Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki subwoofer do zestawu

daro334 15 Kwi 2018 19:43 117 4
  • #1 15 Kwi 2018 19:43
    daro334
    Poziom 9  

Witam. Mam parę kolumn DAP Audio RW 15 zasilana jest przez końcówkę mocy Crest Audio CA-6, kolumny grają w domu 25mk2 lecz brakuje mi basu. Pomyślałem by zrobić dwa subwoofery na głośnikach stx W.32.500.8.MC, co o tym sądzicie.

Pozdrawiam.

0 4
  • #2 15 Kwi 2018 21:04
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

daro334 napisał:
    Mam parę kolumn DAP Audio RW 15
    daro334 napisał:
    grają w domu 25mk2
    daro334 napisał:
    co o tym sądzicie.
    Jak zwykle. Że głośniki/kolumny estradowe w domu się nie sprawdzą.
    Dołożenie dwóch subwooferów wiele nie zmieni (a w każdym razie nie tyle co mógłbyś uzyskać na dobrych kolumnach domowych podłączonych do dobrego wzmacniacza domowego) - co najwyżej będziesz mieć większy hałas.

0
  • #3 15 Kwi 2018 21:36
    daro334
    Poziom 9  

To możesz polecić jakieś dobre kolumny do domu z efektywnością 97dB ?

Dodano po 14 [minuty]:

Może Klipsch F3 mają efektywność 97dB

Dodano po 5 [minuty]:

Lub Klipsch RF-82mk1

0
  • #4 15 Kwi 2018 22:46
    marian133
    Poziom 37  

daro334 napisał:

Jeśli takie istnieją, to niestety nie stać Ciebie na nie (mnie również).

Tu masz kolumny które zagrają głośno i w miarę jakościowo: https://stx.pl/electrino-500.html

Oczywiście im lepszy wzmacniacz tym lepiej to zagra.

Natomiast do hałasowania wystarczą Altusy.

daro334 napisał:
    Może Klipsch F3 mają efektywność 97dB

Taaa, ciekawe w jakim paśmie.

0
  • #5 16 Kwi 2018 12:09
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

daro334 napisał:
    A po co Ci w domu takie efektywności? Efektywność dobra jest na estradzie - gdzie każdy dB się liczy, bo mniej dźwigania... ;) i z mniejszej mocy wzmacniaczy można uzyskać duże głośności. Jakość, szerokość pasma i wierność odtwarzania są na drugim miejscu - w sprzęcie domowym jest akurat odwrotnie - jakość przekazu jest na pierwszym miejscu, a ponieważ powierzchnie do nagłośnienia są zdecydowanie mniejsze niż na estradzie - znacznie łatwiej uzyskiwać odpowiednie ciśnienie akustyczne nawet stosując znacznie mniejsze efektywności kolumn.
    marian133 napisał:
    Taaa, ciekawe w jakim paśmie.
    W zasadzie w wypadku Klipscha jest to możliwe i to wcale niekoniecznie tylko w jakimś określonym wycinku pasma. Swego czasu (lat temu kilkadziesiąt) ta firma poświeciła sporo czasu i pieniędzy na dopracowanie swoich konstrukcji głośników tubowych, i uzyskała całkiem interesujące wyniki. Poza tym od zarania p[referowała wysokie sprawności w głośnikach niskotonowych (co chyba wynikało z chęci dorównania skutecznością głośnikom wysokotonowym jakie preferowali), co prawda nowych serii ich kolumn nie miałem okazji słuchać, ale słyszałem jedne z pierwszych budowanych według tej zasady - z dopracowaną tubą, i powiem, ze efekt rzucił mnie na kolana. Niezwykła dynamika, precyzja przekazu szczegółowość - jak bym nie wiedział że to kolumna do domu, pewnie bym uznał, ze nastąpił jakiś przełom w kolumnach estradowych...
    ]Ale - ale kolumny te były wówczas produktem flagowym. Kosztowały mniej więcej tyle co luksuso9wy samochód (jedna!), i ... były dość duże (ok. metra wysokości, szerokości ponad 40 cm i podobna głębokość.
    Czy obecne Klipsche im dorównują? Na pewno będą dynamiczne i głośne, ale czy nadal jakość będzie na tak wysokim poziomie jak ówczesne sztandarowe kolumny? Nie bardzo chce mi się w to wierzyć; tym bardziej za taką cenę i ... ogólnoświatową tendencję firm by zapchać rynek jak największą ilością SWOICH produktów. A ponieważ użytkownicy zmienili swoi\je wymagania (chociażby ze względu na formaty stratne typu MP3), to jak sądzę i producenci również starają się nadążyć za taką "jakością".
    Na pewno można dostać kolumny i wysokosparawne i jakościowo referencyjne, ale... na pewno nie za 1500 czy 2500zł.
    Na pewno też można znaleźć kolumny o niższej sprawności i w tej samej cenie oferujące wystarczające sprawności i lepsze jakościowo jeśłi chodzi o brzmienie i precyzję oddawania detali.

0