Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

[Rozwi您ano] peugeot 206 1,4 8v - Wymiana komputera

15 Kwi 2018 11:09 1116 12
  • Poziom 10  
    Nie pracuje pompa paliwa w Peugeot 206 1,4 8V rocznik 2003 - brak napi璚ia na pompie.
    Gdy na豉dowa貫m akumulator, auto odpali這. Potem z powrotem nie odpala.
    Czasami po d逝gim kr璚eniu rozrusznikiem samoch鏚 zapala. Czasami po w這瞠niu na豉dowanego akumulatora odpala.
    Po wyczyszczeniu pompy paliwa auto odpala這, a potem przesta這.
    Przy d逝gim kr璚eniu rozrusznikiem, widzia貫m na mierniku, jak na kr鏒k chwil pojawi這 si napi璚ie oko這 6V.
    Wymieni貫m lub sprawdzi貫m.
    1. Wyczy軼i貫m pomp paliwa - w moim egzemplarzu nie ma filtru.
    2. Wymieni貫m 鈍iece - bo i tak by造 zu篡te.
    3. Wymieni貫m modu BSM B3.
    4. Sprawdzi貫m kable elektryczne pomi璠zy modu貫m BSM B3, a pomp. S w porz康ku.
    Moje podejrzenie pada na komputer.
    Pro軸a o potwierdzenie moich podejrze.
    Co lepiej zrobi?
    Kupi u篡wany komputer i zleci przeprogramowanie, czy lepiej kupi u篡wany komplet i bawi si wymian immobilizera?
    Czy je郵i na portalach aukcyjnych s komputery o takich samych numerach, ale w komplecie z BSI, to czy b璠 si nadawa造 do modu逝 BSM?
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
  • Poziom 10  
    Pomp paliwa czy軼i si. Ja mam wersj, gdzie filtr paliwa znajduje si na wej軼iu do pompy. Filtr by brudny. W mojej wersji nie mam wymiennego filtru ko這 baku.
    Jak tylko pojawia這 si napi璚ie na pompie, to auto odpala這.
    Nie robi貫m pr鏏y podawania napi璚ia na pomp i sprawdzania czy auto pali, bo ewidentnie brak jest napi璚ia na pompie.
  • Admin grupy Samochody
    Jak immo trzyma to te nie odpali.
  • Poziom 43  
    Tomasz_Ja napisa:
    Nie robi貫m pr鏏y podawania napi璚ia na pomp i sprawdzania czy auto pali, bo ewidentnie brak jest napi璚ia na pompie.

