Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips 50PUS6262/12+ Soundbar - Chwilowe działanie dźwięku na YT

dawidedziu 13 Kwi 2018 22:00 303 4
  • #1 13 Kwi 2018 22:00
    dawidedziu
    Poziom 21  

Cześć. Mam dość irytujący problem. Posiadam telewizor Philips 50PUS6262/12 i soundbar Sharp HT-SBW110. Podczas oglądania telewizji naziemnej wszystko działa prawidłowo. Natomiast odtwarzanie filmów na YouTubie działa tylko podczas pierwszego skonfigurowania ustawień telewizora, po jego wyłączeniu ustawienia te zostają utracone. Po ponownym włączeniu telewizora muszę w ustawieniach wejść do "Dźwięk" -> "Zaawansowane" -> "Format wyjścia cyfrowego" i wybrać dostępną z 3 opcji funkcję "Stereo(nieskompresowany)". Pozostałe opcję to " Wielokanałowy" i "Wielokanałowy(obejście)" - ten ostatni wybieram, ale po dosłownie ułamku sekundy przeskakuje na domyślny "Wielokanałowy". Czy zna ktoś przyczynę tego problemu i ewentualne jego rozwiązanie? Męczące jest zmienianie tych ustawień po każdym włączeniu telewizora...

Ps. Zapomniałem dodać, że próbowałem ustawień na kabelku optycznym jak i na obecnym HDMI. I dodaję jeszcze zrzut z instrukcji soundbaraPhilips 50PUS6262/12+ Soundbar - Chwilowe działanie dźwięku na YT

0 4
  • #2 14 Kwi 2018 07:28
    nomudrek
    Poziom 25  

Do prawidłowego działania soundbaru wymaga on podłączenia zwykłego nieskompresowanego sygnału audio jakim jest sygnał stereo ponieważ nie posiada on żadnego dekodera typu DTS,DOLBY.
    Telewizor po przestawieniu na dźwięk wielokanałowy zaczyna przesyłać sygnał, z którym soundbar sobie nie poradzi z braku odpowiednich dekoderów.
    Cytat z instrukcji telewizora Philips.
    Format wyjścia cyfrowego
     (Dom) > Ustawienia > Dźwięk >
    Zaawansowane > Format wyjścia cyfrowego
    Można skonfigurować wyjściowy sygnał audio
    telewizora zgodnie z możliwościami przetwarzania
    dźwięku przez zestaw kina domowego.
    • Stereo: Jeśli twoje urządzenia audio nie są
    wyposażone w funkcję dekodowania dźwięku
    wielokanałowego, wybierz, aby przesyłać tylko
    materiały stereo do urządzeń audio.
    • Wielokanałowy: Wybierz, aby przesyłać dźwięki 5.1
    (skompresowany sygnał dźwięku wielokanałowego)
    do urządzeń audio.
    • Wielokanałowy (obejście): Wybierz, aby przesyłać
    dźwięk Dolby Digital Plus lub DTS do urządzeń audio
    lub zestawu kina domowego.
    - Upewnij się, że Twoje urządzenia audio obsługują
    funkcję Dolby Atmos.
    - Wyjście SPDIF (DIGITAL AUDIO OUT) zostanie
    wyłączone podczas strumieniowania zawartości
    Dolby Digital Plus.

0
  • #3 14 Kwi 2018 07:46
    dawidedziu
    Poziom 21  

Dzięki za odpowiedź. Najbardziej mnie irytuje to przestawienie ustawień po restarcie telewizora, wiesz może dlaczego tak się dzieje?

0
  • #4 14 Kwi 2018 10:17
    nomudrek
    Poziom 25  

Tv nie zapamiętuje ustawienia wg mnie przez nie zatwierdzenie zmiany ustawień dlatego proszę zatwierdzić wprowadzone zmiany.

0
  • #5 14 Kwi 2018 14:59
    dawidedziu
    Poziom 21  

No proszę Cié😁 Nie macie doczynienia z laikiem. Tak jak napisałem wyżej. Zmienione ustawienie działa tylko i wyłącznie, gdy telewizor cały czas jest uruchomiony. Ponowny restart zmienia na domyślne...

0