Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] honda civic 96 - połączenie przewodów

pilkarzyk10 15 Kwi 2018 00:51 471 5
  • #1 15 Kwi 2018 00:51
    pilkarzyk10
    Poziom 4  

Witam wszystkich. Od dwóch dni walczę z problemem i nie mogę się uporać .Rozłączyłem przewody od centralnego zamka oraz mechanizmu podnoszenia szyb i nie wiem jak je teraz podłączyć przez co (tak podejrzewam) nie startuje silnik . Proszę o pomoc (jak dla laika) z połączeniem przewodów , oraz kolejność wpinania do kostki . Wystarczy chociaż porada , które kable mam podłączyć . Dodatkowo będę wdzięczny za odpowiedź o te dwa przewody pod kierownicą . Poniżej zamieszczam zdjęcia oraz opis problemu. Pozdrawiam.
    honda civic 96 - połączenie przewodów

Te dwa przewody znajdują się pod kierownicą. Ten z biały wtyczką idzie od stacyjki lub też immobilizera. Nie wiem gdzie je podłączyć

Centralny zamek nie wiem co z czym połączyć.

Jeden przewód .Jak wyżej . Nie wiem gdzie podłączyć.

Jak wyżej.

Jak wyżej.

Jak wyżej.

honda civic 96 - połączenie przewodówhonda civic 96 - połączenie przewodów

Wiązka z drzwi kierowcy. Jaka kolejność wpinania w kostkę. Wiem już , że zielony i czarny są od kierunkowskazu.

Bardzo proszę o pomoc

0 5
  • #2 15 Kwi 2018 03:00
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

pilkarzyk10 napisał:
    honda civic 96
    Model od 96, czy do 96 roku?

0
  • #3 19 Kwi 2018 17:26
    pilkarzyk10
    Poziom 4  

DriverMSG napisał:
    pilkarzyk10 napisał:
    honda civic 96
    Model od 96, czy do 96 roku?

Szczerze mówiąc nie wiem. W dowodzie rejestracyjnym jest rok 1996 . Jeżeli to coś pomoże to moja honda wygląda tak samo jak na tym zdjęciu: honda civic 96 - połączenie przewodów
    .
    Proszę uprzejmie o pomoc .

0
  • Pomocny post
    #4 19 Kwi 2018 18:12
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

To Civic VI produkowany do 2001 roku.
    A teraz proszę o szczegóły.

pilkarzyk10 napisał:
    .Rozłączyłem przewody od centralnego zamka oraz mechanizmu podnoszenia szyb i nie wiem jak je teraz podłączyć przez co (tak podejrzewam) nie startuje silnik

Przewody od fabrycznego centralnego zamka, czy od dodatkowej centralki, czy może jedne i drugie? Na zdjęciu widać centralkę pilotów - jaki to model?
    Jeśli nie wiesz, to otwórz i pokaż zdjęcia laminatu z obu stron oraz zdjęcia pilotów.
    Jaki (który) silnik nie startuje?

pilkarzyk10 napisał:
    Te dwa przewody znajdują się pod kierownicą. Ten z biały wtyczką idzie od stacyjki lub też immobilizera. Nie wiem gdzie je podłączyć
    A wtyczki są jednakowe, że masz dylemat?
    Ze stacyjki wychodzą brązowe wtyczki. Biła wtyczka (2 przewody) jest od anteny immo i podpinasz ją do modułu w dolnej pokrywie pod kierownicą.
    Czarna wtyczka (nie mam pewności), sprawdź jakie są kolory kabli we wtyczce.

0