Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PLC Fatek
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ue49mu7070t - Po wytarciu plynem do szyb ekranu pojawily sie paski piono

Pawel Stacherczak 13 Kwi 2018 16:00 1320 44
  • #1 13 Kwi 2018 16:00
    Pawel Stacherczak
    Poziom 3  

Po umyciu ekranu płynem do szyb pojawiły się pionowe czarne paski .Proszę o pomoc.

0 29
  • Semicon
  • #3 13 Kwi 2018 16:15
    Pawel Stacherczak
    Poziom 3  

Proszę powiedzieć czym wycierać ekran.I matryca do wymiany tzn ekran bardzo proszę o wyjasnienie.

Moderowany przez arko100:

Pianki, chusteczki

0
  • #4 13 Kwi 2018 16:21
    arturdip
    Poziom 24  

Raczej matryca do wymiany i nie można liczyć na gwarancję(tam pracują raczej mądrzy ludzie)Poz artur

arturdip napisał:
    Raczej matryca do wymiany ]

Gdybanie
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. \

0
  • #5 13 Kwi 2018 16:32
    PITERRR
    Poziom 42  

@Pawel Stacherczak Ekran Matrycy wycieramy na sucho ściereczką antystatyczną lub można kupić specjalne ściereczki wilgotne do monitorów i TV LED,LCD. Dlaczego do wymiany ponieważ dostała się woda do środka matrycy.

PITERRR napisał:
    @Pawel Stacherczak Dlaczego do wymiany ponieważ dostała się woda do środka matrycy.

Skąd ta teza? Widział Kolega urządzenie?

0
  • #6 13 Kwi 2018 16:37
    Pawel Stacherczak
    Poziom 3  

Panie Piterrr jaki jest procent że znikną te dwa cieniutkie paski ,zauwazyłem że te paski zmieniaja kolor .

0
  • Semicon
  • #8 13 Kwi 2018 16:48
    Pawel Stacherczak
    Poziom 3  

Panie Piterrr tych paskòw było na poczatku wiecej teraz zostały dwa.

0
  • #10 13 Kwi 2018 16:58
    Pawel Stacherczak
    Poziom 3  

A jaki jest koszt wymiany matrycy?

0
  • #12 13 Kwi 2018 17:14
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Może byś wziął suszarkę i wysuszył zanim skoroduje nieodwracalnie.

Moderowany przez telecaster1951:

Pogratulować pomysłu...
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

telecaster1951 wybacz, poprawiam na:
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nie rozwiązują problemu użytkownika.

0
  • #13 13 Kwi 2018 18:40
    GanCegall
    Poziom 28  

Trzeba jak najszybciej zdjąć obudowę i wysuszyć połączenia, bez tego będzie tylko coraz gorzej.

Gdybanie

1
  • #14 13 Kwi 2018 19:42
    mirex
    Poziom 43  

Trzeba jak najszybciej dostarczyć TV do serwisu, może da się uratować! Zwykłego serwisu, a nie firmowego. Bo i tak gwarancji nie będzie, a będzie taniej.
    A kolegę PITERRR zablokować, aby mnie narażał ludzi na straty!

Już widzę, jak pytający rozbiera i naprawia! ;)

jacek0503 napisał:
    Wielokrotnie przecierałem ekran tv ( Samsung), ekran laptopa (Samsung, Dell, Lenovo) i nigdy nic złego się nie działo. Jakoś tak nie bardzo wierze w jakieś tam chusteczki czy inne cuda? Marketing? A może miałem duże szczęście....?

Tego pana też proszę nagrodzić odpowiednio za wciskanie ludziom kitu i narażanie ich sprzętu na zniszczenie.
    Nie znasz się to nie pisz!

1
  • #15 13 Kwi 2018 20:24
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

jacek0503 napisał:
    Wielokrotnie przecierałem ekran tv ( Samsung), ekran laptopa (Samsung, Dell, Lenovo) i nigdy nic złego się nie działo

Znajomy też wymył Bravię i też matryca klękła na zawsze.

