Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fotele dla graczy - czy warto?

pelican12 15 Kwi 2018 21:24 240 15
  • #1 15 Kwi 2018 21:24
    pelican12
    Poziom 4  

Do graczy raczej się nie zaliczam ale spędzam dużo czasu programując. Chciałbym się spytać czy fotele gamingowe rzeczywiście są warte swojej ceny czy tylko przepłaca się za markę firmy i design. Bardzo mi zależy na utrzymaniu prostej sylwetki podczas pracy przy komputerze. Jeśli są coś warte to polećcie jakieś konkretne modele, najlepiej w kolorystyce czarny-czerwony lub czarny-zielony. Mam 185 cm wzrostu.

0 15
  • #2 15 Kwi 2018 22:34
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

Zależy jak pracujesz. Takie fotele super sprawdzają się gdy usiądziesz i siedzisz, a nie co chwilę zginasz się do notatek czy telefonu. W kwestii wygody, to faktycznie jest różnica. Początkowo ciężko to ustawić poprawnie, ale jak pokombinujesz to super się siedzi/leży. Za to są bardzo wygodne, gdy przy komputerze potrafisz spędzać po kilka/kilkanaście godzin dziennie. Czy są warte ceny? Zależy od ceny, materiałów użytych i wykończenia. Konkretnego modelu nie podam, ale najlepiej kupić fotel z podparciem dolnej części pleców, i zagłówkiem na kark. Coś jak to:
    https://www.morele.net/fotel-spc-gear-sr300-red-sr300rd-975588/
    Moim zdaniem tutaj poduszka na dole jest dużo za duża: https://www.morele.net/fotel-diablo-chairs-diablo-x-one-czarno-czerwony-1146630/
    Reszta nie jest tak istotna, a przynajmniej tego nie zauważyłem. podłokietniki dobierz sobie sam, zależnie od tego w jakiej pozycji pracujesz.
    Bierz też pod uwagę że są produkty dla graczy (czyli przygotowane na maratony grania, wygodne itp), oraz "dla graczy"), czyli zwiększające celność i posiadający inne magiczne zdolności - oczywiście tylko w oczach kupującego :)

0
  • #3 15 Kwi 2018 22:47
    n.vision
    Poziom 26  

Moim zdaniem bez sensu. To są normalne fotele, ale mają mniejsze możliwości regulacji niż porządne fotele "niegejmingowe", a do tego nie usiądziesz jak po turecku, bo fotele nie są płaskie na siedzisku jak normalne, a kubełkowe i siedzisko jest w kształcie litery U. Ten kształt zaprojektowano nie do siedzenia przy komputerze, a do trzymania pozycji w siedzisku na zakrętach w trakcie sportowej jazdy.

Zwykły fotel będzie posiadał więcej możlwości regulacji, będzie wygodniejszy i dużo ładniejszy. Tylko wybierz taki, który będzie dla Ciebie wygodny (dobre to, moim zdaniem, 1000zł i wzwyż, czasami można kupić w Wawie z ofert po likwidacji biur za czwartą część ceny sklepowej)

0
  • #4 15 Kwi 2018 22:49
    pelican12
    Poziom 4  

Czyli te fotele dobrze się sprawdzają tylko jak np. siedzę i gram w jakieś gierki z joystickiem lub kierownicą ale nie sprawdzą się zbytnio jak siedzę z książką i wykonuje zadania z C++ lub programuję, gdzie głównie używam klawiatury?

Cytat:
    (dobre to, moim zdaniem, 1000zł i wzwyż, czasami można kupić w Wawie z ofert po likwidacji biur)

1000 zł za fotel to trochę bez sensu. Można znaleźć porządne fotele z zagłówkiem na targach w KRK w cenie od 100 zł.

