Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ładowarka dewalt z funkcją pomiaru pojemności aku

gorylla 14 Apr 2018 21:33 1146 3
    gorylla
    Level 13  
    Witam zabrałem się z tematem a mianowicie mam ładowarkę dewalt 18V do której podłączyłem Tester Wskaźnik coulometer z ali(TF01n). I niestety nie wygląda to dobrze bo tego nie oczekiwałem fakt nie przeczytałem jak działa i teraz kicha. Zastanawiam się jak można by było to skonfigurować. Bo założenia były takie że jeżeli podłącze akumulator np.10v albo 14,4 V lub 18V pojawi się faktyczna pojemność, a aktualnie to coś tam mierzy.... i tyle. Teraz wygląda to tak że najpierw muszę ustawić pojemność akumulatora a potem ładować. Czy jest możliwość automatyzacji czyli podpinam dowolny aku i zostaje wykonany pomiar pojemności ?
    Grzegorz740
    Level 36  
    Na początku podaj model ładowarki.

Napisz co chcesz skonfigurować bo za bardzo nie rozumiem o co ci chodzi. Na czym musisz ustawić pojemność akumulatora ? Ładowarka nie wykrywa automatycznie pojemności akumulatora czy jak.
    gorylla
    Level 13  
    ładowarka dewalt z funkcją pomiaru pojemności akuWitam

Model ładowarki to DCB105. Ona ma możliwość ładowania aku 10.8V 14.4V i 18V
    Baterie ładuje poprawnie.

Po prostu ostatnio zauważyłem że niektóre starsze baterie już jakby mniej mocy miały (r. produkcji 2011) i chciałem sprawdzić faktyczną pojemność takiej baterii.

Dlatego też kupiłem TF01N myśląc że wepnę się w piny od ładowarki o będę widział w jakiej kondycji są baterie ale to teraz się okazuje było zbyt piękne by było prawdziwe. Bo przeglądając internet uświadomiłem sobie że trzeba po pierwsze przez coś rozładowywać ten akumulator np.rezystro tylko że przy małych prądach bateria ma mniejsze spadki i wskazuje na większą pojemnosć a urżadzenia np. silnik w wkrętarce ma 360W co daje prąd przy max. obciążeniu 20A. Tak więc pomiar taki pomiar chyba nie jest miarodajny ?