Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pendrive, brak odczytu danych

aniollek93 15 Kwi 2018 19:44 438 24
  • #1 15 Kwi 2018 19:44
    aniollek93
    Poziom 4  

witam wszystkich. w tej dziedzinie jestem laikiem . dla tego tu szukam pomocy.
    Zakupiłam pendriva 8gb. podłączyłam do komputera , zrzuciłam interesujące mnie pliki. podłączyłam tego pendrive do innego komputera . pliki jakie się na nim znajdowały były widoczne , była widoczna ich "waga" . podczas próby odpalenia pliku ciągle wyskakiwał błąd. pomyślałam że sformatuję pendriva . jednakże to nic nie dało . każdy plik na nim nie może zostać odczytany. przykładowo zrzucając plik mp3 na tego pendrive, próbuję go odtworzyć np. na telewizorze. wyskakuje mi "waga pliku " 0 kb.
    podczas formatowania pendriva pomyślałam , ze zmienię "system plików" z fat32 na NTFS , jednak to nie jest możliwe , bo wyskakuje mi komunikat , że system Windows nie był w stanie dokończyć formatowania . Czy ktoś jest w stanie mi pomóc ?

0 24
  • #3 15 Kwi 2018 20:19
    aniollek93
    Poziom 4  

PITERRR napisał:
    Użyj menażera dysków i go sformatuj do ustawień domyślnych.

niestety to niczego nie zmieniło . problem pozostaje ten sam

0
  • #5 15 Kwi 2018 20:32
    aniollek93
    Poziom 4  

PITERRR napisał:
    A zapis na nim działa?

tak zapis działa

0
  • #11 15 Kwi 2018 22:06
    aniollek93
    Poziom 4  

PITERRR napisał:
    Edyta jest administratorem?.

Tak. to administrator :)

0
  • #13 15 Kwi 2018 22:12
    aniollek93
    Poziom 4  

Nie ma. Jest tylko 1 . admina

0
  • #15 15 Kwi 2018 22:32
    aniollek93
    Poziom 4  

wcześniej była opcja zrzucenia plików. teraz nie można w niego wejść w jako dysk , bo krzyczy o format. a formata jak widac na powyższych zdj. zrobić nie można. w menadżeże jest wykrywalny

Dodano po 1 [minuty]:

pendrive, brak odczytu danych

0
  • #16 16 Kwi 2018 00:06
    gradek83
    Poziom 35  

Podepnij przez kabel OTG pod smart fona albo tablet może on go sformatuje jak nie to jeśli masz paragon to zareklamuj go.

0
  • #17 16 Kwi 2018 04:20
    tomek_602
    Poziom 21  

Na zrzucie ekranu widzę:
    zajęte miejsce 0 bajtów
    wolne miejsce 0 bajtów
    pojemność 0 bajtów.

Według mnie po zmianie systemu plików nie utworzyłaś partycji.
    Najpierw utwórz partycję, a dopiero potem sformatuj pendrive (czyli istniejącą na nim partycję).
    Jak nie ma partycji, to nie ma czego formatować.

0
  • #18 16 Kwi 2018 10:44
    pidar
    Spec od pamięci masowych

aniollek93 napisał:
    Zakupiłam pendriva 8gb ... podczas próby odpalenia pliku ciągle wyskakiwał błąd. pomyślałam że sformatuję pendriva . jednakże to nic nie dało . każdy plik na nim nie może zostać odczytany. przykładowo zrzucając plik mp3 na tego pendrive, próbuję go odtworzyć np. na telewizorze. wyskakuje mi "waga pliku " 0 kb.

