Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner Sony STR-DG710 niechce się włączyć

13 Kwi 2018 18:20 357 6
  • Poziom 9  
    Witam! Mam pytanie ponieważ szukałem odpowiedzi na forum ale nie mogłem nic znalesc!
    Posiadam amplituner Sony STR-DG710 który długo mi służył do wczoraj kiedy to podczas słuchania glosno muzyki nagle się wyłączył i niechce ponownie włączyć!
    Nie reaguje na nic,jedynie przy naciskaniu przycisku ON/OFF słychać charakterystyczne CYKANIE które towarzyszyło mu zawsze przy włączeniu i wyłączaniu amplitunera.Tak jak by napięcie miał ale nie ma ani dźwięku,brak wysletlacza itd poprostu zero realcji.
    Zauważyłem wczoraj również że bardzo byl cieply.
    Stąd moje pytanie -co może być tego przyczyna bo niewiem czy szukac kogoś do naprawy czy odpuścić bo naprawa może być droższa niż sam wzmacniacz!
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    Witam. Zdejmij górną obudowę i zrób pomiary napięć masz gdzieś zwarcie.
  • Poziom 9  
    Oj ciężko będzie ponieważ niewiem gdzie to mam zrobić -w którym miejscu ..chyba jedna będzie potrzeba skorzystania z jakiegoś fachowca
    :/ Amplituner Sony STR-DG710 niechce się włączyćAmplituner Sony STR-DG710 niechce się włączyćAmplituner Sony STR-DG710 niechce się włączyć
  • Poziom 43  
    Pasuje go trochę sprężonym powietrzem potraktować bo dość spory dywan jest kurzu. Widzę tam że bezpiecznik przepaliło jeden, sprawdź czy na zabezpieczeniu czy na zasilaniu końcówki mocy? A jeśli nie masz pojęcia o tym to oddaj to jakiegoś serwisu RTV.
  • Poziom 43  
    kovik napisał:
    Oj ciężko będzie ponieważ niewiem gdzie to mam zrobić
    Skoro tak, to:
    kovik napisał:
    chyba jedna będzie potrzeba skorzystania z jakiegoś fachowca
    Jest jedynym rozsądnym wyjściem.
    Szukaj dobrego serwisu audio.
  • Poziom 9  
    PITERRR napisał:
    Widzę tam że bezpiecznik przepaliło jeden, sprawdź czy na zabezpieczeniu czy na zasilaniu końcówki mocy? .

Bezpieczniki są 3 i wszystkie są OK .
  • Poziom 43  
    Wiec tak jak Kolega @398216 Usunięty napisał."Szukaj dobrego serwisu audio."