Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Philips 50PUS6262/12+ Soundbar - Chwilowe działanie dźwięku na YT

dawidedziu 13 Apr 2018 22:00 5079 10
  • #1
    dawidedziu
    Industrial cameras specialist
    Cześć. Mam dość irytujący problem. Posiadam telewizor Philips 50PUS6262/12 i soundbar Sharp HT-SBW110. Podczas oglądania telewizji naziemnej wszystko działa prawidłowo. Natomiast odtwarzanie filmów na YouTubie działa tylko podczas pierwszego skonfigurowania ustawień telewizora, po jego wyłączeniu ustawienia te zostają utracone. Po ponownym włączeniu telewizora muszę w ustawieniach wejść do "Dźwięk" -> "Zaawansowane" -> "Format wyjścia cyfrowego" i wybrać dostępną z 3 opcji funkcję "Stereo(nieskompresowany)". Pozostałe opcję to " Wielokanałowy" i "Wielokanałowy(obejście)" - ten ostatni wybieram, ale po dosłownie ułamku sekundy przeskakuje na domyślny "Wielokanałowy". Czy zna ktoś przyczynę tego problemu i ewentualne jego rozwiązanie? Męczące jest zmienianie tych ustawień po każdym włączeniu telewizora...

    Ps. Zapomniałem dodać, że próbowałem ustawień na kabelku optycznym jak i na obecnym HDMI. I dodaję jeszcze zrzut z instrukcji soundbaraPhilips 50PUS6262/12+ Soundbar - Chwilowe działanie dźwięku na YT
  • #2
    nomudrek
    Level 36  
    Do prawidłowego działania soundbaru wymaga on podłączenia zwykłego nieskompresowanego sygnału audio jakim jest sygnał stereo ponieważ nie posiada on żadnego dekodera typu DTS,DOLBY.
    Telewizor po przestawieniu na dźwięk wielokanałowy zaczyna przesyłać sygnał, z którym soundbar sobie nie poradzi z braku odpowiednich dekoderów.
    Cytat z instrukcji telewizora Philips.
    Format wyjścia cyfrowego
     (Dom) > Ustawienia > Dźwięk >
    Zaawansowane > Format wyjścia cyfrowego
    Można skonfigurować wyjściowy sygnał audio
    telewizora zgodnie z możliwościami przetwarzania
    dźwięku przez zestaw kina domowego.
    • Stereo: Jeśli twoje urządzenia audio nie są
    wyposażone w funkcję dekodowania dźwięku
    wielokanałowego, wybierz, aby przesyłać tylko
    materiały stereo do urządzeń audio.
    • Wielokanałowy: Wybierz, aby przesyłać dźwięki 5.1
    (skompresowany sygnał dźwięku wielokanałowego)
    do urządzeń audio.
    • Wielokanałowy (obejście): Wybierz, aby przesyłać
    dźwięk Dolby Digital Plus lub DTS do urządzeń audio
    lub zestawu kina domowego.
    - Upewnij się, że Twoje urządzenia audio obsługują
    funkcję Dolby Atmos.
    - Wyjście SPDIF (DIGITAL AUDIO OUT) zostanie
    wyłączone podczas strumieniowania zawartości
    Dolby Digital Plus.
  • #3
    dawidedziu
    Industrial cameras specialist
    Dzięki za odpowiedź. Najbardziej mnie irytuje to przestawienie ustawień po restarcie telewizora, wiesz może dlaczego tak się dzieje?
  • #5
    dawidedziu
    Industrial cameras specialist
    No proszę Cié😁 Nie macie doczynienia z laikiem. Tak jak napisałem wyżej. Zmienione ustawienie działa tylko i wyłącznie, gdy telewizor cały czas jest uruchomiony. Ponowny restart zmienia na domyślne...
  • #6
    dawidedziu
    Industrial cameras specialist
    Jestem po rozmowach i e-mailach z Philipsem. Rozkładają ręce i stwierdzają - wg mnie to chore -, że to wina nieodpowiedniego soundbara, ponieważ ten TV współgra tylko i wyłącznie z ich soundbarami(bo po co kupić tańszy innego producenta, skoro "trzeba" kupić ich sprzęt). Nawet wysłałem im filmik nagrany na YouTube z moim problemem, a dostałem odpowiedź przez telefon, że nie mogą odtwarzać filmików z YT, bo mają blokadę(a wcześniej prosili o nagranie)😂😂😂 No śmiech na sali... Osobiście winę widzę tylko i wyłącznie w oprogramowaniu tego telewizora. Mam rację czy się mylę?
  • #7
    dawidedziu
    Industrial cameras specialist
    Kolejny problem pojawił się kilka dni temu podczas oglądania filmów na YouTube(podłączony po kablu do routera). W telefonie odpalam YouTube, odtwarzam filmik, przesyłam go na telewizor i dodaję kilka filmów do kolejki i oglądam. Identycznie zrobiłem bodajże we wtorek. Nagle(nie wiem dlaczego) połączenie telewizora z telefonem zostało zerwane - brak ikonki od przesyłania w apce na ten TV. Mam w domu TV Samsunga i na nim to wszystko działa prawidłowo(również inne telefony nie wykrywają Philipsa w przesyłaniu na YouTube,a Samsunga wykrywają). Połączenie Philipsa po WiFi, po DHCP jak i z ręki - nic to nie daje. Przywracałem TV do fabryki, ściągnąłem nowsze oprogramowanie i przez dosłownie 3 minuty filmy szło przesyłać, ale już po chwili zerwało(gdy zmieniłem nazwę TV na inną to apka YouTuba nadal widziała domyślną nazwę tj model, połączenie cały czas kręciło, ale nic z tego nie wyszło. Samo połączenie Miracast działa.
    Podsumowując: przesyłanie działało, TV stał się niewidoczny, fabryka(kilka razy), aktualizacja, 3 minutowe działanie, widoczność przez apke YT - ale brak łączności, zupełny brak widoczności i moja nerwica...
    Wersja oprogramowania to TPM177E_012.002.070.181. Dzwoniłem na serwis, ale póki co rozkładają ręce. Jak to rozwiązać?
  • Helpful post
    #8
    daroElk
    Level 2  
    Cześć! Mam bardzo podobny problem. Od kilku dni walczę z prawidłowym podłączeniem TV Philips 50PUS6162 i nowo kupionego soundbara Sharp HT-SB-106. Przeszperałem cały Internet, w tym anglojęzyczny, dzwoniłem na support Philipsa - bez skutku, przysyłają zrzuty instrukcji, w ogóle nie związane z tematem. Dlatego proszę Was o pomoc.

