Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Micromaster 440 wymiana na Yaskawa V1000

krzysztof898 11 Apr 2018 21:36 723 4
SterControl
    krzysztof898
    Level 13  
    Witajcie koledzy Automatycy.
    Stoję przed zadaniem wymiany falownika Siemens Micromaster 440 11kW na taki jaki mam pod ręką i to w niższej cenie Yaskawa V1000 CIMR-VC4A0023FAA.
    Problem z jakim się borykam to sterownie tym falownikiem, mianowicie zadawanie prędkości jak i sygnał start, stop wysyłane jest po RS-485 z pulpitu operatorskiego.
    Z tego co odnalazłem w instrukcji Siemensa odpowiada za to parametr P1000 = 5 odpowiednikiem tych parametrów w Yaskawa to :
    -b1-01 = 2
    -b1-02 = 2,
    i niestety nie działa mi w takich ustawieniach.
    Pytanie czy komunikaty wysyłane do falownika Siemens przez pulpit są tak samo kompatybilne i zrozumiałe dla Yaskawy?
    Proszę o porady lub odpłatną pomoc w konfiguracji Yaskawy.
    Pozdrawiam.
  • SterControl
    Rafik4
    Level 30  
    To nie takie proste, musisz porównać Control word obu falowników, na 99% są różne. Późno już i nie chce mi się szukać ale jak się różnią to czeka Cię przeprogramowanie sterownika pod nowy falownik. To co podałeś to są parametry które ustawiają w falownikach skąd mają być sterowane, np. listwa zaciskowa czy port komunikacji a to nie wszystko. Control word to słowo sterujące przysłane ze sterownika do falownika, odpowiednie ustawienie bitów pozwoli uruchomić falownik, tak samo będzie ze status word, jeżeli się różnią to nie będziesz miał potwierdzenia pracy czy awarii.
  • SterControl
    krzysztof898
    Level 13  
    Tak się domyślałem że coś będzie chodziło o te bity... tylko nie bardzo wiem jak to ruszyć, nie mam doświadczenia z tą formą sterownia, żeby to było sterowane z wejścia analogowego lub cyfrowego nie było by problemów, a ten RS-485 jest mi obcy...
    W sumie potwierdzenie pracy czy awarii nie jest potrzebne, aby w jedną stronę działał, czyli:
    start, stop, prędkość.
    Wszystkie parametry mogę przepisać z Siemensa bo nadal działa więc to może będzie ułatwieniem?
    Rafik4
    Level 30  
    Nie będzie, w takim przypadku bez ingerencji w program plc tego nie ruszysz, jeżeli człowiek który pisał program napisał program tak że, np. po wysłaniu komendy start do falownika czeka 1s na odpowiedz z falownika czy pracuje, jeżeli w słowie status word na odpowiednim bicie pojawi się 1 to wszystko działa, jeżeli nie wyświetla błąd.

I jeszcze jedno, jeżeli masz w P1000 i P0700 utsawiony parametr na 5, to znaczy że falownik komunikuje się z panelem (zapewne panel Siemensa) po protokole USS a to chyba tylko Siemens obsługuje, Yaskawa nie będzie pracowała w tym protokole.
    krzysztof898
    Level 13  
    Urządzeniem w którym jest to zamontowane to sprężarka śrubowa, panel do obsługi to Atlas Copco Elektronikon II.Micromaster 440 wymiana na Yaskawa V1000Micromaster 440 wymiana na Yaskawa V1000

Czy jest ktoś w stanie na pomoc w przystosowaniu falownika do pulpitu?