Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odzyskać hasło do synchronizacji Opery?

12 Kwi 2018 14:24 675 8
  • Poziom 20  
    Witam. Pojawił się bluesceen, po uruchomieniu komputera okazało się że Opera zgubiła wiele ustawień, najbardziej denerwujące jest zniknięcie moich poukładanych zakładek. Mam konto w Operze na które się mogę zalogować niestety do synchronizacji jest inne hasło którego nie pamiętam ( miałem zapisane hasła na kartce, niestety żonka podczas porządków kartkę wyrzuciła do pieca bo myślała że to jakaś niepotrzebna kartka). Nigdzie nie mogę znaleźć funkcji odzyskania hasła synchronizacji. Jest tylko resetowanie synchronizacji które mnie zupełnie nie satysfakcjonuje. Znalazłem również ścieżkę dostępu C:\Users\nazwa uzytkownika\AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable. Ale tyle tego tam jest że nie wiem czy w jakiś sposób da się coś poodzyskiwać.
  • Poziom 20  
    Niestety to mnie nie satysfakcjonuje. Bo wszystko się skasuje.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Pobierz i zainstaluj SIW System Info for Win
    w wersji darmowej podaje hasła pierwsze 4 znaki reszta gwiazdki (a gwiazdki też odczytasz ale już nie pamiętam nazwy tego malutkiego programiku) gorzej z odczytem znaków pod kropkami
  • Poziom 20  
    Zainstalowałem ten program ale nie mogę znaleźć żadnych haseł. Jest tam odnośnik Passwords ale po jego wciśnięciu pokazuje tylko nazwe komputera i nic więcej. Swoją drogą to bezsens że w Operze nie ma opcji odzyskiwania hasła. Do tej pory byłem z niej zadowolony, teraz już znacznie mniej. Edit. Zainstalowałem nową wersje programu. Pokazuje hasła przeglądarki ale tylko te zapisane. Upragnionego hasła niestety nie ma. :cry: Chyba trzeba się pogodzić ze stratą. Czyli niczego nie można przewidzieć, chowając kartke z hasłem byłem pewien że w razie awarii będę miał hasło, ale nie przewidziałem ludzkich zachowań. Czyli trzeba robić wiele kopii schowanych w różnych miejscach, nawet absurdalnych.
  • Poziom 28  
    ja uzywam dyskuGoogle ma dwuetapowe zabezpieczenie poza tym już przy pierwszej pomyłce dostajesz SMSa o mozliwości gmerania przy Twoim koncie , wszystkie hasła tam trzymam w ukrytym katalogu dodatkowo je zniekształcam dopisując kilka dowolnych znaków np na końcu jest to o tyle dobre ze gdziekolwiek jesteś zawsze będziesz miał dostęp w razie braku internetu to przez tryb offline
  • Poziom 20  
    Może jeszcze odezwie się jakiś fachman od komputerów? Hasła w przeglądarce i ciasteczka się zachowały, bo wchodząc na strony na których się logowałem nie trzeba akceptować ciasteczek ani wpisywać haseł. Więc jest nadzieja że w jakiś plikach są ustawienia zakładek oraz ustawienia przeglądarki.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 20  
    No nic. Muszę założyć nowe hasło i zapisać w kilku egzemplarzach na kartkach schowanych w różnych miejscach. :D