    Problem tkwi w tym, że po podłączeniu soundbara przez HDMI ARC (jest to HDMI 1) do TV dźwięk przez soundbar jest tylko w telewizji satelitarnej oraz aplikacji Deezer. Nie ma go natomiast w aplikacji Youtube, Netflix i TVP VOD. Aby to naprawić zmieniałem ustawienie formatu wyjścia cyfrowego z domyślnego "Wielokanałowy" na "Stereo" i wtedy dźwięk działa poprawnie na wszystkich aplikacjach. Problem polega na tym, że po wyłączeniu telewizora i włączeniu go ponownie ustawienie powraca na domyślne "Wielokanałowy" - po prostu się resetuje. Próba ustawienia formatu "Wielokanałowy (obejście)" jest niemożliwa, bo od razu zaznaczenie wraca na domyślny "Wielokanałowy".

    Co z tym próbowałem robić:

    1. Sprawdziłem czy funkcja EasyLink jest włączona - jest
    2. Sprawdziłem czy oprogramowanie jest aktualne - jest
    3. Sprawdziłem czy prawidłowy port HDMI jest wybrany w menu "Źródło"
    4. Sprawdziłem czy jest ustawione wyjście audio kino domowe - jest
    3. Sprawdziłem różne kombinacje podłączenia HDMI (pod, HDMI 1 ARC, HDMI 2, HDMI 3) - bez efektu, oprócz tego, że po podłączeniu pod HDMI 2 i HDMI 3 można ustawić format wyjścia "Stereo" i nie resetuje się to ustawienie po wyłączeniu i włączeniu telewizora, jednak wówczas nie ma dźwięku wcale, na żadnej aplikacji.
    4. Oczywiście sprawdziłem czy nie jest włączone Mute, czy soundbar nie jest ściszony
    5. Próbowałem równolegle podpiąć kabel optyczny - brak efektu
    6. Zmieniałem source na samym soundbarze - bez efektu

    Nie mam już pomysłów. Przychodzi mi jedynie do głowy próba na nowym kablu HDMI, który reklamowany jest jako ARC Support, ale nie wiem czy to nie jest tylko chwyt marketingowy. Poza tym ten kabel, którego używam obecnie jednak w jakiś sposób działa, bo dźwięk satelity i Deezer'a działają poprawnie. Gdyby można było ustawić format wyjścia cyfrowego na "Stereo" na zawsze, to problem byłby rozwiązany, jednak coś temu przeszkadza, a za bardzo nie potrafię znaleźć przyczyny. Tracę już siły i humor, pomożecie? Z góry dziękuję za poświęcony mi czas!
  • #9
    dawidedziu
    Industrial cameras specialist
    Raczej nic z tym nie zrobisz. Z tego co pamiętam, to support Philipsa twierdził, że powinno to prawidłowo działać ze sprzętem Philipsa.
    Ja odpuściłem temat, i od przeszło 2 lat co każde włączenie telewizora, zmieniam jego ustawienia od dźwięku...
  • #10
    daroElk
    Level 2  
    @dawidedziu bardzo dziękuję Ci za odpowiedź. Takie ciągłe zmienianie wydaje się być irytujące. Ciekaw jestem przyczyny dlaczego tak się dzieje? Szkoda, bo ten soundbar pasował ni wymiarami do szafki pod TV, moc też jest odpowiednia. Ciekawe czy soundbar z Philipsa współpracowałby poprawnie? Na jakie parametry trzeba w takim razie zwracać uwagę? Liczba kanałów w soundbarze? Obsługa Dolby Digital? Coś innego?
  • #11
    dawidedziu
    Industrial cameras specialist
    daroElk wrote:
    Takie ciągłe zmienianie wydaje się być irytujące.

    Nie wydaje się irytujące, ono jest irytujące🙂
    No, ale jak to mówią, człowiek może się do wszystkiego przyzwyczaić. Dźwięk i basy jak dla mnie są odpowiednie(no może po za tym, że minimalna głośność w soundbarze jest zdecydowanie zbyt głośna - chodzi o oglądanie filmów wieczorami).

    Co do reszty pytań to nie pomogę...