Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wybór kina domowego pod ps4/nc+

DiDier11 15 Kwi 2018 21:14 198 3
  • #1 15 Kwi 2018 21:14
    DiDier11
    Poziom 8  

Witam serdecznie
    Jakie wybrać kino domowe do salonu o pow 40m2, telewizor jaki będzie hulać to coś od Sony, myślę, że KD-65XD8505.
    Do TV będzie podpięte ps4 oraz TV od nc+. Głośniki chciałbym 5.1 i bez kolumn z racji, że chciałbym je popowieszać, myślałem o czymś takim SONY BDV-N5200W. Teraz pytanie jak Kino domowe ma 2/3/4 wejscia HDMI to ps4 czy inne sprzęty podpinam tam a kino do TV żeby zawsze wszystko grało? I jeszcze pytanko odnośnie kabli, bo jestem przed tynkowaniem i mógłbym ukryć wszystkie przewody w ścianach, jak to z głośnikami z kina SONY, one są rozpinane czy stałe bo widziałem na amazon kable przedłużające które myślałem żeby wrzucić pod tynk dla ukrycia przewodów.
    Proszę o opinie
    Pozdrawiam serdecznie

0 3
  • Pomocny post
    #2 15 Kwi 2018 23:24
    procsa
    Poziom 18  

DiDier11 napisał:
    Teraz pytanie jak Kino domowe ma 2/3/4 wejscia HDMI to ps4 czy inne sprzęty podpinam tam a kino do TV żeby zawsze wszystko grało?

Jeżeli TV będzie miał HADMI ARC to możesz wszystko pod TV podłączyć kino pod HDMI ARC i będziesz miał dźwięk zwrotny z TV do KINA, Jak komu wygodniej, no chyba, że będziesz korzystać z formatów TrueHD itp. to może być problem.

Co do reszty, świetny wybór ! :)

p.s. Przewody możesz nawet typowo głośnikowe kupić i pod tynk, nie muszą być dedykowane do tego akurat kina, to nie ten gatunek sprzętu.

1
  • #3 16 Kwi 2018 17:12
    DiDier11
    Poziom 8  

Dziękuje za odpowiedź, TV jak i kino wspierają ARC więc to by się zgrało tylko jedno mnie martwi w tym kinie domowym.
    Tylne głośniki są podłączone do wzmacniacza surround który jest wpięty tylko do gniazdka 230v. Łączy się z głównym bezprzewodowo, czy nie ucierpi na tym jakość dźwięku tylnych głośników?
    Pozdrawiam

procsa napisał:
    Jeżeli TV będzie miał HADMI ARC to możesz wszystko pod TV podłączyć kino pod HDMI ARC i będziesz miał dźwięk zwrotny z TV do KINA, Jak komu wygodniej, no chyba, że będziesz korzystać z formatów TrueHD itp. to może być problem.

Co do reszty, świetny wybór !

p.s. Przewody możesz nawet typowo głośnikowe kupić i pod tynk, nie muszą być dedykowane do tego akurat kina, to nie ten gatunek sprzętu.

0
  • #4 17 Kwi 2018 08:28
    procsa
    Poziom 18  

DiDier11 napisał:

Tylne głośniki są podłączone do wzmacniacza surround który jest wpięty tylko do gniazdka 230v. Łączy się z głównym bezprzewodowo, czy nie ucierpi na tym jakość dźwięku tylnych głośników?

Nie miałem okazji użytkowania tego kina, ale wiem, że w niektórych przypadkach przy takim rozwiązaniu pojawiały się "słyszalne" szumy/szmery na tylnych głośnikach przy cichych scenach w filmach, pewnie nie każdemu to przeszkadza ale...

Co do samej jakości dźwięku, też nie wiemy jakie rozwiązanie zastosowano, jak dokładnie dźwięk jest przekazywany bezprzewodowo i ostatecznie w jakiej jakości jest odtwarzany, ale tutaj raczej nie powinno być problemu.

0