Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Simson SR50 - Wydech sportowy

iksdelelel 07 Kwi 2018 22:08 231 16
  • #1 07 Kwi 2018 22:08
    iksdelelel
    Poziom 6  

Witam. Czy w ogóle warto jest zainwestować w tego typu tłumik? Chciałbym osiągnąć bardziej "tykający" dźwięk ale nie wiem czy on zmieści mi się pod listwą co trzymam nogi.

0 16
  • #2 07 Kwi 2018 22:41
    sanfran
    Poziom 36  

Najpierw sprawdź, czy jest to tłumik dedykowany do tego simsona. W dwusuwach zastosowanie niededykowanego wydechu doprowadzi do spadku mocy i zwiększeniu zużycia paliwa. A ten silniczek był przez „tych lepszych” Niemców bardzo dobrze zaprojektowany.

1
  • #3 07 Kwi 2018 22:57
    iksdelelel
    Poziom 6  

A przez co tak jest że spadek mocy? co ma tłumik że tak może zrobić?

0
  • #5 08 Kwi 2018 00:02
    E8600
    Poziom 35  

sanfran napisał:
    A przez co tak jest że spadek mocy? co ma tłumik że tak może zrobić?

Ma chodzi dokładnie o rezonans spalin. Mówiąc w skrócie jest to sposób jak zwiększyć trochę pojemność w pewnym zakresie obrotów. Odkręć wydech to sam się przekonasz, że spadną osiągi silnika. Ogólnie im dłuższy wydech w 2T tym wyższa moc.

1
  • #6 08 Kwi 2018 07:14
    BANANvanDYK
    Poziom 38  

A jaki masz cylinder i kąty otwarcia wydechu, przelotów i ssania?

0
  • #7 08 Kwi 2018 09:29
    iksdelelel
    Poziom 6  

sanfran napisał:

Czyli jakby mieć 2 wydechy simson jeszcze lepiej by jechał?? :P
    BANANvanDYK sam nie wiem :/ nizbyt sie na tym znam chyba to jest oryginalny choć miał trochę przeróbek od poprzedniego właściciela a jedzie ok. 60-70 bo mam jeszcze zepsuty licznik więc to było mierzzone od kolegi

0
  • #9 08 Kwi 2018 12:00
    iksdelelel
    Poziom 6  

A czy lekko uderzony tłumik też zmienia trochę to odbijanie?. Mam też nieorginalny filtr powietrza zamieniony na taki z gąbki mały okrągły czy przez to simek też moze lapac mniej powietrza bo np. Jak stoi na wolnych obrotach to dam gazu to najpierw go bardziej przymuli i dopiero nabiera obrotów

0
  • #10 08 Kwi 2018 14:55
    BANANvanDYK
    Poziom 38  

iksdelelel napisał:
    BANANvanDYK sam nie wiem :/ nizbyt sie na tym znam

No to nie mamy o czym pisać. Temat do zamknięcia.
    @olador, wydech słaby, niezbyt się mieści w SR50, słaba flansza kolanka w fi32.

0
  • #11 15 Kwi 2018 22:07
    iksdelelel
    Poziom 6  

Witam. Jaki wydech do simsona będzie dobry do sr50 przerobionego na 60cc? oryginalny się nada czy na obroty trzeba szukać coś lepszego? a 2 rzecz to jakki lepszy gaźnik 16n-1 czy 16n-3. Posiadam n-1 z dopływem paliwa na max ale przy jeździe nie mogę jechać z pełnym gazem ponieważ nagle jakby chciał zgasnąć. Czy to niedobór mieszanki czy za dużo powietrza dostaje? Jeszcze nigdy świeca się niie zalała nawet po 50 kopach na otwartym bez odpalenia...

0
  • #13 16 Kwi 2018 08:46
    iksdelelel
    Poziom 6  

Kupiłem simsona już przerobionego. Czasem simson nie odpali gdy jest ciepły ale z popychu leci. Podejrzewam że kryzy nie ma po ponieważ jam mówił poprzedni właściciel że chciałdużo nim wycisnąć więc jest raczej usunię te gdyż kilka innych rzeczy jest także po tuningu

0
  • #14 16 Kwi 2018 17:08
    jaszczur1111
    Poziom 32  

Jak nie pali na ciepło to już dziwne. Musiałby dostać za bogatą mieszankę a to się nie trzyma kupy z tym pierwszym objawem.

0
  • Pomocny post
    #15 16 Kwi 2018 17:24
    sanfran
    Poziom 36  

Wyglada mi to na niedostateczny poziom dopływu paliwa do gaźnika i silnik wypala całe paliwo z komory pływakowej.
    Może być brudny filtr w baku, przypchaniy kranik, przewód lub w ostateczności zaworek iglicowy może się nie otwiera całkowicie. Polecam czyszczenie całego układu.
    Jeśli na zalewa się i mimo to nie można odpalić to możliwe, że pływak lub zaworek się przycina w pozycji zamkniętej.

0
  • #16 17 Kwi 2018 18:58
    iksdelelel
    Poziom 6  

Niestety iglica była przekrzywiona podejrzewam że to przez brak miejsca pod obudową i linka była zgięta. Mam 2 gaźniki w zapasie n3 więc chyba wymienie cŁy

Dodano po 6 [godziny] 9 [minuty]:

Cały gaźnik przeczyszczony i okazało się że tak naprawdę to przez filtr powietrza simson zamulał. Posiadam gąbkowy, lecz podejrzewam że jest zbyt zbity i dlatego nie przepuszcza powietrza tak jak trzeba. Poleci ktoś jakiś dobry filtr w którym swobodnie poleci powietrze? Mam też oryginalny więc wystarczy założyć nowy filterek i powinno być ok ale czy gąbkowe są lepsze niż oryginalny? Czytałem że gąbka ale sam nie wiem :/

0
  • #17 19 Kwi 2018 14:56
    iksdelelel
    Poziom 6  

Pomogła zmiana dyszy w gaźniku poprawienie iskry i nowy filter powietrza gąbkowy

0