Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki wzmacniacz dobrać pod Altus 75 i Unitra ZRKAT9100?

afri3l 13 Apr 2018 19:45 681 11
Wago
 • #1
  afri3l
  Level 5  
  Witam, mam po dziadku ww sprzęt. Podłączyłem to pod tv i szczerze mówiąc cichutko to gra. Wyczytałem, że trzeba mocniejszy wzmacniacz. Co polecicie w małych pieniądzach? Tylko nie pisać "omg altus ch.ostwo, sprzedaj" :D
 • Wago
 • #2
  olekt2002
  Level 30  
  afri3l wrote:
  Podłączyłem to pod tv
  Jaki TV i jak podłączyłeś?
 • Wago
 • #3
  afri3l
  Level 5  
  Samsung mu506012k. Od tv kabel optyczny do konwentera i czincze(czy jak to sie pisze) ;) do wzmacniacza
 • #4
  andrew54
  Level 27  
  Zobacz czy TV ma wyjście/wejście Euro tzw eurozłącze, bardzo możliwe że na nim jest wyjście analogowe audio out, to by rozwiązało sprawę używając odpowiedniego kabla. Niestety ale podłączasz stosunkowo nowoczesny sprzęt do archaicznego więc jakieś jajo zawsze może wyskoczyć. Mocniejszy wzmacniacz napewno nic tu nie pomoże, problem jest w poziomach sygnału lub jego konwersji z cyfry na analog a nie w mocy urządzenia.
 • #6
  Pablo1964
  Moderator
  Z pewnością przyczyną nie jest mała moc wzmacniacza. Podłącz do wejścia bezpośrednio inne źródło sygnału (np. CD/DVD - koniecznie wyjście analogowe a nie cyfrowe poprzez konwerter) i sprawdż.
 • #7
  afri3l
  Level 5  
  Zobacze jutro bo w pracy jestem. Zakladajac ze przez analog pojdzie dobrze to co mozna zrobic innego? Kable i konwerter kupilem nowe u goscia co prowadzi serwis wiec raczwj to nie wina stanu/jakosci

  Dodano po 17 [godziny]:

  Po podpięciu pod kompa gra dużo głośniej ale jakość jest strasznie słaba powyżej pewnego poziomu

  Dodano po 3 [godziny] 19 [minuty]:

  Ewentualnie jaki byście polecili wzmacniacz z wyjściem optycznym. Taki żeby mnie nie zrujnował? Na razie byłby z tymi altusami

  Dodano po 1 [godziny] 32 [minuty]:

  Co myślicie o tym? https://www.euro.com.pl/transmisja-audio-wide...tech-980-000912-bluetooth-audio-adapter.bhtml
 • #8
  Pablo1964
  Moderator
  afri3l wrote:
  Po podpięciu pod kompa gra dużo głośniej ale jakość jest strasznie słaba powyżej pewnego poziomu
  To normalne i nie jest to winą wzmacniacza.
  Pablo1964 wrote:
  Podłącz do wejścia bezpośrednio inne źródło sygnału (np. CD/DVD - koniecznie wyjście analogowe a nie cyfrowe poprzez konwerter) i sprawdż.
 • #9
  afri3l
  Level 5  
  Pablo1964 wrote:
  Podłącz do wejścia bezpośrednio inne źródło sygnału (np. CD/DVD - koniecznie wyjście analogowe a nie cyfrowe poprzez konwerter) i sprawdż.
  [/quote]
  Kompa podpialem bez konwentera. Kablem jack-chinch. Tak to nie m co podpiac. Podpinalem telefon tym kablem co kompa ale slabiej niz na konwenterze z tv.
 • #10
  arigato
  Level 27  
  Quote:
  Niestety ale podłączasz stosunkowo nowoczesny sprzęt do archaicznego więc jakieś jajo zawsze może wyskoczyć.

  Szanowny kolego, firma Tonsil budowała na ogół zestawy ze stosunkowo dużą efektywnością. Dla lepszego zrozumienia - nie trzeba dostarczać dużej mocy aby było głośno kiedy mamy dużą efektywność, właśnie.
  Nie będę tutaj iść w zaparte, ale chyba wiele się nie pomylę kiedy wymienię wartość 90dB/W/m dla altutusów 75 :D
  Jest to więcej niż przyzwoity wynik.
  Jeżeli kolega zauważa jakieś niedomagania to przede wszystkim należy sprawdzić, czy pracują wszystkie przetworniki (głośniki) w obudowach.
  Następnie, należy się przyjrzeć filtrom/zwrotnicom, które znajdują się w kolumnach.
  Poza tym - stan zawieszeń głośników (piankowe ulegają degradacji) i jeżeli są sfatygowane to wypada je "reanimować" albo kupić nowe głośniki. Sprawdzamy również zaciski łączące przewody i kabelki również.
  Stało gdzieś w kącie przez iks lat to chociaż wypada z czułością pogłaskać :D
 • #11
  afri3l
  Level 5  
  Caly sprzet byl regenorowany u profesionalisty w punkcie. Chodzi tylko o to ze pod kompem gra duzoooo glosniej a przez konwenter slabo
 • #12
  andrew54
  Level 27  
  Kolego arigato doskonale wiem co to jest efektywność, a na warsztacie miałem chyba większość kolumn Tonsila z całej epoki. Pisząc że nasz autor tematu podłącza nowoczesny sprzęt do archaicznego miałem na myśli właśnie uszkodzenia kolumn wynikające z działania czasu, niewiem jaką efektywność mają altusy ale nawet jakby to było marne 86dB to gdyby były w pełni sprawne to ZRK at9100 wysteruje je bez problemu zapewniając stosunkowo duży poziom głośności bez zniekształceń. Inaczej: winy należy szukać w uszkodzeniu kolumn albo wzmacniacza.