czy źle. Jednak z telewizora poki co jestem bardzo zadowolony. Ale co do jakości obrazu / dźwięku nie rozumiem złych opinii. Moim zdaniem jest super. I przeskok z 21 cali na 43 to kosmos. :D Zobaczymy co będzie za rok. :D
    Philips też może mieć słabe modele i dobre. Ale opinie często pisane są przez hejterów .
    Mogę się zawsze zdarzyć niedoróbki ale Ci co kupili i mają są w 95% zadowoleni.
    To duży odsetek.
  • Poziom 20  
    Nie mogę zrozumieć jednego . Piszesz że podłączyłeś go przez dekoder . Czyżby on nie ma naziemnego dekodera ? Stosując zewnętrzny na pewno pogarszasz jakość odbioru .Jedyne wytłumaczenie to antena zasilana 5v z dekodera bo telewizorem zasilić się jej nie da.I jeszcze jeden drobiazg. Czy Twój dekoder ma full HD ?