Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zabezpieczenie nadprądowe(zwarciowe)

12 Kwi 2018 23:34 432 2
 • Poziom 4  
  Witam wszystkich pomagających.
  Mam taki problem zasilaczem, że po zwarciu plusa i minusa na wyjściu powinna zapalić się żarówka, tak tez się dzieje. problem w tym że jak zewrę przewody i trzymam to nic się nie dzieje dopiero jak rozewrę przewody to żarówka się zapala. W czym jest problem że żarówka zapala się dopiero po odłączeniu dużego poboru prądu? Czy jest możliwość, żeby przy zwarciu od razu żarówka się zapalała?
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 39  
  Przy tej wartości rezystora 0,1R tak się będzie działo = zwarcie tak mocno obciąża źródło że tyrystor nie może zadziałać - po prostu za niskie napięcie w czasie zwarcia. Sprawdź miernikiem wartość napięcia na wejściu tego układu w momencie zwarcia.
  Nawet jak uda Ci się to usprawnić to masz jeszcze jeden problem do rozwiązania - musisz przewidzieć w układzie sposób resetowania tego zabezpieczenia po ustaniu zwarcia, jeśli będzie tam DC to samo się nie skasuje..
 • Poziom 43  
  Zabezpieczenie nadpradowe ? Raczej w tym ukladzie tylko sygnalizacja. Jeżeli włączysz zamiast żarówki przekaźnik z cewką połączoną szeregowo z zestykami NC, wówczas po zadziałaniu samo się zresetuje. Tyle tylko, że podczas przeciązenia będzie ,,brzęczało" - załączało się i wyłączało, z częstotliwością zależną od charakterystyki czasowej przekaźnika. :D