Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ACER ASPIRE F15 - problem z portem USB 3.1 (USB-c)

robertzgr 15 Kwi 2018 17:23 18 0
  • #1 15 Kwi 2018 17:23
    robertzgr
    Poziom 3  

próbowałem i tego o czym piszesz, tyle że efekt był taki sam. system stwierdził że dysku nagle nie ma i zaczął się wydzierać tym samym komunikatem. z drugiej strony żadnych urządzeń USB staram się nie wyciągać "na żywca" po tym jak pewnego razu wyjmując w ten sposób pena załatwiłem go na amen. odmówił współpracy, każde podłączenie zgłaszało błąd , nie dało się go odczytać. paroma sztuczkami udalo mi się odzyskać dane, ale pen poszedł na śmietnik. zatem jak mówie. staram się zawsze odłączać napędy poprzez opcję "wysuń"

Dodano po 6 [godziny] 12 [minuty]:

opisane w przedostatnim moim poście:

"DriveCleanup pomógł mi w pozbyciu się uciążliwego wpisu na porcie USB 16. Komp przestał marudzić, że ma błędne urządzenie na tym porcie.
    Jak pisałem dysk ten ma gniazdo USB-C. Mój lapek ma wejście USB 3.0 oraz USB-C. Do dysku zaś dołączone są dwa kable: jeden z obiema końcówkami męskimi USB-C oraz drugi z końcówkami męskimi USB-C i standardowym USB 3.0. Po zastosowaniu tego drugiego kabla czyli podłączeniu dysku w lapku pod port USB 3.0 a nie USB-C system przestał wariować. tzn. po podłączeniu widzi go normalnie, a USBtree nie wykazuje anomalii na nieszczęśnym porcie 16 . po odłączeniu jest OK.
    Zaś po podłączeniu dysku do portu USB-C w laptopie dysk jest widoczny i można na nim pracować, niemniej usbtree pokazuje błąd na porcie 16. i co ciekawe, póki dysk jest podłaączony, komputer nie zgłasza błędów i nie wydaje denerwujących dźwięków :) . po zdeinstalowaniu dysku, błąd na porcie 16 zostaje i komputer zaczyna piszczeć. mam wrażenie zatem że coś nie tak jest z portem USB-C. Stawiam na sterownik, z tym że kłopot polega na tym, że nigdzie u ACERA nie natknąłem się na dedykowany sterownik do usb-C. napisałem do serwisu ACERa może coś wymyślą. Bo tak szczerze powiedziawszy skoro mam dysk USB-C i takie gniazdo w lapku to chciałbym móc go wykorzystać. jakby nie patrzeć jest szybsze niż zwykłe USB 3.0"

Moderowany przez RADU23:

Powtórzenie postu w celu zamknięcia tematu z "Rozwiązano".

----
    Wydzielono z tematu: ACER ASPIRE F15 - problem z portem USB 3.1 (USB-c)
    przez RADU23 dnia 15 Kwi 2018 23:09