Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Pytanie o plugin Chrome: mhjfbmdgcfjbbpaeojofohoefgiehjai

paczeko 11 Kwi 2018 19:14 294 5
  • #1 11 Kwi 2018 19:14
    paczeko
    Poziom 9  

Witam.

Mam takie pytanie:

W kilku odpowiedziach na różnych forach (np. tu http://ford.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=236339 ) spotkałem się z tym, że dyskutant w odpowiedzi na pytanie (teoretycznie chcąc pomóc) zamieszczał skrót o następującej treści :

chrome-extension://mhjfbmdgcfjbbpaeojofohoefgiehjai/index.html

Co to jest? Wujek google wyrzucił mi na jakiejś zagranicznej stronce, że to "prawdopodobnie" jakiś syf ale do końca nie znalazłem odpowiedzi.

Pozdrawiam

0 5
  • #2 11 Kwi 2018 19:20
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Witaj. Google twierdzi, że plugin o tym ID jest pluginem chrome do przeglądania PDF i jest bezpieczny.

0
  • #3 11 Kwi 2018 19:53
    safbot1st
    Poziom 43  

Zobacz do byle loga w tym dziale. Np.

Code:

CHR Extension: (Adblocker for Youtube™) - C:\Users\androomeda\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\jhhhfgfhbjnkpaoedekoofphhbagpooj [2018-04-07]
    CHR Extension: (Płatności w sklepie Chrome Web Store) - C:\Users\androomeda\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\nmmhkkegccagdldgiimedpiccmgmieda [2018-04-07]
    CHR Extension: (Chrome Media Router) - C:\Users\androomeda\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\Extensions\pkedcjkdefgpdelpbcmbmeomcjbeemfm [2018-04-07]

Każdy plugin chrome ma swój identyfikator w postaci ciągu literek.
    Ja wiem, że to przypomina nazwy plików z infekcją, ale to tylko identyfikator.

0
  • #4 11 Kwi 2018 20:14
    paczeko
    Poziom 9  

Dziękuję za szybkie odpowiedzi.

Czyli być może po prostu jest to błąd autora. Kamień z serca.

Tylko jaki sens zamieszczania tego skrótu ...

0
  • Pomocny post
    #5 11 Kwi 2018 20:25
    safbot1st
    Poziom 43  

Zdecydowanie błąd autora. Chciał zamieścić link do pliku PDF i tak się zaklikał w Chrome, że tak mu wyszło. Zapewne założył, że to URL, które zawiera omawianą instrukcję i tyle.

0
  • #6 17 Sie 2018 00:07
    paczeko
    Poziom 9  

Po kontakcie na forum j/w.

Pozdrawiam.

0