1
  • #16 14 Kwi 2018 09:26
    mirex
    Poziom 43  

jacek0503 napisał:
    Naprawdę nie chciałbyś wiedzieć kolego - chcesz przykład - proszę bardzo - wieża sharp XL-E-171. Pewnego pięknego dnia przestała działać. Po prostu nie włączała się i już. Zaniosłem do znanego serwisu słynnej marki. Piękny lokal, wodotryski i inne cuda , serwisanci ubrani w koszulki firmowe z napisem marki. No istny cud. Po paru dniach diagnoza - wieża w śmietnik nie da się naprawić a jak już to cena przekroczy cenę nowej - płyta główna i inne cuda. A w ogóle to oni tego nie robią i już. Zaniosłem do kolegi -serwis osiedlowy - dwa kondensatory czy inne cudaki do wymiany koszt 5 zł.

A o czym ja od zawsze piszę? Tutaj, nieco wyżej również. Czyżby nie o podobnych zjawiskach?
    Dodam ci jeszcze, aby twoje ego podnieść, że duża cześć tych panów "z wodotrysków" nie tylko nie ma pojęcia o naprawianiu, ale o elektronice w ogóle.
    Mają potrafić czytać ze zrozumieniem biuletyny i potrafić obsługiwać dwa narzędzia - wkrętaki i (w porywach) lutownicę najprostszą. ;)
    Aaaa ... i jeszcze prowadzić samochód, aby ewentualnie dojechać do klienta. ;)

A w sprawie kosztów powiedzieli ci prawdę - zamawiają w serwisie centralnym płytę, która kosztuje tamże - powiedzmy - złotych 200 ( a czasem więcej niż to samo urządzenie na półce sklepowej). Cena standardowej (taniej i prostej) usługi to złotych 300, więc .... oczywistym jest, że za mniej kupisz coś nowego. ;)

W sprawie mycia - a pryskaj sobie płynami do mycia szyb na ekrany TV! Miłego oglądania.
    I zapamiętaj - to co ty sam robisz (w różnych sprawach) nie znaczy, że jest poprawne, a nawet dopuszczalne.
    Za propagowanie pryskania ekranów płynami należy ci się ostrzeżenie i tyle w tym temacie.

Moderowany przez Dzimi:

Proszę ograniczyć wypowiedzi do tematu ściśle związanego z tematem, a także ograniczyć "prywatne" wycieczki słowne dotyczące innych Userów.
    Wpis dotyczy WSZYSTKICH piszących w temacie.

mirex napisał:
    A o czym ja od zawsze piszę? Tutaj, nieco wyżej również. Czyżby nie o podobnych zjawiskach?
    Dodam ci jeszcze, aby twoje ego podnieść, że duża cześć tych panów "z wodotrysków" nie tylko nie ma pojęcia o naprawianiu, ale o elektronice w ogóle.
    Mają potrafić czytać ze zrozumieniem biuletyny i potrafić obsługiwać dwa narzędzia - wkrętaki i (w porywach) lutownicę najprostszą. ;)
    Aaaa ... i jeszcze prowadzić samochód, aby ewentualnie dojechać do klienta. ;)
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji.

0
  • #17 16 Kwi 2018 19:09
    Christophorus
    Poziom 41  

Pawel Stacherczak napisał:
    Po umyciu ekranu płynem do szyb pojawiły się pionowe czarne paski .Proszę o pomoc.
    Zobacz do tego tematu. W pierwszym poście są zamieszczone zdjęcia co dzieje się z matrycą po jej zalaniu płynem. Może nie tyle uszkodzeniu ulega sama matryca, co płytka i taśma tej matrycy. Naprawa najczęściej jest nieopłacalna z przyczyn ekonomicznych.

Christophorus napisał:
    Naprawa najczęściej jest nieopłacalna z przyczyn ekonomicznych.

Gdybanie
    3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji.
    Dałem plus za pierwszą część wypowiedzi.

1
  • #18 16 Kwi 2018 19:30
    mirex
    Poziom 43  

Christophorus napisał:
    Naprawa najczęściej jest nieopłacalna z przyczyn ekonomicznych.

