Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Renault Espace 3 - Centralny zamek działa oprócz drzwi kierowcy - jak sprawdzić

15 Kwi 2018 12:00 1485 2
 • Poziom 15  
  Próbuję zdiagnozować dlaczego centralny zamek działa - zamyka wszystko co jest do zamknięcia oprócz drzwi kierowcy.

  Więc rozebrałem drzwi, dokopałem się do kostki która dochodzi do zamka w tych drzwiach i w sumie to nie wiem jaki powinien być poprawny objaw przy naciśnięciu przycisku centralnego zamka (pozostałe zamki w innych drzwiach robią głośne cyk a tutaj nie ma nawet najmniejszego ruchu). Czy można to zmierzyć zwykłym multimetrem? Albo jakoś inaczej? (domyślam się że tam się pojawia króciutki impuls, pewnie kolo 12V i dlatego multimetrem się nie będzie dało)

  (zepsuło się także zamykanie z przekręcenia kluczyka w zamku ty samych drzwi, wyjąłem wkładkę i rygielek który ma otworzyć drzwi jest połamany -> z tego wnioskuję że ktoś chyba próbował na chama kluczykiem otwierać drzwi przy zepsutym centralnym zamku który się może zablokował i połamał ten rygielek)
 • Pomocny post
  Poziom 16  
  Takie pomiary to rób zawsze żarówką.
 • Poziom 15  
  Dzięki, pomysł z żarówką naprawdę dobry. Nie musiałem jednak nawet tego robić bo: rozebrałem drzwi pasażera i dla porówniania wpiąłem się tam z miernikiem i sprawdziłem co ona tam pokazuje (czyli na "dobrze działającym złączu centralnego zamka") - pokazywał wyraźny skok koło 12VDC.

  Więc poszukałem i kabel od drzwi kierowcy do centralnego zamka był ułąmany przy zawiasie (tam gdzie się można było tego spodziewać). Zlutowałem i działa.