Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] Silnik jednofazowy wiefamel 1,1kW buczy-uszkodzony kondensator?

piotrz39 12 Kwi 2018 16:42 588 12
  • #1 12 Kwi 2018 16:42
    piotrz39
    Poziom 10  

Witam! Posiadam Silnik jednofazowy wiefamel 1,1kW z dwoma kondensatorami rozruchowymi (wszystko jak na za陰czonych obrazkach). Pracuje on w ma貫j krajzedze. Po zimie ojciec odpali j normalnie przetar kilka listewek na ciensze i za kt鏎ym razem silnik nie chcia ju wystartowa tylko bucza. Jak mu pom鏂 startuje. Uzwojenia wygl康aj w porz康ku zagl康ali鄉y a nie pracowa na tyle d逝go 瞠by si nagrza tak 瞠by co nadpali. Podejrzewam 瞠 pad kt鏎y z kondensator闚 (zawilgotnia czy zm璚zenie materia逝). Porad嬈ie prosz co i jak w tej sytuacji sprawdzi pomierzy 瞠by zdiagnozowa konkretnie usterk (mam miernik DT9205A)
    Silnik jednofazowy wiefamel 1,1kW buczy-uszkodzony kondensator?Silnik jednofazowy wiefamel 1,1kW buczy-uszkodzony kondensator?Silnik jednofazowy wiefamel 1,1kW buczy-uszkodzony kondensator?Silnik jednofazowy wiefamel 1,1kW buczy-uszkodzony kondensator?

0 12
  • #2 12 Kwi 2018 17:00
    Sniezynka
    Poziom 27  

Kondensator rozruchowy to CA .
    Masz tam jeszcze wy陰cznik rozruchowy mi璠zy punktami X1 i X2.

1
  • #3 12 Kwi 2018 18:16
    nikusert
    Poziom 37  

Witam .
    Sprawd przej軼ie na zaciskach X1-X2 wy陰cznika od鈔odkowego ,by mo瞠 styki przypalone,lub mechanizm od鈔odkowy si zawiesza i nie zwiera styk闚.
    Gdy to jest sprawne ,nale篡 zrobi pomiar rezystancji uzwoje ,zw豉szcza rozruchowego.

0
  • #4 12 Kwi 2018 21:01
    piotrz39
    Poziom 10  

nikusert napisa:
    Witam .
    Sprawd przej軼ie na zaciskach X1-X2 wy陰cznika od鈔odkowego ,by mo瞠 styki przypalone,lub mechanizm od鈔odkowy si zawiesza i nie zwiera styk闚

Rozumiem 瞠 mam sprawdzi czy przewodzi pr康, i mam to robi w momencie gdy uruchomi silnik, czy tak?

Dzi瘯i za odzew i ch耩 pomocy, ale prosz wzi望 minimaln poprawk 瞠 troch zielony jestem i st康 wol dopyta, tak bardziej 這patologicznie trzeba mi wyt逝maczy.
    Jutro sprawdz, a macie gdzie link do jakiego tematu gdzie wyt逝maczone jest jak mierzy te rezystancje uzwoje. Lub wyt逝maczcie po kr鏒ce ale tak 瞠bym za豉pa, bo dla was pewne skr鏒y my郵owe s oczywiste ale dla niewtajemniczonych nie a tak.

0
  • #5 12 Kwi 2018 21:06
    nikusert
    Poziom 37  

Zaciski X1-X2 sprawdzaj na wy陰czonym silniku z zasilania(230V),najlepiej miernikiem (multimetrem pozycji Ω).
    Uzwojenia; g堯wne i pomocnicze ,zw豉szcza to drugie ,r闚nie Multimetrem.

0
  • #6 12 Kwi 2018 21:17
    MoniTOX
    Poziom 24  

To mo瞠 by kondensator, przy mojej pi販e do drewna mam to samo, 瞠 buczy, a kondensator wymienia貫m ju kilka razy.

0
  • #7 12 Kwi 2018 21:21
    nikusert
    Poziom 37  

Mo瞠 by kondensator,lecz bywa usterka wy陰cznika od鈔odkowego i wymiana kondensatora nic nie da,a szkoda wydawa zb璠nie kas.S康z 瞠 to nale篡 w pierwszej kolejno軼i sprawdzi.

0
  • #8 12 Kwi 2018 21:39
    piotrz39
    Poziom 10  

nikusert napisa:
    Zaciski X1-X2 sprawdzaj na wy陰czonym silniku z zasilania(230V),najlepiej miernikiem (multimetrem pozycji Ω).
    Uzwojenia; g堯wne i pomocnicze ,zw豉szcza to drugie ,r闚nie Multimetrem.

X1-X2 sprawdzam czy tylko jest przej軼ie tak?
    A uzwojenia jaki zakres warto軼i ma mi wyj嗆 瞠bym wiedzia czy jest ok czy nie? Wystarczy 瞠 miernik b璠zie pokazywa jakikolwiek pomiar? Bo p鏦i co lizn掖em wiedzy tyle 瞠 na pomocniczym mam mie wi瘯sze warto軼i rezystancji.

0
  • Pomocny post
    #9 12 Kwi 2018 21:44
    nikusert
    Poziom 37  

X1-X2 na przej軼ie ,U1-U2 miernik ustawiony na Ω, Z1-Z2 miernik ustawiony na Ω .
    Warto嗆 U1-U2 mniejsza od pomiaru na Z1-Z2.Ka盥e uzwojenie ;pomiar wzgl璠em obudowy silnika(korpus) warto嗆 (∞) ,lub MΩ .

0
  • #10 13 Kwi 2018 16:05
    piotrz39
    Poziom 10  

Brak jest przejscia miedzy X1 i X2 opory na uzwojeniach prawidlowe jedna wartosc jest prawie polowa drugiego. Czyli jaka diagnoza i czy cos tu jeszcze sprawdza co mog probowa zdzia豉?

0
  • Pomocny post
    #11 13 Kwi 2018 16:10
    Sniezynka
    Poziom 27  

Tak mo瞠sz rozebra i spr鏏owa naprawi wy陰cznik od鈔odkowy.

0
  • #12 13 Kwi 2018 20:07
    piotrz39
    Poziom 10  

W陰cznik od鈔odkowy naprawiony, silnik dzia豉 jak dawniej. Dzi瘯uj za pomoc! :)

0
  • #13 13 Kwi 2018 20:11
    piotrz39
    Poziom 10  

W陰cznik od鈔odkowy naprawiony, silnik dzia豉 jak dawniej. Dzi瘯uj za pomoc! :)

Dodano po 4 [minuty]:

Przyczyn by nieprzewodz帷y jeden z kabli wy陰cznika od鈔odkowego cho siedzia jeszcze na miejscu. Po zarobieniu i pod陰czeniu na nowo. Silnik dzia豉 jak nale篡.

0