Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podpięcie posiadanego już SSL do kolejnego serwera IIS

rocker82 15 Kwi 2018 01:20 315 1
 • #1 15 Kwi 2018 01:20
  rocker82
  Poziom 9  

  WItam,

  Mam dziwny problem...otóż.
  Posiadam wykupiony certyfikat wildcard SSL, działa on na innym serwerze, aplikacji wystawionej na świat.

  Mam jeszcze jeden komputer z inną aplikacją online i chce by ten sam certyfikat który działa sobie na innym komp (linux) działał na IIS.

  Dodaje go klikając w menu serwera -> complete cert request, wybieram go (zmieniam też rozszeżenie z crt na cer - obojętnie), certyfikat pojawia się w polu "certyfikaty serwera" i teraz...chcąc dodać/powiązać go z konkretną stroną znika, nie ma go, wystarczy że klikne gdziekolwiek indziej, wracam do właściwości serwera i go nie ma... - zdjęcia.

  Czy ktoś wie o co może tu chodzić ??
  Podpięcie posiadanego już SSL do kolejnego serwera IISPodpięcie posiadanego już SSL do kolejnego serwera IIS

  0 1
 • #2 16 Kwi 2018 11:10
  pioflo
  Poziom 16  

  Podejrzewam ze próbujesz dodac sam certyfikat- bez klucza prywatnego. Klucz prywatny masz tylko tam gdzie tworzyles pierwotey żądanie wydania certyfikatu. Nie możesz sobie po prostu na innym kompie zrobić ukończenia żądania certyfikatu, bo ci sie klucze prywatne nie będą zgadzać. Musisz go poprawnie wyeksportowac z serwera, na ktorym ten certyfikat w tej chwili dziala. Rozumiem ze to jest linux i ten cert jest podpiety do jakiegos apacha? A chcesz przeniesc na windowsowy IIS?

  Prawdopodobnie musisz zrobic tak: Wydlubac z istniejacego serwera certyfikat oraz klucz prywatnym. Uzyc aplikacji openssl to zcalenia jednego z drugim, tak aby uzyskac cert + klucz w jednym pliku pfx. Zaimportować tego pfx do IISa. Aha IIS lubi jak jego certyfikat wildcardowy nazywa sie tak jak domena certyfikatu. Inaczej moze nie pozwolic go przypiać do strony. Tzn jesli masz certyfikat na adres *.mojadres.pl to w IIS nie nazywaj go "jakastamnazwa" tylko daj mu nazwe *.mojadres.pl

  0