0
  • #5 15 Kwi 2018 22:52
    n.vision
    Poziom 26  

Wydaje mi się że przy graniu na kierownicy funkcjonalność trzymania w fotelu na zakrętach jest raczej mało użyteczna. Chociaż możesz się nie zgodzić ;)

EDIT: Jeśli znajdziesz dobry fotel za 100zł, tym lepiej dla Ciebie. Mam nadzieję, że tak będzie

0
  • #6 15 Kwi 2018 22:56
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

pelican12 napisał:
    cenie od 100 zł.

W cenie do 100 pln to Ty nie kupisz porządnego fotela biurowego, nie mówiąc o sprzęcie dla graczy o porządnych możliwościach regulacji.
    n.vision napisał:
    Wydaje mi się że przy graniu na kierownicy funkcjonalność trzymania w fotelu na zakrętach jest raczej mało użyteczna.

Chyba, że grafika wysadza z fotela :P

0
  • #7 15 Kwi 2018 22:58
    pelican12
    Poziom 4  

Jest jakaś różnica pomiędzy fotelami dla graczy a zwykłymi fotelami biurowymi? Chodzi mi o to, czy zakładając że używam komputera głównie do programowania jest sens kupować fotel dla graczy.

0
  • #8 15 Kwi 2018 23:05
    Kasek21
    Poziom 43  

pelican12 napisał:
    czy zakładając że używam komputera głównie do programowania jest sens kupować fotel dla graczy.

Nie.

0
  • #9 15 Kwi 2018 23:06
    n.vision
    Poziom 26  

Na czym piszesz programy, na krześle czy na komputerze?

0
  • #10 15 Kwi 2018 23:12
    pelican12
    Poziom 4  

Na komputerze.

0
  • #11 15 Kwi 2018 23:12
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

I tutaj dochodzimy do idei wyrażenia "dla graczy". Oczywiście tłumaczenie tej idei pominiemy bo po co wszczynać kolejną wojnę :)
    Teoretycznie nie ma żadnej różnicy. Różnice są możliwościach regulacji, designie, ogólnie w sposobie budowy. Gdy wyszukasz sobie "fotel biurowy", to wszystkie porządniejsze fotele wyglądają niemal tak samo. W tych nazwanych "dla graczy" jest w czym wybierać bo są bardzo różne. Te "dla graczy" zwykle mają napchane regulacji gdzie się tylko ta, by było co wpisać na pudełku. A jednak ta regulacja się przydaje. Ogólnie chodzi o najlepsze dopasowanie fotela do siebie. Biurowe zwykle regulują tylko wysokość i kąt oparcia, a te lepsze "dla graczy" regulują wszystko. Problem jest z regulacją tych foteli, bo spędzisz na tym kilka dni :)
    Kolega wyżej napisał o bezsensem stosowania foteli kubełkowych. Teoretycznie ma rację. W praktyce w taki fotel się dosłownie wpada i siedzi. Całkiem przyjemnie. Obecnie korzystam z tego typu fotela, tylko nazwy nie pamiętam, przemiennie ze budżetowym fotelem biurowym. Ten gejmingowy jest dużo wygodniejszy.

0
  • #12 15 Kwi 2018 23:24
    n.vision
    Poziom 26  

Siedziałem na gejmingowym porządnym fotelu i był wygodny, ale ni jak nie da się na nim ułożyć inaczej niż po prostu siedzieć. Co do regulacji: biurowym niczego nie brakuje, tylko trzeba odpowiednio zapłacić ;) A gejmingowe wcale nie mają większej możliwości regulacji, moim zdaniem mają ich zwykle nawet mniej. Kubełki projektowano żeby trzymać się w fotelu na zakrętach, nie do siedzenia przy komputerze

Inną sprawą jest materiał. Z oczywistego powodu gejmingi są głównie ze skóropodobnych i ze skóry. Można to oczywiście lubić, ale skóra szybko poci się latem i zostają mokre plamy. Dobre syntetyki są w tym względzie dużo lepsze, słabo niszczą się, nie pocą.

Oczywiście na rynku będzie fotel, który zaprzeczy wszystkiemu co napisałem :> Trzeba poszukać. Moim zdaniem 1000+ lub używka po jakimś biurze

0
  • #13 15 Kwi 2018 23:26
    pelican12
    Poziom 4  

Nie lubię skóry zwierzęcej z powodów etycznych.

