Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Relacja z Targów Electronics Show - Ptak Warsaw Expo - Nadarzyn

TechEkspert 13 Kwi 2018 21:46 2163 7
  • Relacja z Targów Electronics Show - Ptak Warsaw Expo - Nadarzyn
    Do 15.04.2018 trwają Międzynarodowe Targi Elektroniki Użytkowej - Electronics Show. Gdy wejdziecie na halę E Ptak Warsaw Expo, możecie odnieść wrażenie, że znajdujecie się w ogromnym markecie elektronicznym. Nic dziwnego, gdyż partnerem strategicznym targów jest MediaMarkt. Na targach zapoznacie się m.in z nowymi modelami telewizorów, konsol, smartfonów i drobnej elektroniki. Wśród produktów niektóre miały swoją premierę kilka dni temu np. Huawei P20 Pro. Kilka stoisk dotyczy elektromobilności, rowerów z elektrycznym wspomaganiem, lekkich pojazdów oraz cięższych np. Tesla.

Możecie zobaczyć realizację pomysłu na koparkę kryptowalut, która może pełnić funkcję ogrzewania elektrycznego, lub w innej wersji centrum multimedialnego. W przypadku źródła ciepła do instalacji CO wykorzystywane są dedykowane układy ASIC. W centrum multimedialnym znajdziemy karty graficzne, które mogą kopać kryptowalutę lub zapewnić rozrywkę renderując gry.

Na stanowisku Inkubatora Samsung można porozmawiać z firmami, których rozwój przyspiesza mentoring Samsunga.

Uczelnie prezentują swoje osiągnięcia:

Produkty VR i symulatory oraz konsole cieszyły się dużą popularnością:

Pojawiły się nowe marki, np. smartfony General Mobile:

Nie zabrakło druku 3D, elektroniki użytkowej, zaskakująco funkcjonalnych opasek sportowych i smartwatchy w korzystnych cenach:

Wśród licznych urządzeń i zestawów audio znalazły się także konstrukcje lampowe:

Dodatkowa atrakcja to strefa Star Wars:

W pobliskiej sali F natraficie na firmy IT prezentujące swoje usługi i produkty na ICT LIVE 2018 ? MIĘDZYNARODOWE TARGI I KONGRES IT&MOBILE

Czy odwiedziliście targi Electronics Show, czy znaleźliście dla siebie coś ciekawego?

Byłeś na tym wydarzeniu? Jak się podobało? Odpowiedz w tym temacie, publikując relacje, zdjęcia, materiały. Napisz do nas, a otrzymasz punkty za relację.
  • #2 16 Kwi 2018 11:35
    szeryf3
    Poziom 15  

Mnie zainteresował wzmacniacz lampowy, ale cena jest zaporowa.

• #3 16 Kwi 2018 17:48
    anmedia
    Poziom 39  

Przykro mi, ale jak widzę mm i hamma to dla mnie upadek jakości i cywilizacji jest blisko. Dołączmy do tego tesla. Specjalnie piszę z małych liter, bo szacunek do firmy trzeba sobie wyrobić. Zdaję sobie sprawę że to "reportaż", ale wybaczcie mi, - mm - jako firma profesjonalna tutaj chyba ma znaczenie jako co najwyżej sprzedawca hurtowy a nie jakościowy. A czego można się spodziewać gdy strategicznym sponsorem jest mm - kilogramy za złotówki?. I proszę nie piszcie że mm to ah i eh. Szkoda tylko że ten wzmacniacz lampowy znalazł się na tych targach bo mm nawet nie będzie wiedziało jak go sprzedać. Ehhhhh
    Kolejna sprawa "gogle vr" wiem że mogę mieć problemy z polskim, ale żeby dno osiągnięto już na targach. A tak dla przypomnienia to słowo "gogle" jest śląskie i oznacza okulary, a tu masz takie coś - "polski to trudna język"!

• #4 16 Kwi 2018 18:31
    TechEkspert
    Redaktor

@szeryf3 patrząc na konstrukcję nie jest zbyt skomplikowana, transformator zasilający, 2x głośnikowy, kilka lamp, można to zrobić we własnym zakresie i prawdopodobnie znacznie taniej,
    natomiast jeżeli ktoś ma środki ale brak czasu i chce mieć taki wzmacniacz to może go wziąć z półki.

Informacja o pilocie mnie rozbawiła, tak jakby pilot był czymś niecodziennym (chyba że też jest lampowy :) ).

• #5 16 Kwi 2018 18:59
    anmedia
    Poziom 39  

@TechEkspert ja to widzę troszkę inaczej, jako że nie siedzę już w temacie polskich podatków, trudno jest tutaj porównywać i pisać ...

TechEkspert napisał:
    można to zrobić we własnym zakresie i prawdopodobnie znacznie taniej,

Bo masz rację. Ale robiąc to samemu, hobbystycznie nie uwzględniamy wielu rzeczy. A producent musi uwzględnić to podczas produkcji bo przecież jak kiedyś usłyszałem od zakonnic "one nie są czerwonym krzyżem i pomagać za darmo nie mogą". No to chyba jest jasne. A nasuwa się pytanie jak taniej? Myślę że w temacie nie ma sensu dyskutować, bo zawsze co zrobisz dla siebie oprócz satysfakcji ze "zrobiłem to ja" i ze sporym zaoszczedzeniem kasy nie wiele da się wnieść społeczeństwu do głowy a dyskutowanie o tym czy lepszy jest iphone od samsunga nie ma najmniejszego sensu.
    TechEkspert napisał:
    Informacja o pilocie mnie rozbawiła, tak jakby pilot był czymś niecodziennym (chyba że też jest lampowy :) ).

Trochę minęło czasu, od kiedy już nie mam bezpośredniej sprzedaży, ale jak sięgać pamięcią nie znam żadnego wzmacniacza lampowego z pilotem!

• #6 17 Kwi 2018 07:36
    szeryf3
    Poziom 15  

Te dwa małe auta, które są ujęte na piątym zdjeciu to jakiej są firmy?

• #7 17 Kwi 2018 10:29
    TechEkspert
    Redaktor

@anmedia to racja DIY uzasadnienie ekonomiczne może mieć właśnie w odniesieniu do produkcji małoseryjnej. Odniesienie DIY do produkcji masowej ma raczej tylko zysk na zasadzie zabawy i satysfakcji z własnoręcznie wykonanego urządzenia.

@szeryf3 Romet E6 i Qcar QUTE.

• #8 17 Kwi 2018 14:20
    Rafał Stasiak
    Poziom 10  

szeryf3 napisał:
    Te dwa małe auta, które są ujęte na piątym zdjeciu to jakiej są firmy?

ROMET, a co ciekawe to nie samochody, tylko pojazdy na które wystarczy uprawnienie B1 (to czerwone) - to taki skuter / quad z dachem.