Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki DAC zewnętrzny (USB / SPDIF) ? Jakie kable?

14 Kwi 2018 12:10 573 3
  • Poziom 10  
    Witam forum!

Mam dwa komputery:
    1. stacjonarny z płytą ASUS Rampage Extreme III - z wyjściem S/PDIF (raczej optycznym, ale nie jestem pewien).
    ( https://www.asus.com/pl/ROG-Republic-Of-Gamers/RAMPAGE_III_EXTREME/specifications/ )
    2. laptopa HP (tylko interfejsy USB)

Do tego posiadam dwie mini-wieże:
    1. bardzo starą AIWA NSX V-900 (z wejściem optycznym oraz Chinch)
    2. nowszą Yamaha Pianocraft E810 (c Chinchami i Coaxial Digital Output oraz optycznym wejściem cyfrowym)
    ( https://www.cnet.com/products/yamaha-pianocraft-mcr-e810-micro-system/specs/ )

Chciałbym to połączyć wszystko ze sobą, są oczywiście cztery warianty (nie wiem czy ze wszystkich skorzystam).
    Szukam więc DAC-a uniwersalnego z wejściem USB i S/PDIF lub....może lepszym wyjściem jest kupienie dwóch tańszych przetworników (jeden na USB, drugi S/PDIF)?? Czy może spiąć wieżę z komputerem stacjonarnym tylko kablem, z pominięciem DAC-a?

Poproszę o rekomendacje tanich, dobrych kabli.....Jestem zielony w temacie proszę o rady. Nigdy nie używałem S/PDIF.

Mój całkowity budżet to 300-400 zł ( na wszystko, łącznie z kablami).

Co polecicie?

Dziękuje za sugestie!
  • Poziom 10  
    cefaloid napisał:
    Ta yamaha nie ma żadnego wejścia optycznego.

Możliwe, a więc zostają RCA. Nie zaglądam do tyłu, jest w regale (trudny dostęp).

Cytat:

Tyo jest wyjście. Przy tej klasie sprzętów nie widzę sensu przepłacania ponad to co daje wbudowana karta dźwiękowa płyty głównej / laptopa (bo to nie są złe układy).

Tzn. wbudowana karta w laptopie jest słaba, kiepska, to chyba najsłabszy punkt tego lapka.
    Dobra jest karta w płycie ASUS-a (płyta kosztowała blisko 2,5k n lat temu). Ale i tak myślałem że DAC wydobędzie więcej z muzyki....

AIWA jest słabiutka, ale Pianocraft mimo małych rozmiarów/wagi, niskiej ceny, itd. gra więcej niż przyzwoicie (zaskakująco dobrze) i sądziłem że z DACiem wyciśnie się jeszcze więcej.

Ponadto planuje wymianę starej AIWA na coś nowego (chodzi za mną zestaw Marantz PM 5005 i kolumny za 2,5-3,5 k).
  • Poziom 32  
    Jeśli celem jest didatkowe wyjście cyfrowe to kup w zasadzie byle co. Cyfra jest cyfra i albo działa albo nie.

Jeśli ma mieć wyjście analogowe, zerknij na karty dźwiękowe USB Asus Xonnar U5/U7.

W budżecie poeinno się dać upolować nowy U5 lub używkę U7 w dobrym stanie czy jakąś powystawówkę.

Możliwościami i brzmieniem pozamiata jakiś dac firmy no name.