0
  • #14 15 Kwi 2018 23:32
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

n.vision napisał:
    Moim zdaniem 1000+ lub używka po jakimś biurze

Moim również.
    n.vision napisał:
    ale ni jak nie da się na nim ułożyć inaczej niż po prostu siedzieć.

Człowieku, co ty w takim razie na łóżku robisz, skoro nie lubisz siedzieć na fotelu :)
    pelican12 napisał:
    Nie lubię skóry zwierzęcej z powodów etycznych.

Może ludzka? :P A tak poważnie - weź skóropodobną, czyli tworzywo sztuczne, ale wygląda jak skóra.

Dodano po 1 [minuty]:

Na ten moment jakbym kupował fotel do komputera, to tylko kubełkowy. Teraz takiego używam, ale sporadycznie, bo raz, że nie mój, a dwa, że nie u mnie się znajduje. Ale nie kupię, bo znam dużo lepszych pozycji do kupienia za ponad 1000 pln niż fotel. W zasadzie ciężko znaleźć gorszą...

0
  • #15 15 Kwi 2018 23:34
    Marek_Skalski
    Moderator Projektowanie

Kraniec_Internetów napisał:
    Biurowe zwykle regulują tylko wysokość i kąt oparcia, a te lepsze "dla graczy" regulują wszystko.

Nie zgodzę się. Codziennie spędzam kilka godzin przy komputerze w pracy, a później jeszcze kilka w domu. W pracy mam standardowe krzesło biurowe z regulacją:
    - wysokości siedziska
    - wysokości oparcia
    - wysokości podłokietników
    - kąta pochylenia oparcia oraz siły docisku
    - kąta pochylenia siedziska
    - wysunięcie siedziska (przód/tył)
    - szerokości rozstawienia podłokietników
    Do domu kupiłem sobie taki "gejmingowy" fotel i po 2 tygodniach sprzedałem go za pół ceny, ponieważ za nic w świecie nie mogłem go prawidłowo ustawić, a ból pleców nie pozwalał pracować. Teraz mam krzesło biurowe podobne do tego w pracy i zero problemów. Szkoda zdrowia i czasu na produkty za <400 zł.
    pelican12 napisał:
    czy zakładając że używam komputera głównie do programowania jest sens kupować fotel dla graczy.

Ja też uważam, że to bez sensu. W firmie, dla której pracuję, przywiązuje się bardzo dużą wagę do ergonomii i starannie wybrano krzesła dla prawie 10 tysięcy ludzi. Droższe od "gejmingowych", gorzej wyglądające, ale bardziej funkcjonalne i zdrowsze.

0
  • #16 15 Kwi 2018 23:42
    Kraniec_Internetów
    Poziom 39  

@Marek_Skalski Czyli kupili na prawdę porządne krzesła. Tylko się cieszyć. Na pewno nie kosztowały one <400pln, tylko dużo więcej. Ja i @n.vision zgodnie stwierdziliśmy, że 1000 pln to takie minimum.
    Dawno temu miałem fotel biurowy, może możliwości regulacji miał średnie, ale był wygodny. Tak na oko mógł kosztować 250-300 pln. Ale ze starości gąbka się zbiła, element na którym się siedzi najpierw się przetarł, a potem musiałem tam poduszkę wkładać żeby na metalu nie siedzieć. Ale w czasach świetności był super. Teraz uważam, że kubełkowy którego używam jest dużo lepszy.

Marek_Skalski napisał:
    po 2 tygodniach sprzedałem go za pół ceny, ponieważ za nic w świecie nie mogłem go prawidłowo ustawić

Mam tak samo. Ja po tygodniu mogłem wygodnie siedzieć kilka godzin, ale do teraz zawsze coś poprawiam delikatnie. Tak to jest jak ma się kilkanaście wajch i śrub, i czujesz że coś mogło być lepiej ale nie wiesz co.

0