Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SSD hynix hfs128g3amnb-1010aa - SSD hynix hfs128g3amnb-1010aa awaria dysku, blue

Agtal13 15 Kwi 2018 17:59 138 11
  • #1 15 Kwi 2018 17:59
    Agtal13
    Poziom 3  

Witam.
    Wczoraj w laptopie Dell Precision M4600 wyskoczył blue screen taki jak w załączniku. Po ponownym uruchomieniu wyskoczył ponownie. Kolejny raz nie dało się uruchomić wcale, dostałam komunikat żeby użyć funkcji naprawiania systemu płytką. Gdy próbowałam to zrobić dostałam komunikat o jakimś błędzie dysku. Później próbowałam przywrócić kopię Acronisem, niestety kolejny błąd. Sformatowalam dysk chcąc zainstalować system na nowo i kolejny błąd. Później już miałam problem nawet że sformatowaniem dysku. Zainstalowałem system na drugim dysku i z pozycji systemu działało tylko szybkie formatowanie, natomiast przy długim pojawiał się błąd i dysk przestawał być widoczny. W Crystaldisk info dysk figuruje jako dobry 94%. Jest to dysk SSD hynix hfs128g3amnb-1010aa. Czy mogę jakimś programem go sprawdzić co się z nim stało? I czemu jego status jest dobry?

SSD hynix hfs128g3amnb-1010aa - SSD hynix hfs128g3amnb-1010aa awaria dysku, blueIMG_201804...120007.jpg Download (2.01 MB)

0 11
  • #2 15 Kwi 2018 18:19
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

Witaj. Zamieść zrzut ekranu z Crystal Disk Info (zwróć uwagę na to, aby wszystkie dane się na zrzucie znalazły). Zdjęcie z niebieskim ekranem ma małą przydatność, ten błąd może wystąpić z wielu powodów, czasem nie mających nic wspólnego z usterką dysku.

Status SMART dysku jest pokazywany jako dobry póki jeden z atrybutów nie przekroczy krytycznej wartości. Na dysku może być wiele uszkodzeń, które jeszcze nie spowodują takiego przekroczenia - wtedy ogólny stan będzie określany jako dobry.

0
  • #4 15 Kwi 2018 20:33
    dt1

Widać problemy na dysku SSD, chociaż być może jeszcze go nie dyskwalifikują (atrybut 05). Zrób test odczytu, a jeśli na dysku nie masz danych lub Ci na nich nie zależy - zapisu i odczytu. Pod Windowsem możesz skorzystać z http://hddscan.com/download/HDDScan.zip,, pod Dosem z MHDD.

0
  • #5 16 Kwi 2018 16:35
    Agtal13
    Poziom 3  

Mam problem nawet ze zrobieniem testu, bo ten dysk co chwile wywala... Nie widać go w systemie. Poza tym od wczoraj po każdym włączeniu mam złą datę i godzinę (cofa się o dzień albo ileś godzin, minut, różnie). Jaki jest powód? Tyle awarii na raz? Wcześniej wszystko było ok, laptop śmigał aż miło.

0
  • #6 16 Kwi 2018 22:28
    dt1

Przetestuj dysk w innym komputerze. Taki test wykaże, czy problem dotyczy dysku, czy komputera, w którym obecnie testujesz.

0
  • #7 16 Kwi 2018 22:34
    Agtal13
    Poziom 3  

Mialam taki zamiar, ale nie mam do czego wsadzić dysku z wejściem mSata :/ istnieje jakas tania przejsciowka/kabel?

0
  • #8 16 Kwi 2018 22:50
    dt1

Poszukaj adaptera msata - sata na Allegro czy w sklepach internetowych. Koszt około 15-20zł.

0
  • #9 16 Kwi 2018 23:34
    Agtal13
    Poziom 3  

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6180917142 [dt1: Adapter Przejściówka SATA3 M.2 NGFF SSD SATA] coś takiego? Taka przejściówka nie spowoduje strat w przesylaniu danych przez co tez bledow przy sprawdzaniu dysku?

Dodano po 17 [minuty]:

Zastanawia mnie ta zla godzina. To by byl dziwny zbieg okoliczności dwie różne awarie. Nie jest to tak że coś się stało z płytą główną a nie dyskiem? Wyjaśniało by to ona problemy?

0
  • #10 16 Kwi 2018 23:37
    dt1

Awaria związana z wyświetlaniem błędnej godziny ani niczego nie potwierdza, ani niczego nie wyklucza. Problemów z godziną bym szukał gdzie indziej. Przelotka nie będzie pasować(nie widzę w tytule nigdzie mSATA, jest natomiast M.2 - gdzie M.2 i mSATA to nie to samo.

0
  • #12 17 Kwi 2018 01:04
    dt1

To ma większe szanse działać.

0