Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] ThinkPad L580 - Bootowanie Win10 nie działa po usunięciu Ubuntu

13 Kwi 2018 10:42 327 4
  • Poziom 9  
    Cześć

Pacjent: nowy Lenovo ThinkPad L580 z preinstalowanym Win10

Opis problemu:
    Na dysku SSD stworzyłem partycję i zainstalowałem na niej Ubuntu. Po kilku dniach z poziomu Windowsa usunąłem partycje Linuxowe i powiększyłem tę Windowsową. Po restarcie nie odnajduje mi GRUBa.
    Obecnie mam 3 partycje:
    1. EFI
    2. Windows
    3. Recovery (chyba)

Narzędziem MS stworzyłem sobie nośnik instalacyjny Win10 na dysku USB. Uruchamiając naprawę systemu z wiersza poleceń nie mogę wykonać polecenia Bootrec /fixmbr wywala błąd -> brak dostępu (dlaczego?).

Jako, że laptop jest nowy, nie mam na nim żadnych ważnych danych, mogę go sformatować, tylko czy instalując system od nowa zostanie naprawiony również Boot? Czy jeśli to będzie instalacja z dysku USB a nie z Recovery to nie będzie potrzebny klucz aktywacyjny? Bo takiego nie posiadam, a nie wiem w jaki sposób sprawdzić czy jest to już licencja cyfrowa i klucz nie będzie wymagany...
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Witam. Oryginalnie na tym Lenovo był Windows 10 Pro? Jeśli tak spokojnie możesz formatować dysk i instalować win 10. System ma licencję cyfrową.
  • Poziom 9  
    Tak, był, a w zasadzie jest Win10 Pro, tyle, że nie mogę się do niego dobrać :)

Rozumiem, że po takiej instalacji (z dysku USB) naprawi się też bootloader, itp?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Tak jak najbardziej system będzie w ustawieniach fabrycznych.
  • Poziom 9  
    Ok, dzięki za pomoc.