Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASRock G41C-GS - Windows 10

Kamil199825 15 Kwi 2018 18:27 216 13
  • #1 15 Kwi 2018 18:27
    Kamil199825
    Poziom 6  

Witam, po aktualizacjach win 10 komp się nie odpalał był czarny obraz. Po wygraniu ponownie win 10 home, sterowników itp. ponowne uruchomienie po wygraniu sterowników kończy się czarnym obrazem lub że komputer napotkał problem . Przy włączaniu normalnie logo Microsoft się pojawia , speaker pyka. Przed win 10 byl win 7 i wszystko śmigało jak nalezy, niestety nie mam ISO win 7 🙁🙁

Płyta główna:ASRock G41C-GS,
    RAM 4 GB Kingston
    Karta graficzna: gtx 260
    Zasilacz Tracer 500 W
    Dysk Seagate 160 GB

0 13
  • #3 15 Kwi 2018 18:37
    Kamil199825
    Poziom 6  

Nie mam klucza

0
  • #4 15 Kwi 2018 18:41
    dt1
    Moderator - Komputery Serwis

W takim razie musisz zainstalować system, który kupiłeś i do którego masz klucz.
    Jeśli już kupiłeś Windows 10, to jego się trzymaj.

Przeprowadź diagnostykę pamięci RAM [memtest], dysku (zacznij od sprawdzenia SMART) [MHDD, Visctoria, smartctl, crystaldiskinfo], sprawdź wizualnie stan kondensatorów na płycie głównej, pomierz napięcia zasilacza lub podstaw jakiś normalny zasilacz zamiast obecnego.

0
  • #5 15 Kwi 2018 18:43
    olador
    Poziom 31  

Do aktualizacji na 10 miałeś 7-bez klucza aktywowałeś system?

0
  • #7 15 Kwi 2018 18:58
    Kamil199825
    Poziom 6  

Win 7 wgrywali w sklepie Komputronik, był czas gdzie wyskakiwał komunikat o darmowej aktualizacji na win 10 i niestety zostal zaktualizowany chodził z pół roku i się zaczęło niestety był formatowany i od nowa byl wgrywany win 10.

Dodam że na monitorze są niebieskie kropki w rzędach po kilka kropek odstep i kolejny rzad. Po instalacji tego nie widać ale już po ponownym uruchomieniu widac.

Kupowanie windowsa ? Hmmm.. na necie jest mnóstwo do pobrania tylko niestety mam ten jeden komputer

Dodano po 1 [minuty]:

nomudrek napisał:
    Obraz Windowsa można ściągnąć programem z linku.

https://www.dobreprogramy.pl/Windows-ISO-Downloader,Program,Windows,78497.html

Niestety jest tylko 10 i chyba 8.1 do pobrania

Dodano po 3 [minuty]:

dt1 napisał:

Przeprowadź diagnostykę pamięci RAM [memtest], dysku (zacznij od sprawdzenia SMART) [MHDD, Visctoria, smartctl, crystaldiskinfo], sprawdź wizualnie stan kondensatorów na płycie głównej, pomierz napięcia zasilacza lub podstaw jakiś normalny zasilacz zamiast obecnego.

Normalny zasilacz czyli jaki ?

0
  • #8 15 Kwi 2018 19:14
    dt1

Kamil199825 napisał:
    Win 7 wgrywali w sklepie Komputronik

To chyba Ci nie wgrali pirata, tylko zapłaciłeś za ten system i dostałeś naklejkę COA z kluczem (powinna być na obudowie, ostatecznie na opakowaniu po Windows).

Kamil199825 napisał:
    Dodam że na monitorze są niebieskie kropki w rzędach po kilka kropek odstep i kolejny rzad.

Zrób zdjęcie, to brzmi jak możliwa usterka karty graficznej, taka usterka może zapobiegać uruchomieniu Windows.

Kamil199825 napisał:
    Kupowanie windowsa?

Może to zabrzmieć dziwnie, ale Windows się kupuje, jeśli się chce go używać. To nie jest bezpłatne oprogramowanie :)

Kamil199825 napisał:
    Normalny zasilacz czyli jaki ?

To znaczy taki, którego naklejka przedstawia realne i osiągalne dane, a nie science-fiction - czyli po prostu porządny zasilacz. A przede wszystkim taki, który ma mniejsze szanse zmasakrować komputer, jak coś pójdzie źle. Twój niestety należy do produktów, których bałbym się używać w swoim komputerze.

0
  • #9 15 Kwi 2018 19:31
    Kamil199825
    Poziom 6  

Za wgranie zaplacilem 70 zł więc chyba nie był orginalny, żadnych naklejek nic nie mam na obudowie, Kate graficzna przekładalem stara i było to samo

0
  • #10 15 Kwi 2018 20:36
    dt1

Zaopatrz się w legalny system. Głupio korzystać z kradzionego oprogramowania.
    Skoro jesteś pewny, że to nie karta (ja bym nie był skoro mówisz o jakichś kropkach w rzędach) - to możesz sprawdzać pozostałe rzeczy, o których w drugim poście pisałem.

0
  • #11 15 Kwi 2018 20:52
    Kamil199825
    Poziom 6  

Jednak to karta pożyczyłem od koleszki włożyłem i smiga, przy okazji wymienię ten zasilacz, polecasz jakis niedrogi ?

0
  • #13 15 Kwi 2018 22:01
    Kamil199825
    Poziom 6  

Korzystałem kilka dni temu jak wybrałem win 7 wyskakiwał błąd

0
  • #14 15 Kwi 2018 22:23
    dt1

Kamil199825 napisał:
    przy okazji wymienię ten zasilacz, polecasz jakis niedrogi ?

Zadaj to pytanie w dziale co kupić, wymień kluczowe komponenty komputera (co najmniej model procesora i karty graficznej), określ budżet (niedrogi to ile? 500zł?), a także napisz, czy interesują Cię jedynie nowe, czy również używane.

Ten temat, jako rozwiązany wypada zamknąć - co niniejszym czynię. Dalsza dyskusja jak ściągnąć oprogramowanie, do którego się nie posiada licencji, nie powinna mieć wcale miejsca.

0