Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] BMW E36 - alarm blokuje zapłon -

GoodEvil 14 Kwi 2018 19:07 1056 13
  • #1 14 Kwi 2018 19:07
    GoodEvil
    Poziom 3  

Witam
    Wiem ze temat był poruszany kilkukrotnie ale nigdzie nie widziałem takiego alarmu jak ja mam założony
    A mianowicie kupiłem wyżej wymienione auto jakoś 2 tygodnie temu do kluczyka dostałem pilot do alarmu który jak na złość dziś mi się popsuł
    Nie działa nic ani zamykanie ani otwieranie nic . Gdy otworze z kluczyka zaczyna wyć więc od razu odciąłem syrene by mnie nie wkurzała oraz sąsiadów
    Alarm jaki mam założony to Silicon ale jaki model to nie wiem ponieważ kartka gdzie powinno to pisać jest zdarta :(
    Panowie potrzebuje odpalić auto i wiem ze potrzeba złączyć jakieś kable tylko nie wiem które
    Dodam ze BMW jest z 97 roku

BMW E36 - alarm blokuje zapłon -

Pomocy bo ja już nie mam sił do tego auta

0 13
  • #3 15 Kwi 2018 11:18
    GoodEvil
    Poziom 3  

Podpiąłem te dwa kable popielate i nic z tego ale jak włączę kierunkowskaz to działa tak samo jak awaryjne . Na klapce z tyłu znalazłem jakiś numer (mpo)775 do tego alarmu a przyznam się nie znam się na schematach elektrycznych prosze dalej o pomoc

0
  • #5 15 Kwi 2018 12:35
    GoodEvil
    Poziom 3  

Tak przekaźnik jest usunięty oraz kable są podpięte te od kierunkowskazów też sa odłączone . Tam gdzie jest ta mała wtyczka jest podpięty czujnik uderzeniowy czy jakoś tak

0
  • Pomocny post
    #7 15 Kwi 2018 12:55
    Ireneo
    Poziom 40  

Wtyczkę wypiąć,zielone przecięte przekaźnikiem połączyć.Jak nie odpali to inna przyczyna.

0
  • #8 15 Kwi 2018 13:40
    GoodEvil
    Poziom 3  

Nic dzięki za pomoc ważne ze już alarmu nie ma będę szukał innej przyczyny :D

Dodano po 6 [minuty]:

PITERRR napisał:
    Przyjrzyj się dokładnie gdzie są jeszcze przeciętne kable od instalacji i wpięty ten alarm? Po przekręceniu stacyjki kontrolki świecą, rozrusznik kreci tak tylko nie odpala?

Tak kręci ale nie odpala

0
  • #10 15 Kwi 2018 14:04
    GoodEvil
    Poziom 3  

Okay będę szukał dalej a jak nie to będę szukał schematu jakiegoś elektrycznego jakoś muszę sobie poradzić

0
  • #12 15 Kwi 2018 20:57
    GoodEvil
    Poziom 3  

te szare były wlutowane to tych od kierunków to je odlutowałem i te zielone też z resztą raczej tak samo zrobię i zaizoluję je

Dodano po 6 [godziny] 26 [minuty]:

PITERRR napisał:
    A jeszcze sprawdź czy nie jest jakiś bezpiecznik przepalony jak te kable odpinałeś od alarmu?

Wiesz co znalazłem w bagażniku jedna "czarną skrzynkę" nic na niej nie pisze wchodzi do niej kilka wtyczek a kabel co powinien być gdzieś wpięty jest wrzucony luzem
    wstawie zdjecie może będziesz wiedział od czego to jest BMW E36 - alarm blokuje zapłon -BMW E36 - alarm blokuje zapłon -

0
  • Pomocny post
    #13 15 Kwi 2018 20:59
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

GoodEvil napisał:
    w bagażniku jedna "czarną skrzynkę"

Centralka dokładanych, nieoryginalnych czujników parkowania.

0
  • #14 18 Kwi 2018 21:28
    GoodEvil
    Poziom 3  

słuchałem się podpowiedzi użytkownika i Bardzo mi pomogły

0