Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Nissan Micra K12 - zamykanie szyb bez kostki stacyjki

mar.mro 14 Kwi 2018 19:25 450 10
  • #1 14 Kwi 2018 19:25
    mar.mro
    Poziom 3  

Witam,
    wczoraj auto nagle umarło. Nagle przy odpaleniu zacząć rzęzić, miał spadek mocy, Ledwo dojechał do domu. Po zatrzymaniu się na parkingu, zgaszeniu silnika i próbie ponownego uruchomienia nic się nie dzieje. Po przekręcniu kluczyka z pozycji On na Start samochód nie reagował, nawet nie próbował kręcić rozrusznikiem. Po wgłębieniu się w temat zacząłem podejrzewać kostkę stacyjki lub immobiliser. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, są w porządku. Wcześniej auto nie dawało żadnych objawów. Niestety, po wykręceniu dzisiaj kostki stacyjki nieopatrznie ją uszkodziłem i nie mogę z powrotem podłączyć do białej wtyczki.
    Stąd moje pierwsze pytanie: jak mogę zamknąć elektryczne szyby bez użycia kluczyka?
    Zanim przyjdzie do mnie pocztą nowa kontrolka minie parę dni, a wolałbym żeby auto miało przez ten czas zamknięte szyby.
    Pytanie drugie: czy to mogła być wina kostki? W zasadzie kluczyk można było przekręcić do pozycji Start, z tego co wyczytałem, problem z kostką powoduje, że kluczyka poprostu nie da sie przekręcić do tej pozycji. Czy to raczej immobiliser? Akumulator miałem niedawno wymieniany i to raczej nie to, wszystkie kontrolki zapalają się po przekręceniu kluczyka, napięcie na aku 12,3V w stanie spoczynku. Chyba, że alternator był na wykończeniu i go nie ładował? Teraz tego nie sprawdzę (napięcie ładowania).

Pozdrawiam
    Marek

0 10
  • #2 14 Kwi 2018 20:28
    stalker1995
    Poziom 12  

Witaj marku szyby z możesz zamknąć zbierając piny w kostce stacyjki tak aby zapalily sie kontrolki zaplonu podeślij foto kostki zobaczymy które piny spiąć.

0
  • #3 14 Kwi 2018 20:57
    mar.mro
    Poziom 3  

Kostka stacyjki od spodu, wtyki:
    Nissan Micra K12 - zamykanie szyb bez kostki stacyjki
    Wtyczka do kostki stacyjki:

0
  • Pomocny post
    #4 14 Kwi 2018 21:15
    stalker1995
    Poziom 12  

Zewrzyj pierwszy lewy dolny i drogi gorny zobacz czy zapala sie kontrolki tylko wez auto na luz w razie czego

0
  • #5 14 Kwi 2018 21:22
    mar.mro
    Poziom 3  

Dla pewności potwierdzę: czyli zewrzeć odzworowanie pinów IG2 i S z kostki stacyjki?

0
  • Pomocny post
    #6 14 Kwi 2018 21:22
    stalker1995
    Poziom 12  

Zrob zdjecie kolorow przewodow kostki idacej do stacyjki tylko nie tej od stacyjki

0
  • #7 14 Kwi 2018 21:34
    mar.mro
    Poziom 3  

Górny rząd:
    Dolny rząd:

0
  • Pomocny post
    #8 14 Kwi 2018 21:38
    stalker1995
    Poziom 12  

Czerwony i zielony lub czerwony i bialy pokombinuj az zapala sie kontrolki

0
  • #9 14 Kwi 2018 22:06
    mar.mro
    Poziom 3  

Zielony i czerwony, szyby zamknięte, bardzo dziękuję!

0
  • #11 29 Kwi 2018 22:22
    mar.mro
    Poziom 3  

Problemem był rozrusznik. Po wymianie odpala jak strzała.

0