Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wybór kina domowego pod ps4/nc+

DiDier11 15 Apr 2018 21:14 363 3
    DiDier11
    Level 9  
    Witam serdecznie
    Jakie wybrać kino domowe do salonu o pow 40m2, telewizor jaki będzie hulać to coś od Sony, myślę, że KD-65XD8505.
    Do TV będzie podpięte ps4 oraz TV od nc+. Głośniki chciałbym 5.1 i bez kolumn z racji, że chciałbym je popowieszać, myślałem o czymś takim SONY BDV-N5200W. Teraz pytanie jak Kino domowe ma 2/3/4 wejscia HDMI to ps4 czy inne sprzęty podpinam tam a kino do TV żeby zawsze wszystko grało? I jeszcze pytanko odnośnie kabli, bo jestem przed tynkowaniem i mógłbym ukryć wszystkie przewody w ścianach, jak to z głośnikami z kina SONY, one są rozpinane czy stałe bo widziałem na amazon kable przedłużające które myślałem żeby wrzucić pod tynk dla ukrycia przewodów.
    Proszę o opinie
    Pozdrawiam serdecznie
  • Helpful post
    procsa
    Level 31  
    DiDier11 wrote:
    Teraz pytanie jak Kino domowe ma 2/3/4 wejscia HDMI to ps4 czy inne sprzęty podpinam tam a kino do TV żeby zawsze wszystko grało?

Jeżeli TV będzie miał HADMI ARC to możesz wszystko pod TV podłączyć kino pod HDMI ARC i będziesz miał dźwięk zwrotny z TV do KINA, Jak komu wygodniej, no chyba, że będziesz korzystać z formatów TrueHD itp. to może być problem.

Co do reszty, świetny wybór ! :)

p.s. Przewody możesz nawet typowo głośnikowe kupić i pod tynk, nie muszą być dedykowane do tego akurat kina, to nie ten gatunek sprzętu.
    DiDier11
    Level 9  
    Dziękuje za odpowiedź, TV jak i kino wspierają ARC więc to by się zgrało tylko jedno mnie martwi w tym kinie domowym.
    Tylne głośniki są podłączone do wzmacniacza surround który jest wpięty tylko do gniazdka 230v. Łączy się z głównym bezprzewodowo, czy nie ucierpi na tym jakość dźwięku tylnych głośników?
    Pozdrawiam

procsa wrote:
    Jeżeli TV będzie miał HADMI ARC to możesz wszystko pod TV podłączyć kino pod HDMI ARC i będziesz miał dźwięk zwrotny z TV do KINA, Jak komu wygodniej, no chyba, że będziesz korzystać z formatów TrueHD itp. to może być problem.

Co do reszty, świetny wybór !

p.s. Przewody możesz nawet typowo głośnikowe kupić i pod tynk, nie muszą być dedykowane do tego akurat kina, to nie ten gatunek sprzętu.
    procsa
    Level 31  
    DiDier11 wrote:

Tylne głośniki są podłączone do wzmacniacza surround który jest wpięty tylko do gniazdka 230v. Łączy się z głównym bezprzewodowo, czy nie ucierpi na tym jakość dźwięku tylnych głośników?

Nie miałem okazji użytkowania tego kina, ale wiem, że w niektórych przypadkach przy takim rozwiązaniu pojawiały się "słyszalne" szumy/szmery na tylnych głośnikach przy cichych scenach w filmach, pewnie nie każdemu to przeszkadza ale...

Co do samej jakości dźwięku, też nie wiemy jakie rozwiązanie zastosowano, jak dokładnie dźwięk jest przekazywany bezprzewodowo i ostatecznie w jakiej jakości jest odtwarzany, ale tutaj raczej nie powinno być problemu.