Naprawa jest jak najbardziej opłacalna, o ile sprzęt niezwłocznie trafi do profesjonalisty!
    Żadne tam suszarki, żadne pierdoły Jacków czy Krzysztofów. ;)

Co nie znaczy, że zawsze da się naprawić. Czasem dochodzi do trwałych uszkodzeń taśm lub driverów. Czasem do uszkodzenia ścieżek i przepustów, co już wymaga wielu kombinacji i czasu. Kady dzień zwłoki, to kręcenie na siebie bata. ;)
    Ktoś, kto nigdy tego nie robił, niech się nie zabiera. Chyba, że w celach edukacyjnych, bo TV z góry przeznacza na straty. ;)
    Amen.

0
  • #19 17 Kwi 2018 18:24
    GanCegall
    Poziom 28  

GanCegall napisał:
    Trzeba jak najszybciej zdjąć obudowę i wysuszyć połączenia, bez tego będzie tylko coraz gorzej.
    Moderowano przez arko100:
    Gdybanie

Gdybanie powiadasz... a na czym polega forum? mamy kilka informacji - płyn i pionowe paski, nie widzimy co tam się dzieje wiec co możemy zrobić? Tylko gdybać.
    Proces korozji się już rozpoczął i zegar tyka, i tak już jest pewnie za późno (znowu gdybam :-)), jeśli to nie zostanie naprawione natychmiast, zobaczymy typowe widoczki, np:
    Samsung ue49mu7070t - Po wytarciu plynem do szyb ekranu pojawily sie paski pionoSamsung ue49mu7070t - Po wytarciu plynem do szyb ekranu pojawily sie paski pionoSamsung ue49mu7070t - Po wytarciu plynem do szyb ekranu pojawily sie paski piono

1
  • #21 18 Kwi 2018 20:16
    GanCegall
    Poziom 28  

arko100 napisał:
    Odnoszę wrażenie, że Waszym zdaniem admin jest wybierany z przypadku

Powód wyboru nie jest ważny, ale jego skutek już tak.
    Określasz moje słowa, zresztą nie tylko moje, jako "gdybanie i nic nie wnoszące do dyskusji"... dla porządku jeszcze raz zacytuję:
    GanCegall napisał:
    Moderowano przez arko100:

Gdybanie

Podczas gdy w twoim "poradniku" z linku pkt 3 piszesz dokładnie to samo:
    3. TV należy jak najszybciej rozebrać. Zalane miejsca oczyścić alkoholem izopropylowym.
    Czyli twoja prawda jest bardziej "twojsza" niż "mojsza" :-) ?

1
  • #22 18 Kwi 2018 20:34
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

GanCegall napisał:

Moim zdaniem jest - Jest ponieważ co innego znaczy "wysuszyć" (Twoje słowa) a co innego "UMYĆ IPA".

0
  • #23 18 Kwi 2018 20:43
    GanCegall
    Poziom 28  

398216 Usunięty napisał:
    co innego znaczy "wysuszyć" (Twoje słowa) a co innego "UMYĆ IPA".

Nareszcie jakieś słuszne słowa, dziękuję, więc teraz wytłumacz wszystkim na czym polega ta różnica ;-)

0
  • #24 18 Kwi 2018 20:48
    arko100
    Admin grupy RTV

398216 Usunięty napisał:
    GanCegall napisał:

Moim zdaniem jest - Jest ponieważ co innego znaczy "wysuszyć" (Twoje słowa) a co innego "UMYĆ IPA".

Święte słowa.
    @GanCegall , jako serwisant doskonale wiesz, że pozostałości po czasie będą wchodziły w reakcję pod wpływem wilgoci z powietrza.

GanCegall napisał:
    Określasz moje słowa, zresztą nie tylko moje, jako "gdybanie i nic nie wnoszące do dyskusji"...

Czy komuś zabroniłem napisać poradnik lub konkretnie odpowiedzieć na pytanie?
    Temat i tak został przeczyszczony przez aż czterech moderatorów.
    A w temacie tylko podpowiedzi: "osusz" i "matryca do wymiany". Zupełnie jakbym stał przy stoisku w sklepie RTV i słuchał sprzedawcy "starego się nie da naprawić / nie opłaca".

