Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Matryca laptopa pamięta obraz statyczny

andrzejz78 15 Kwi 2018 18:41 195 4
  • #1 15 Kwi 2018 18:41
    andrzejz78
    Poziom 18  

Witam

Nie będę rozpisywał co do szczegółów problemu bo mam tylko jedno pytanie

Kupiłem matryce AUO do laptopa Okazało się że ta rewizji na wadę fabryczna i w dodatku zapamiętuje obraz statyczny

Oglądając długo np YT i po zmianie strony na inną nadal widzę elementy z YT

Czy ta przypadłość to wina elektroniki matrycy czy samej matrycy?

0 4
  • #2 15 Kwi 2018 19:06
    banmar_2005
    Poziom 16  

Podmień matryce to się dowiesz.
    Ja myślę że to wina matrycy, ale to moje zdanie

0
  • #3 15 Kwi 2018 19:21
    andrzejz78
    Poziom 18  

Podmiana matrycy przecież nic nie da Jeśli wsadzę sprawną to nadal nie wiem co powoduje "powidoki" w poprzedniej Tu potrzebna mi informacja jakiegoś praktyka

Kupiłem drugą taką samą tylko wyższą rewizję i wszystko jest ok tylko nie działa regulacja podświetlenia Prawdopodobnie wyższa rewizja nie jest do końca zgodna z moim laptopem
    Chodzi mi po głowie podmiana elektroniki z "powidokami" Do tego problemu założę oddzielny temat

Na chwilę obecną poszukuje informacji co odpowiada za pamiętanie obrazu statycznego Sam panel czy wadliwa elektronika ?

0
  • Pomocny post
    #4 15 Kwi 2018 20:24
    miecho18
    Spec od komputerów

99% przypadków efektu ghosting'u to uszkodzone połączenia w szkle.

0
  • #5 15 Kwi 2018 20:38
    andrzejz78
    Poziom 18  

O i oto mi chodziło
    A tak przy okazji to te paski (wada fabryczna ) http://www.nhl.pl/index.php?showtopic=98751 To też by była wina samego panelu czy elektroniki ?

Pytam bo to znana wada tej rewizji ale nikt nie opisał co było problemem

Ciekawostką jest to że kupiłem ją nową gdy miałem GT72 ms-1785 z GTX1070 (bez integry) Paski były nie do zniesienia
    Ostatnio mało gram więc kupiłem GT72 ms-1782 bez GTXa ale z działającą integrą i7 6820HK i paski stały się mało widoczne a przy 60Hz to ich nie zauważałem Gdyby nie ten ghosting to bym nie kupował kolejnej

0