Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefon VoIP a sieć PSTN - Jak uzyskać dostęp z VoIP do telefonii "konwencj

stinkpink 15 Kwi 2018 20:33 345 6
  • #1 15 Kwi 2018 20:33
    stinkpink
    Poziom 2  

Witam, trochę zielony jestem w temacie, ale zastanawiam się czy da się podłączyć telefon VoIP tak, aby móc rozmawiać z abonentami tepsy czy sieci GSM. Wystarczy wpiąć telefon VoIP do sieci LAN albo użyć bramki typu LINKSYS PAP2T? Może to banalne pytanie ale nie znalazłem bezpośredniej odpowiedzi w necie.

0 6
  • Pomocny post
    #2 15 Kwi 2018 20:38
    Tracer2
    Moderator - Telefony Stacjonarne

Musisz mieć login i hasło od wybranego operatora VoIP.
    Do bramki możesz podłączyć zwykły aparat analogowy, a login i hasło programujesz w niej.
    Telefon VoIP można też zastąpić aplikacją na PC, smartfonie lub tablecie.

0
  • #3 15 Kwi 2018 20:59
    stinkpink
    Poziom 2  

Tracer2 napisał:
    Musisz mieć login i hasło od wybranego operatora VoIP.

W takim razie, co umożliwia samo podpięcie telefonu VoIP do domowej sieci? Możliwe jest chociaż wykonanie rozmowy z innym użytkownikiem VoIP u innego dostawcy internetu (coś jak Skype)?

0
  • Pomocny post
    #4 15 Kwi 2018 21:20
    563113
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 15 Kwi 2018 21:53
    stinkpink
    Poziom 2  

kpp_jacek napisał:
    Bramka VOIP Łączy Twoją domową sieć telefoniczną ze światem. (...)
    Od operatora VOIP dostaniesz "publiczny" numer na który możesz zadzwonić z telefonu komórkowego lub stacjonarnego a nawet innego VOIP.

No odrobinę rozumiem działanie tej bramki, tylko pytanie drugie jest takie: z kim ja będę mógł się połączyć jeśli użyję tylko bramki?
    I narodziło mi się pytanie - co ma takiego operator VoIP, że nadaje mi nr publiczny? Czy ja sam mogę stać się operatorem VoIP? Zakupić jakąś centrale PSTN czy bramkę innego typu?

0
  • #6 15 Kwi 2018 22:14
    563113
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 10 Lip 2018 00:30
    fonorama
    Poziom 9  

Ofert dostawców VoIP znajdziesz sporo. Abonament VoIP zakupisz w Orange (spotkasz się tu z nazwą "neofon"). Może to być samodzielna usługa z dowolnym numerem kierunkowym lub zmigrowanym na VoIP telefonem stacjonarnym albo pakiet z internetem czy internetem i telewizją.
    Podobne oferty mają także operatorzy wirtualni Halonet czy Easycall.

0