Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon VoIP a sieć PSTN - Jak uzyskać dostęp z VoIP do telefonii "konwencj

stinkpink 15 Kwi 2018 20:33 201 5
  • #1 15 Kwi 2018 20:33
    stinkpink
    Poziom 2  

Witam, trochę zielony jestem w temacie, ale zastanawiam się czy da się podłączyć telefon VoIP tak, aby móc rozmawiać z abonentami tepsy czy sieci GSM. Wystarczy wpiąć telefon VoIP do sieci LAN albo użyć bramki typu LINKSYS PAP2T? Może to banalne pytanie ale nie znalazłem bezpośredniej odpowiedzi w necie.

0 5
  • Pomocny post
    #2 15 Kwi 2018 20:38
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

Musisz mieć login i hasło od wybranego operatora VoIP.
    Do bramki możesz podłączyć zwykły aparat analogowy, a login i hasło programujesz w niej.
    Telefon VoIP można też zastąpić aplikacją na PC, smartfonie lub tablecie.

0
  • #3 15 Kwi 2018 20:59
    stinkpink
    Poziom 2  

Tracer2 napisał:
    Musisz mieć login i hasło od wybranego operatora VoIP.

W takim razie, co umożliwia samo podpięcie telefonu VoIP do domowej sieci? Możliwe jest chociaż wykonanie rozmowy z innym użytkownikiem VoIP u innego dostawcy internetu (coś jak Skype)?

0
  • Pomocny post
    #4 15 Kwi 2018 21:20
    kpp_jacek
    Poziom 27  

Bramka VOIP Łączy Twoją domową sieć telefoniczną ze światem. A czy to będzie połączenie na zwykłą kablową sieć czy na VOIP to problem Twojego operatora VOIP. On zadba o to żeby dobrze zestawić połączenie.

Od operatora VOIP dostaniesz "publiczny" numer na który możesz zadzwonić z telefonu komórkowego lub stacjonarnego a nawet innego VOIP.

0
  • #5 15 Kwi 2018 21:53
    stinkpink
    Poziom 2  

kpp_jacek napisał:
    Bramka VOIP Łączy Twoją domową sieć telefoniczną ze światem. (...)
    Od operatora VOIP dostaniesz "publiczny" numer na który możesz zadzwonić z telefonu komórkowego lub stacjonarnego a nawet innego VOIP.

No odrobinę rozumiem działanie tej bramki, tylko pytanie drugie jest takie: z kim ja będę mógł się połączyć jeśli użyję tylko bramki?
    I narodziło mi się pytanie - co ma takiego operator VoIP, że nadaje mi nr publiczny? Czy ja sam mogę stać się operatorem VoIP? Zakupić jakąś centrale PSTN czy bramkę innego typu?

0
  • #6 15 Kwi 2018 22:14
    kpp_jacek
    Poziom 27  

Operator ma porządny, dobrze oprogramowany sprzęt, który otrzymując przez internet od Ciebie wywołanie danego numeru, zestawi połączenie wykorzystując jedną z dostępnych technologii, abyś nie zapłacił więcej niż to wynika z jego cennika za połączenie z danym rodzajem sieci. Jednocześnie ma umowę z jednym z operatorów sieci publicznych, i otrzymuje od niego pulę numerów które może przydzielać swoim użytkownikom na potrzeby połączeń przychodzących z sieci telefonicznych przewodowych i bezprzewodowych.

P.S. Operatorzy sieci oferują w swoich pakietach migrację telefonu tradycyjnego do VOIP. Opinie o jakości tych usług są delikatnie mówiąc "różne".

P.S. II. Swego czasu, korzystając z takiej oferty miałem nawet możliwość wyboru prefixu strefy numeracyjnej i mogłem sobie wybrać numer "opolski" zaczynający się od 0-77.

1