Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

instalacja elektryczna w pokoju

gyros101 12 Kwi 2018 20:58 135 2
  • #1 12 Kwi 2018 20:58
    gyros101
    Poziom 2  

Witam, od jakiegoś czasu doświadczam w moim pokoju dziwnych rzeczy związanych z instalacją elektryczną.
    Zacznę od tego że mam w pokoju dwa podwójne gniazdka, do jednego wpiętą mam listwę z komputerem i monitorem, a do góry listwę z głośnikami i lampką, do drugiego gniazdka wpiętą mam ładowarkę do telefonu. Mam też gitarę elektryczną z piecem który obecnie stoi odpięty bo rzeczy które się z nim działy niepokoiły mnie najbardziej.

Wszystko zaczęło się od tego że gdy wszedłem do pokoju, przy włączonym komputerze, i złapałem za gitarę będąc naelektryzowanym, wyładowałem sie na strunach i w tym samym momencie zgasł monitor. Oprócz tego od czasu do czasu gdy włączę listwę z komputerem, wyskakują korki. Ostatnio gdy podłączyłem piec do prądu, chcąc sobie pograć, gdy go włączyłem przepalił sie w nim bezpiecznik. Wymieniłem go ale w sklepie nie mieli 13A bezpieczników więc wstawiłem 10A.... teraz wzmacniacz działa w każdym pokoju oprócz mojego w którym zachowuje sie jak bym go nie podłączył. Hitem było gdy będąc naelektryzowanym dotknąłem krzesła od komputera z metalowymi nogami, i gdy się wyładowałem... zgasł monitor.

Nie mam pojęcia co może być przyczyną. Możliwe żeby wina była związana z komputerem?

0 2
  • #2 12 Kwi 2018 21:04
    kokapetyl
    Poziom 43  

gyros101 napisał:
    Możliwe żeby wina była związana z komputerem?

A co wspólnego ma komputer z Twoim "piecem", który też nie działa ?
    Tak na 99% uszkodzona / niewłaściwa instalacja elektryczna. Jak by nie patrzeć potrzebna wizyta elektryka.

0
  • #3 12 Kwi 2018 21:10
    gyros101
    Poziom 2  

kokapetyl napisał:
    gyros101 napisał:
    Możliwe żeby wina była związana z komputerem?

A co wspólnego ma komputer z Twoim "piecem", który też nie działa ?

Komputer był ostatnio wymieniany. Dlatego zastanawiam sie czy to nie on jest sprawcą problemu. Do pieca nie ma nic ale jest podłączony w jednej listwie z monitorem który lubi gasnąć.

0
  Szukaj w 5mln produktów