0
  • #25 18 Kwi 2018 20:52
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

GanCegall napisał:
    teraz wytłumacz wszystkim na czym polega ta różnica

Wszystkim chyba nie muszę, a Tobie odpowiem dykteryjką:
    Dawno temu za czasów fotografii czarno białej wśród fotografów stosowany był "trick" zdecydowanie przyspieszający wysuszenie negatywów, z których następnie robiło się odbitki.
    Trik ów polegał na tym, ze negatyw po wywołaniu i utrwaleniu płukało się najpierw w wodzie (żeby usunąć resztki utrwalacza) a następnie w denaturacie (praktycznie to samo co IPA).
    W normalnych warunkach (czyli bez kąpieli w spirytusie) film schnął przez kilkanaście godzin na wolnym powietrzu. Po kąpieli w denaturacie niecałą godzinę.
    A teraz Ty powiedz dlaczego tak się działo.

0
  • #26 18 Kwi 2018 20:59
    arko100
    Admin grupy RTV

GanCegall napisał:
    arko100 napisał:
    Odnoszę wrażenie, że Waszym zdaniem admin jest wybierany z przypadku

Powód wyboru nie jest ważny, ale jego skutek już tak.

No cóż, użytkownik zadał pytanie. Podałem mu dokładnie jak to wygląda od strony technicznej.
    Jeżeli uważasz, że skutek jest marny i masz propozycje zmian, zapraszam do dyskusji w tym dziale: https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum483.html

0
  • #27 18 Kwi 2018 21:07
    mirex
    Poziom 43  

A używajcie sobie denaturatów, IPA, PCC do ... ... woli. Najlepiej w połączeniu ze szczotką drucianą. ;)
    I tak wszystko zależy, od czego powstały złogi i korozja. Raz, podobno po profesjonalnej piance, był taki syf, że aż nie wierzyłem.
    A matryce po kotach i myszach też już wiele razy zdarzało się robić. ;)
    Ilu ludzi ma w domu w miarę profesjonalne środki?
    Dlatego jedyną rozsądną poradą dla amatora jest - "rozbierz i wysusz". Jak się uda, to bez rozbebeszania matrycy. A suszarka jest raczej w każdym domu. Reszta należy do profesjonalisty, do którego TV powinien trafić niezwłocznie. Bo jak amator rozbierze matrycę, jak jeszcze zacznie podnosić płytkę raz i drugi, albo i szkło, to będzie tak, jak w "diagnozie" Admina - "niechcący urwałem". ;)

1
  • #28 18 Kwi 2018 21:11
    GanCegall
    Poziom 28  

398216 Usunięty napisał:

GanCegall napisał:
    teraz wytłumacz wszystkim na czym polega ta różnica

Wszystkim chyba nie muszę, a Tobie odpowiem dykteryjką:

Czyli z tego wynika że tylko ja jeden na świecie nie wiem :-(

negatyw po wywołaniu potrzebuje przerywacza, woda z octem, najlepsza...
    troszkę sie tego robiło...
    ale wróćmy do tematu...

0
  • #29 18 Kwi 2018 21:46
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Denaturat cz spirytus lub IPA bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie (chyba nie muszę udowadniać?). Więc raz, że wypukuje z wszystkich trudnych do dostania się miejsc wodę a dwa nie szkodzi elektronice i trzy - szybko wysycha. A jak czysty i bez zabrudzeń typu kurz czy inne świństwa nie pozostawia śladu. Oczywiście nie mówię o kąpaniu całej matrycy w wannie z IPA.
    Ale aplikację i osuszenie (wacik na przykład) wszędzie tam, gdzie dostała się woda. Woda schnie wolno, a jak w miejscu bez dostępu powietrza nawet bardzo wolno i żadna suszarka nie wysuszy jej do końca. Spirytus odparowuje sam już szybko, a jak dodatkowo delikatnie (by na przykład nie stopić polaryzatora, albo fleksa) pomoże się suszarką... Nie ja to wymyśliłem i nie mam na to patentu, ale sposób jest stary i wszyscy, co mają do czynienia z serwisowaniem elektroniki znają i wykorzystują.

0
  • #30 18 Kwi 2018 22:29
    mirex
    Poziom 43  

Tylko że "woda" jest tutaj małym problemem. ;)

0