Czyli nic nie zrobi貫 , zacznij od tego.
  • Poziom 10  
    W mojej wersji pompy paliwa da si wyczy軼i filtr pompy paliwa. Jest prosta zapinka, kt鏎 si wypina, bez u篡cia narz璠zi i wyci庵a si filtr bez konieczno軼i rozbierania pompy. Po co mam j wymienia?
    Po co mam dawa obce napi璚ie na pomp. Co mi to da? W tych chwilach, gdy pojawia si napi璚ie na pompie, to samoch鏚 pali. Jak dam napi璚ie na pomp i zapali, to co mi to da? Nic.
    Problemem jest to, 瞠 z modu逝 BSM nie wychodzi napi璚ie na pomp paliwa. Mierzy貫m napi璚ia na wi您ce, na module BSM.
    Moim problemem jest to, 瞠 nie wiem, czy to jest wina komputera, czy mo瞠 innego elementu.
    Po d逝gim kr璚eniu auto czasami zapala這 i potem przez jaki czas - rz璠u kilku godzin pali這 bez problemu. Ale wtedy napi璚ie by這 na pompie.
    Wykluczy貫m BSM, bo go wymieni貫m. Kable do pompy te, bo je pomierzy貫m. Pomp te wykluczam, bo jak ma napi璚ie to pracuje. Jak nie ma, to nie pracuje. Nie by這 takiego przypadku, 瞠 by這 napi璚ie, a pompa nie pracowa豉.
    Aby wykluczy immobilizer robi貫m pr鏏y na obu kluczykach
  • Poziom 42  
    Jak nie b璠zie chcia zapali (gdy na pompie nie b璠zie zasilania) to sprawd czy na 鈍iecach jest iskra.
    Ka盥orazowo po w陰czeniu zap這nu (bez uruchamiania silnika) s造cha prac pompy czy nie?
  • Poziom 10  
    Problemu ci庵 dalszy. Samoch鏚 ci庵le nie pali.
    W陰czy貫m si komputerem. Pokazuje b陰d P0215 -Kod usterki: awaria elektromagnesu wy陰czania silnika.
    Wi您ki przepatrzone, sterownik silnika wymieniony, BSM wymieniony.
    Wed逝g netu mo瞠 to by:
    Jakie s przyczyny kodu P0215?
    B喚dny czujnik po這瞠nia wa逝 korbowego
    Wadliwy wy陰cznik zap這nu lub cylinder zamka
    Uszkodzone przewody w obwodzie elektromagnesu wy陰czania silnika
    Wadliwy modu steruj帷y uk豉du nap璠owego
    Uszkodzony elektromagnes wy陰czaj帷y silnik
    Czy kto spotka si z tym b喚dem w Peugeot 206?
  • Poziom 43  
    Jak b璠ziesz czyta 瞠lazkiem efektu nie widz na t napraw . Trzeba sprawdzi organoleptycznie pr鏏闚k opr鏂z diagnostyki porz康nej czy wychodzi z bsm napi璚ie na t pomp czy jest iskra wysterowanie wtryskiwaczy itd....
  • Poziom 10  
    Dla u軼i郵enia. Po przekr璚eniu kluczyka pompa nie pracuje, a powinna przez chwil pracowa. Pod陰czy貫m miernik do pompy i osobno do BSM. Ani BSM nie daje napi璚ia na pomp, ani do pompy nie przychodzi napi璚ie. Wi您ka pomi璠zy BSM, a pomp jest sprawna. Wymieni貫m BSM, ale to nic nie da這. Dawa貫m napi璚ie na pomp i pompa pracuje normalnie, ale samoch鏚 nie odpala przy pod陰czonym napi璚iu na pomp. Przy takiej pr鏏ie paliwo idzie ok. Sprawdzi貫m wi您k. Przepatrzy貫m j od sterownika silnika, do BSI i BSM. Nigdzie nie ma 郵adu otar kabli lub przerwania.
    Ponawiam pytanie, czy kto spotka si z takim przypadkiem i kodem b喚du P0215.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Zlokalizowa貫m usterk. Uszkodzony by kabel steruj帷y w wi您ce, pomi璠zy BSM i sterownikiem silnika.
    Wi您ka przechodzi obok filtru powietrza. W celu lepszego dost瘼u zdemontowa貫m dolot powietrza i obudow filtru powietrza. Wypi掖em wi您k z BSM i wyci庵n掖em j. Wi您ka oryginalnie idzie w d馧, przechodzi przez otw鏎 i wychodzi ko這 silnika.
    Wyci庵n掖em z peszla wi您k pomi璠zy BSM, a sterownikiem silnika.
    Rozci掖em izolacyjne wst捫ki owini皻e na wi您ce.Przegl康a貫m ka盥y kabel z osobna. Na pierwszy rzut oka nie by這 wida uszkodzenia kabla. Sprawdza貫m palcami ka盥y kabel, centymetr po centymetrze. W jednym kablu znalaz貫m zgrubienie i ma陰 zielon kropk na izolacji kabla. Okaza這 si, 瞠 kabel w 鈔odku jest ca趾owicie skorodowany (za郾iedzia造). Po wyci璚iu skorodowanego kawa趾a i wykonaniu z陰cza, problemy ust徙i造.

Moderowany przez T5:

Doceniamy, 瞠 poda貫 rozwi您anie problemu, Tw鎩 temat mo瞠 by pomocny innym. Nagradzamy "Pom鏬".