Poproszę o aktualne dane o tym nośniku z ChipGenius i Flash Drive Information Extractor.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17043737#17043737
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17042556#17042556

1
  • #19 16 Kwi 2018 10:51
    kaleron

Poziom 22  

Mógł paść generator napięć w układzie NAND - stąd pliki mogły się nieprawidłowo zapisać lub wręcz po prostu nie zapisać. Mogą być "widoczne", bo udało się zapisać informację o nich. Awaria generatora napięć powoduje, że nie można skutecznie przeprowadzić operacji zapisu i kasowania - to by wyjaśniało brak możliwości skasowania. sformatowania pendriva lub zapisania na niego nowych plików. Przy uszkodzeniach tego typu odczyt działa, więc możesz spróbować zweryfikować przy pomocy hex-edytora, czy pliki, które miały być zapisane na pendrivie, faktycznie się na nim znalazły.
    Jest to usterka nie do naprawy - konieczna byłaby wymiana układu pamięci, więc jeżeli pendrive jest na gwarancji, a potrzebne pliki mas na pierwszym komputerze, to po prostu go wymień na nowy.

0
  • #20 16 Kwi 2018 12:39
    pidar
    Spec od pamięci masowych

kaleron napisał:
    Mógł paść generator napięć w układzie NAND - stąd pliki mogły się nieprawidłowo zapisać lub wręcz po prostu nie zapisać ... Awaria generatora napięć powoduje, że nie można skutecznie przeprowadzić operacji zapisu i kasowania - to by wyjaśniało brak możliwości skasowania. sformatowania pendriva lub zapisania na niego nowych plików.

Spróbuję "obalić" ten wywód. :wink:

1. Po odłączeniu tego pendrive'a zastosujmy z prawami administratora DriveCleanup:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16585604#16585604
    2. Po wcześniejszym uruchomieniu USBLogView podłączmy ten nośnik i odczytajmy log z wykrycia.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=17039258#17039258
    3. Będzie widoczna przypisana litera do tego nośnika, to sprawdźmy np. w DMDE jaki poprzednio byl układ partycji (w tym przypadku FAT32) i czy jesteśmy w stanie (po pełnym skanowaniu z rekonstrukcją) odzyskać jeden z plików.

1
  • #21 16 Kwi 2018 12:57
    kaleron

Poziom 22  

To jeszcze nie dowód...Oczywiście na moją hipotezę też dowodu nie mam, ale do awarii mogło dojść w trakcie zapisu porcji danych. Zapisane mogły zostać metadane + jakaś część plików, ale nie wszystkie lub część niepoprawnie. Z treści wątku można wywnioskować, że występują problemy z zapisem - brak możliwości sformatowania. Do samego odczytania układu wystarczające jest napięcie zasilające, podniesienie napięcia do ok. 20 V potrzebne jest do usuwania/umieszczania elektronów w bramkach pływających podczas operacji kasowania i zapisu. Jeśli uda się na tym pendrivie poprawnie wykonać jakąś operację zapisu, wtedy moja hipoteza upada. A ponieważ nie walczymy tu o uratowanie danych, eksperymentować można do woli. W najgorszym razie pendrive wyląduje na wymianie gwarancyjnej.

0
  • #22 17 Kwi 2018 16:19
    tomek_602
    Poziom 21  

A ja w dalszym ciągu obstawiam to co pisałem wcześniej, bo to najprostsza przyczyna:

Skoro jest raport:
    zajęte miejsce 0 bajtów
    wolne miejsce 0 bajtów
    pojemność 0 bajtów.

To pytam: Czy po zmianie systemu plików założyłaś partycję?

0
  • #23 17 Kwi 2018 17:23
    kaleron

Poziom 22  

Pojemność 0 bajtów - najprawdopodobniej już nie ma na czym zakładać partycji. Zostaje flashboot.ru albo gwarancja.

0
  • #24 17 Kwi 2018 17:32
    pidar
    Spec od pamięci masowych

kaleron napisał:
    Zostaje flashboot.ru albo ...

Ja i moja "skromna" wiedza. :wink:

Przypomnę, że nadal jest przypisana litera do tego nośnika i jak najbardziej da się naprawić programowo tego pendrive'a.

0
  • #25 17 Kwi 2018 23:06
    tomek_602
    Poziom 21  

kaleron napisał:
    Pojemność 0 bajtów - najprawdopodobniej już nie ma na czym zakładać partycji. Zostaje flashboot.ru albo gwarancja.

Wręcz odwrotnie: Nie ma partycji, to pojemność obszaru dostępnego do zapisu wynosi 0 bajtów.

aniollek: załóż wreszcie partycję.

0